Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mint gondoltok erről az...

Mint gondoltok erről az egészről, mit tehetnék? (komoly gondról van szó. )

Figyelt kérdés

Önbizalom hiányos vagyok, testképzavarom van és állandó kisebbségi komplexusom.

Egész gyerekkoromban csúfoltak, sokszor még a tanáraim is megaláztak, de minden lepergett rólam. Aztán úgy 11 éves korom felé elkezdett kialakulni ez az egész... egyszerűen egyre jobban utáltam a testem, magammal is egyre elégedetlenebb voltam. Aztán elköltöztünk, elkerültem egy teljesen más környezetbe, ahol szintén sok megaláztatás ért, de ott legalább a tanárok szerettek. Egyre súlyosbodott az önbizalomhiányom, és 12 éves koromtól kezdve már étkezési zavarom is lett. Egyre rondábbnak láttam magam, és már voltak olyan korszakaim, amikor nem is ettem, nem részletezném, mert most nem a súlyomról van szó. Aztán megint elköltöztünk(vissza oda ahonnan odaköltöztünk, mert elegünk lett abból a helyből), most már valahogy egy normális környezetbe kerültem, de az önbizalomhiányom ugyanúgy megmaradt, és súlyosabb is lett, jobban kihat mindenre, ráadásul én már nem is érzem, hogy ahogy élek, az nem lenne normális, mert már annyira beleszoktam mindenbe...

Egyszerűen nem merek egész alakos tükörbe nézni, mert tudom, hogy csak sírva fakadnék, mindig ez volt, és most így tartom a lelki nyugalmamat félig-meddig, az arcomat néha szépnek, néha undorítónak látom, de az összképet mindig utálom, sosem érzem magabiztosnak magam, mindenért aggódom, és mindent a szívemre veszek. Rengeteg fájdalmat okoztak már nekem, jelenleg a barátom, azzal, hogy még egy kicsit sem törődik velem, de mindezt a fájdalmat visszafojtom, és az iskolába pedig előjön... vagy sírás formájába, vagy pedig röhögés, és baromkodás formájába. Akik csak felszínesen ismernek, mind azt hiszik, hogy egy vidám, komolytalan ember vagyok, mert egyszerűen jó a humorérzékem, és a röhögésbe szoktam legtöbbször fojtani a fájdalmamat, de utána amiatt is bűntudatom van, mert egy bohócnak érzem magam. Úgy érzem, hogy szinte mindenki lenéz.

A szüleim mindketten sokat szenvedett, pesszimista emberek, tőlük sem kapok sok pozitív energiát, vagy bármit, kicsik az elvárásaik velem szemben, és ráadásul mindketten idegbetegek, volt már olyan, hogy nekem estek, pedig nem szemtelenkedtem, semmi, tényleg, tisztelettudó gyerek vagyok...

Egyik barátom töviről-hegyire ismeri minden gondomat, és ő szerinte pszichológushoz kéne fordulnom. De nem szeretnék... Kellemetlenül érezném magam, így is szégyellem magam sokszor a többiek előtt...

Kérlek segítsetek vagy adjatok tanácsokat, és legyetek velem őszinték, nekem már elegem van ebből az egészből...

Hogy valamit azért lássatok belőlem, ezért a testemről itt vannak képek, de az arcomról semmiképpen sem szeretnék, mert nem akarom, hogy bárki is felismerjen. Még azt is szégyellem, hogy feltettem a kérdést...

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]



Köszi, ha legalább elolvastátok, és bocsi, ha hibát vétettem a megfogalmazásában... :|

15/L


2011. szept. 26. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs veled semmi baj. Szerintem a lábaid kifejezetten csinosak. Fel a fejjel, és keress másik barátot, aki érted rajong, és törődik veled.
2011. szept. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szia:9 szerintem nincsen semmi gond a testeddel szépek a lábid is csak nem jól tartod őket :) összességében szép vagy ne depizz :)) 19/L
2011. szept. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne szégyelld magad, nem vagy csúnya egyáltalán! Jó az alakod, jól nézel ki!! Viszont, ha úgy érzed nincs rendben semmi magaddal/on menj pszichológushoz nyugodtan, hátha segít, és jobban érzed magad!

