Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Allergiás rajtam kívül más is...

Allergiás rajtam kívül más is a műkörömre?

Figyelt kérdés

Több, mint 1 éve van műkörmöm, 3 hetente cserélem. Mindig pici, és szép, igényes. A saját körmöm gyenge, nem nő meg, felválik a körömlemez, pedig már szedtem annyi mindent rá, nem segített semmi.

Most, az uccsó 3 alkalommal apró hólyagok jelentek meg az újjaimon, és nagyon viszketett. A bőrgyógyász csinált a hátamon tesztet, két anyagra vagyok allergiás, s ugyan a zselés műkörmös cuccaim összetevőiben nem szerepel, de ha ezekkel érintkezek, egyből kipattog az újjam. A fényzselére gyanakszom, mert múltkor más körmét csináltam (csak hobby szinten) és a fényzselétől viszkettem..

Más is van így? Nem tudnék köröm nélkül meglenni, megszoktam h szép a kezem, az eredeti körmömre nincs mit adni. Valakinek ötlete? Vaagy ha a végén nem tennék rá fényzselét, csak átlátszó lakkot? (sok körmös egyébként ezen spórol).


2011. szept. 28. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
miert nem hasznalsz porcelant? szerintem klaszisokkal jobb a zselenel, es lehet, hogy nem lenne bajod tole
2011. szept. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Na ja, ne legyél lemaradva ott, hogy műköröm = zselés köröm... van azért még alternatíva.
2011. szept. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Volt porcelán körmöm is, de az nekem gyakrabban félbetört, mikor odacsaptam a kezem valahova, míg a zselé, mióta magamnak csinálom, egyszer sem tört félbe vagy esett le!
2011. szept. 29. 08:22
 4/10 anonim ***** válasza:
akkor valamit csunyan elrontottal a porcelannal, mert az szazszor tartosabb a zselenel
2011. szept. 30. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ne legyen már kötekedééésss!

Profi műkörmös csinálta a porcelánt is. Utána váltottam zselére, és egy másik csajhoz jártam. Kitanultam tőle a szakmát, és 1 éve magamnak csinálom, Csak Crystal Nails termékekkel.

Nekem is akkor is tartósabb a zselé, mivel elkerülhetetlen, hogy ne csapjam oda a kezem valamihez. Elég mozgékony életvitelem van.

2011. szept. 30. 08:20
 6/10 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de muszaj kotekednem. en is magamnak csinalom a mukormot, eletemben nem voltam meg mukormosnel, hiszen lattam mar nem egy embernel, hogy mennyire elronttottak a kormosok a kormoket.


azert nem tudjak a kormosok hasznalni a porcelant, mert a zselet sokkal konnyebb hasznalni, ezert sokan csak a kormostanfolyamon lattak utoljara porcelant

2011. szept. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem az anyag rosszabb, hanem a körmös béna...egyébként meg előfordulhat, h allergiás vagy, de akk fényzselé helyett polírozd fényesre.A CN-nek jó polírozói vannak. Csak fntos előtte, hogy egyre finomabb reszelőkkel reszeld előtte, hogy ne legyen csíkos.
2011. okt. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha Cn-es anyagokkal gányolod a körmöd, ne csodálkozz, hogy allergiás leszel. A legalallergizálóbb anyagot a cn árulja. Válts más cég termékére, megszűnik a gondod. Vagy válts porcelánra.

Ezek szerint nem volt annyira profi a körmös, ha mindig tört.

2011. okt. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Több cég gyárt már allergia-mentes anyagokat. Válts másikra.

Egyébként miért a cn mellett döntöttél? Csak mert az van agyonreklámozva?

2011. nov. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MelangeAdel válasza:
A porcelán nagyon allergén vigyázz vele és ilyen apró vízhólyagokkal küzdök pedig és is és 2 körmös is csinálta már a körmöm de így nagyon allergiás vagyok ( porcit akrill gélt és poligélt és cn es szelét is próbáltam már )
jan. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!