Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » 9. -esek,10. -esek,11. -esek,1...

9. -esek,10. -esek,11. -esek,12. -esek /középiskolások/, akkor most, hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Tudom, enma témához kapcsolódik, de azért írtam ide mert itt kapok leghamarabb értelmes választa kérdésemre. Szval, azt mondják mindig, hog y az alsósoknak sok órája van, és, hogy ezek az óraszámok felsőben csökkennek, tehát lehet, hogy 9.-ben minden áldott nep 7-8 órád van 11-12.-ben meg 5 órával slisszansz ki a suliból. Ez mennyire valós dolog? Jó gondolom iskolája válogatja, de akkor is? Ezzel csak a "kicsiket áltatják" ? Mert 9.-es vagyok és nagyon zavar, hogy minden nap fél nyolctól délután négyig az iskolában ülök..:S Mondjuk egy erős Gimnázium Töri, Magyar spec. osztályába járok
2011. okt. 2. 08:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én ugyan már nem vagyok gimis, de 2 éve még az voltam:D szval szerintem tudok választ adni a kérdésedre:)

hát azért olyan nagyon sokkal nem lesz kevesebb órád később sem, viszont ilyen tárgyak mint pl ének, rajz, biológia, kémia, (iskola válogatja, talán fizika is) már 11., 12-ben nem tarkítja az órarendedet... de akkor meg már lesz fakultáció, ugyebár ki kell választani 2 tárgyat, amivel majd tovább szeretnél menni egyetemre, fősulira, és azokat majd emelt óraszámban tanulod... vagy ha pl nyelvből 3-ban előrehozottan leérettségizel, akkor azzal sem kell már törődnöd 12-ben...

szval egyszóval igen, kevesebb órád lesz, viszont gyakori, hogy a fakultációk és csoportbontások miatt inkább több lyukasórával számolhatsz, mintsemhogy előbb haza is mehetnél, meghát persze az sem elhanyagolható, hogy bár kevesebb az óraszám, de azok azért nehezebbek, pl két óra matekfakt felér egy évnyi énekórával:D

2011. okt. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nekem nem volt kevesebb órám. minden nap 8-9. 9-10.be volt kevés órám. akkor max 7 órám volt 1 nap.
2011. okt. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, nem nem vártam csodákat, hogy majd 3-4 órám lesz, de azt speciel tudom, hogy a 12.-esek csütörtökön meg pénteken 4(!!!) órával megússzák az egészet. Nekem pedig muszály kollégistának lennem, mert ha 4-re végzek csak este 8-kor érnék haza :S és ezt nagyon nagyon nem szeretem, abba reménykedek, hogy hátha legalább csak pár napon kevesebb lenne az óraszámom, akkor hátha hazaérnék hamarabb és nem kéne kolisnak lenni:S
2011. okt. 2. 08:33
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha egyszerű gimiről van szó akkor valami fog csökkenni ezekből az óraszámokból. Én szakközépbe jártam nekem úgy volt hogy 9. be volt max 7 órám többi 6 volt és utána go haza. 10. be is hasonló volt de akkor volt már m8 órám is mivel több szakmai tárgyam lett ahogy 11. ben is. Majd 12.ben jobb esetben 1-2 tantárgyad nem lesz pl biosz, föci, kémia, fizika az legtöbb helyen 12 ig van. Persze sok óra szám nem fog csökkeni de meg eshet.

Sima gimiben ez úgy van hogy 9-10. ben több órád van de 11-12 ben már egyre kevesebb tudtommal akkor max 6-7 óráid lehetnek, de mivel ez iskola függő így csak azt írtam le hogy az én sulimban hogyan volt ez illetve hogy miről tudok még ami a hasznodra válhat.

2011. okt. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én szakközépiskolába járok, marketing szakra, 11-es vagyok.

Heti 35 órám van (Hétfő-8, kedd-7, szerda-7, csütörtök-7, péntek-6).

9-10-be volt, h csak 4 órám volt egy nap, a maximum 7 volt. 10-be volt kéthetente 8órám.

2011. okt. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
én 8osztályos gimibe járok,most vagyok 9-es(8 osztályos=5-12) és eddig m indig több óránk volt mint a suli általános részének,viszont jobban haladtunk,és idén 2x van 7 óránk,a többi nap 6,ami szintén nem kevés,de egy gimibe ez van...ha nem 8 osztályosba járnék akkor nekem is lenne kb minden nap 7-8órám csak mi már 5-től lefektettük az alapokat a középiskolához...de nálunk a 12-eseknek kevesebb órája van,nekik vmi 5-6 órájuk van egy nap max de lehet h van olyan,h csak 4
2011. okt. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

11.es vagyok, 2 faktra járok.

mindig 7 órám van, csütörtökön 8. engem is ezzel etettek anno, de felénk csak mese habbal. ugyan úgy van ének, fizika, etika, média és biosz is, bár a föci, kémia és rajz, infó kiment.

2011. okt. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát nekem anno 9-10.-ben volt 6-7 órám, 9-10.-ben pedig gyakran 9. óra is. XD

Akkor jönnek a faktok, mivel azt máshogy nem tudták megszervezni, voltak lyukasórák, ami alatt nálunk legalábbis nem lehetett elhagyni a sulit.

Utána jönnek a különböző pluszórák esetleg, meg edzések, angol, hogy meglegyen a nyelvvizsga, stb.

És csak hogy jó legyen, 12.-ben ugye ott lesznek a táncpróbák is szallagavatóra, meg ruhapróbák, ilyen-olyan értekezletek.

Szóval akár kevesebb órád is lehet, ha nem veszel fel semmit faktra (szóval ha nincsenek továbbtanulási terveid - bár esetedben hoffman rózsa lehet tesz róla XD), de összességében több időt leszel suliban.

A koli meg nem olyan rossz dolog azért, gondolom még új vagy, meg kell szokni. De a legjobb barátságokat ott fogod megkötni! :D (na meg esetedben még ki tudja mit hoz HR egész napos iskola ötlete... részvétem! XD)

2011. okt. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanúgy minden évben volt, hogy mindennap 7 órám volt, max. a péntek volt lazább az utolsó két évben amikor bejött a fakt akkor 9 órám is volt.
2011. okt. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
én 12.-es vagyok, és nekem is azt mondták,hogy nem lesz majd annyi órám..de így is átlagban 3-ig vagyok a suliban..ja, és egy csomó lyukasórám van..
2011. okt. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!