Mennyi idős vagy?

2011. szept. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ja 15é most néztem..

Biztos van iskolapszichológus. Fel a fejjel!! Csinos vagy!

2011. szept. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Hidd el egy pszichiáter fog tudni segíteni, én is féltem elmenni de betelt a pohár és kellett valaki aki meghallgat és tanácsot ad. Nem fog lenézni, kinevetni, még ha szerinte nem is olyan hatalmas a problémát, neki az a munkája, hogy segítsen, és hidd el, ha hagyod akkor segíteni is fog.

Egyébként szerintem is nagyon csinos vagy!

2011. szept. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
49%
Lehet, hogy nem a kinézeted miatt bántanak. sőt biztos hogy nem. mert tényleg jó alakod van. egy kis mozgás nem árt, hogy formásodj. végre egy tini aaki nem teszi kia melleit meg a seggét.. gondolkozz el azon hogy nem vagy e büdi, csipás, nem zsíros e a hajad ilyenek. lehet h ezek miatt bántanak. szabadulj fel egy kicsit. engedd el magad. húzz fel színes rucikat. nézz utána a friss trendnek meg stb. legyél csajszi. :D sok sikert. nem lesz semmi gond :D 14/L
2011. szept. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A kinézeteddel nincs SEMMI BAJ!
2011. szept. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A testeddel semmi gond. :)

A pszihológust pedig csak ajánlani tudom. Én is jártam egy jó darabig (teljesen más miatt) és ha előjön a régi problémám már tudom kezelni, sokkal gyorsabban és hatásosabban, mint régen. Ne félj tőle, segíteni fog! :)

A barátod meg hagyd ott, ha ilyen idióta, nehéz, de hagyd ott és találsz majd valakit, aki megért! :)

Fel a fejjel és JÓ AZ ALAKOD!!! :)

2011. szept. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon szépek a lábaid, és nagyon csinos az alakod! Semmi okod nincs arra, hogy ezeket szégyelld magadon. Hidd el, hogy nagyon sokan irigykednek és fognak is irigykedni rád amiért így nézel ki! :) És még csak 15 éves vagy, mi lesz itt még ha 18 leszel!? A pasik odáig lesznek érted, tényleg :D

18L

2011. szept. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát azt kell hogy mondjam,hogy ez tényleg testkép zavar: A külsőddel semmi gond(amennyit látunk a képen),s te mégsem vagy elégedett vele...

A pszichológus pedig egy olyan ember,akinek aztán tényleg kiöntheted a lelked,olyanokat mondhatsz neki,amiket a legjobb barátodnak,vagy anyukádnak nem is mernél,és itt most nem a bizalomról beszélek. és a legfontosabb,hogy nem Ő oldja meg a problémádat,hanem Te....csak segít benne...(ja és pszichológushoz nem beteg emberek járnak-->az a pszichiáter), szóval egy beszélgetést ha nem is többet de szerintem megérné...:)

és hidd el,hogy ezt most csak azért írtam,hogy megpróbáljak kicsit segíteni.

És hát az önbizalmat csak úgy lehetne szerintem "előteremtened" ha szembe nézel a félelmeddel.....erre jó példa a nyár,strand,amikor csak egy szál fürdőcuccban vagy,és ráadásul sokan is vannak a helyszínen(ha mondjuk családdal,vagy barátokkal mész,akkor ugye nem is leszel egyedül,jó programokkal pedig ellehet feledtetni ezt a szituációt....hirtelen nem tudok jobb példát felhozni...remélem segítettem..:)

2011. szept. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!