Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogy kell kiszámítani az...

Hogy kell kiszámítani az ideális testsúlyt?

Figyelt kérdés

Ezek alapján:

-mellbőség

-magasság

Vagy valami hasonló számítási módszert ismertek? Régebben találtam egy ehhez hasonlót, de már nem találom.


2011. okt. 10. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan sokfajta megoldás van, itt van pl. az egyik:

[link]

2011. okt. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy,hogy belenézel a tükörbe...
2011. okt. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A bmi indexet alapul veheted nyugodtan (amit az elso valaszolo linkelt).

Egeszsegugyi szempontbol 19 es 25 kozott van a normal tartomany, ez eleg sok, peldaul en 178 cm magas vagyok es kb 60 es 80 kg kozott van a normal sulyom ebbol a szempontbol.

Egyebkent teny es valo, hogy en altalaban 60-62 kg kozott vagyok es kifejezetten vekony, de meg nem sovany, voltam 55 is (tehat bo 17-es bmi-m volt) es sovany voltam, nem volt szep.

De szules utan voltam 80 kg is es barmilyen meglepo: ehhez a magazsaghoz es sem tulzo, mert akkor sem voltam kover, meg molett kategoria sem.


De!

Sok minden fugg a testfelepitesedtol. Most itt nem a csontokra gondolok, hanem az izomra es a testzsirra. Ha pl valaki 165 cm, 60 kg es izmos, alacsonyabb testzsirszazalekkal, akkor az joval vegonyabbnak nez ki, mint egy szinten 165 cm, de gyenge izomzatu, sportolatlan, magas testzsirszazaleku holgy, mivel az izom nehez, de tomor, a zsir konnyebb, de terjedelmesebb.


Ezert nem art, ha a bmi-n kivul a tukor es a tapintast is segitsegul kered az idealis suly megallapitasahoz, mert hiaba mennel le mondjuk 19-es bmi-re, ha mellett sportolatlan vagy es alig-alig van izmod, akkor ugyanugy nem lennel magaddal megelegedve.

2011. okt. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2011. okt. 12. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!