Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan győzhető le a hiúság...

Hogyan győzhető le a hiúság hatalma?

Figyelt kérdés

Szia! Én Réka vagyok, egy 23 éves Esztergomi lány.

Életvidám, humoros, laza személyiség. De van egy

hatalmas, kilátástalan problémám.


Úgy érzem, a külső teljesen megbélyegez és elveszi

az életemet. Mit tehetnék ez ellen? Nekem születésemtől

fogva 5 centivel rövidebb a nyakam, és a kelleténél

sokkal jobban felfújják az emberek zöme, a családomról

nem is beszélve. Úgy érzem, nem bírom tovább!

Mit tehetnék, hogy nekem is normális életem lehessen?


Normál kinézetem van. Zöld szemem, vöröses-barna hullámos

hajam van, 165 cm magas, 65 kg vagyok. De ez az egész hercehurca a nyakammal már kezd kikészíteni!


Mit tehetnék ez ellen? Az apám amióta élek, rideg ember volt. Az anyám olykor olyanokat mond, amiről komolyan elgondolkodom. Mit tehetnék?


Pl. ma is lementem tv-zni egy kicsit lefekvés előtt, kicsit, kis idő múlva kinyitotta az ajtót, észrevette, hogy én lent vagyok, lekérdezett, hogy mit csinálok, mondom, tv-zem. Lejött és mondja, hideg a lábam. Mondom, nem, nem hideg, nem fázom. Menjen fel. És csakazért is visszajött és kreált egy akkora cirkuszt, hogy magam sem értem, hogy ez most mire volt jó?!


Azokat mondta: leszarlak, hülye fejeddel együtt, hülye barom, meg ehhez hasonlókat...


Ja és azt is mondanám, van egy bolognese kiskutyánk, azzal pedig úgy bánik, mint a kezes bárány. Mukikám, nyuszikám.


Most akkor a külső múlik szeretnek-e vagy sem?

Van egy szerelmem az iskolában, lassan már csak

az vidít fel. Elhatároztam, hogy öngyilkos leszek,

mert nem ez az első eset, amit megcsinálnak velem!

És ezt nem bírom már, úgy érzem, nem ezt érdemlem!


Réka


2011. okt. 16. 02:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit összevissza írsz..

Mi köze a TVzésnek, a hidegnek, és az emiatti cirkuszolásnak a nyakadhoz és a hiúsághoz?


Nem tűnsz 23évesnek, inkább tizenévesnek.. Egy 23éves már felnőtt nő, amiket írsz, eléggé gyerekes (ja és iskolába járzs, azt írod..).

2011. okt. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért a hiúság szót használod. A egyébként is egy belső tulajdonság. nem ebben a rovatban lenne a helye. Te eleve nem lehetsz hiú, hisz beismered, hogy szükséged van szeretetre, törődésre. Beismered a gyengeségedet is. Én inkább a családi kapcs rovatba tenném ezt a kérdést.

A másik dolog: Elképzeltem egy rövid nyakú lányt, és azt hiszem, nekem tettszene az összkép. Biztos többen vannak akiknek tettszik a rövid nyak.

2011. okt. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!