Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hosszú hónapok óta próbálok...

Hosszú hónapok óta próbálok lefogyni, de nem sikerül. Mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

Tavasszal elhatároztam, hogy nyárra lefogyok. Próbáltam kevesebbet enni, aerobicozni is eljártam néha, de aztán mindig feladtam. Ez a dolog, hogy mindig elhatározom és sosem sikerül már olyan 2-3 éve erősen megvan nálam.

Sokan csúfolnak, és sok megjegyzést kapok, hogy milyen kövér vagyok, pedig nem lógnak rólam a hájak, engem mégis nagyon zavar, ez miatt visszatérő depresszióban is szenvedek. Körülöttem mindenki le tud fogyni, akár akarattal, akár akaratlanul, de én nem... Úgy érzem, hogy képtelen vagyok rá. Mégis mit tegyek, hogy kezdjem el?


2011. okt. 9. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia, először is kell az elhatározás, tudom hogy nehéz én is most kezdtem el megint (egyszer már sikerült lefogynom) a másik hogy nem muszáj koplalni sőt nem is kell! De ésszel kell enni napi 5x, sok sok folyadék, sovány húsok, barna kenyér, kizárni az édességet, fehérkenyeret. Ha szeretsz futni az a legjobb fogyasztó, én 1 hónapon keresztül futottam napi 20-30 percet és abban a hónapban kezdtek el leolvadni a kilók! Tudom milyen írtó nehéz én is szenved néha mint a kutya, főleg hogy most is itt eszi mellettem a pizzáját a férjem...de meg kell kérdezned magadtól hogy csinos akarsz lenni, vagy pedig inkább választod azt hogy sose fog tetszeni a látvány a tükörben! Egyébként az első hetek a legrosszabbak, aztán már bele lendül az ember! Sok szerencsét!
2011. okt. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vegetariánus vagyok, fehér kenyeret nem szoktam enni, mert tudom, hogy hizlal, de nagyon szeretem az ételt.. pl. sültkrumpli minden formában, pizza, sajt, néha édesség.. Futni nem birok, mindig hamar kifáradok.
2011. okt. 9. 22:32
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok, hát amiket írtál azok mind kizárva:) ha vegetáriánus vagy, akkor mehet a tojás (főtt tojás, rántotta de kevés olajban) saláta, sok párolt zöldség, abonett mellé stb. A sajt, pizza, édesség az is hizlal nagyon.. valami sport is kell, a futást azért írtam mert nagyon hatásos rövid idő alatt, de jó az aerobik is, vagy akár egy nagy séta is! Sok folyadék!
2011. okt. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazabol a legnagyobb gond mar a leirasod elso sorabol kiderult: probalkozol.

Nem csak probalkozni kell, hanem csinalni. Tudom, hogy ezt te is tudod, de ez nagyon fontos.

Eloszor is:

ne halogasd, ne mond, hogy csak kovetkezo hetfon kezded, vagy november elsejen, stb. Nem kell kerek datum, het eleje, az eletmodvaltast akkor es ott kell elkezdened, amikor elhataroztad magadban a dolgot. Ha ez delutan 4kor van, akkor abban a pillanatban, nem masnap reggel.

- az elso idoszak a legnehezebb, amikor csinalod, szenvedsz, de nem latod a valtozast igazan es nincs visszajelzes sem. Amikor mar van visszajelzes (ismerosok dicsernek, te is jobban erzed magad a borodben, kisebb ruhat kell venni, stb), akkor mar konnyebb a dolog.

Addig kell olyan dolgot talalnod, ami eltet.

Olvass RENGETEGET a temarol. De ne limlom dolgokat keresgelj, ne 10 napos csodadietakrol olvass forumokat, hanem eletmodvaltasrol, egeszseges taplalkozasrol, kaloriadeficitrol, mozgasrol, stb. Eloszor rengeteg dolgot meg kell tanulnod errol, ertened kell, aterezni, ha ez megvan, akkor menni fog.

Keress tarsasagot: csatlakozz forumokhoz (hoxan rengeteg van), vagy nyiss egy ujat. De ne varj senkire. viszont a tobbiek lenduletet adhatnak.

2011. okt. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!