Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Fültágítóról sok kérdés?!

Fültágítóról sok kérdés?!

Figyelt kérdés

Sziasztok, először is szeretném, ha nem fikáznátok itt a kérdés alatt. 18 éves leszek, jól átgondoltam, igen szeretném ezt a fültágítót, és senki nem tud róla lebeszélni. Mielőtt neki álltam vagy 2 hónapig gondolkoztam rajta, hogy igazán kell-e nekem vagy sem.


Szóval neki is álltam. Egy fültisztító pálcikát alakítottam át és tekertem még rá celluxot, max 3 tekerésnyit. Nagyon fáj és gennyezett is, sőt belázasodtam, pedig előtte fertőtlenítettem is meg stb. De nagyon szeretném folytatni, most már nem hagyom abba. Nem szeretnék nagyon nagyot, maximum 6 mm-t. (nálam ekkora a normális egy lánynál) Szóval a kérdéseim, mennyi idő alatt fog a fülem olyan állapotba kerülni, hogy nagyobbat tegyek bele? Mert tényleg nagyon fáj, várjak vele 2 hetet vagy elég 1 hét is? Mi a különbség a fém és a szilikon fültágító között? Melyiket ajánljátok? Hol tudok venni Kaposváron fültágítókat? Hogyan és milyen sűrűn és mivel kell tisztítani ott a fület és lehet fültágesszel aludni? Nem fog kiesni? Illetve, hogy mivel tudom még tágítani? mert nem szeretnék ilyen tágító szettet venni, az a csiga is jó rá?? Meg lehet, hogy hülye kérdés, de hogyan tudom majd a lyukba belegyömöszölni, pl. a fém fültágítót?

A válaszokat előre is köszönöm :))


2011. dec. 9. 12:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Válaszokat sajna nem tudok, a fültisztító pálcika-cellux kombóhoz gratulálok, jó lenne, ha orvoshoz mennél, mert komolyabb bajod is lehet. (Említsük mindjárt a tetanuszt.)


Amúgy milyen pályára készülsz? Mert egy csomó állásban nem lesz esélyed vele, ha meg kiszeded, olyan lesz a füled, mintha lenne rajta egy s.egglyuk... :-/

2011. dec. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azért írtam oda, h nem szeretnék nagyot, 10 mm-ig összeforr magától. Amúgy ez egy bevált módszer, meg fertőtlenítettem. Gondolom nekem érzékenyebb a fülem. Csak szeretnék azért plusz tanácsokat.
2011. dec. 9. 12:32
 3/15 anonim ***** válasza:
27%

Tedd fel magadban a kérdést: Miért akarok fültágítót? Ha nem tudsz rá válaszolni, akkor felesleges. (Az, hogy "mert tetszik", nem válasz. Nekem is tetszik a zsiráf, mégsem hozom haza.)


Na de úgysem a véleményemre vagy kíváncsi.


Először is, ha mindenképpen fültágítót akarsz, akkor steril körülmények közt kezdd el, ne egy fülpiszkával. Úgy elfertőződhet a füled, hogy belehülyülsz. A celluxot nem tudod fertőtleníteni, mivel ragasztó..

A szilikont azért nem ajánlom, mert alvás közben eldeformálódhat, a fém egyébként is tud sterilebb lenni. Bár egyik sem az, nyilván nem fogod naponta tisztogatni.


Az interneten rengeteg oldalt találsz, ahol jobbnál jobb tanácsokkal látják el a fiatal fültágítót akarok embereket. Keress rá. ( [link]


Azt nem tudom,hogy Kaposváron hol lehet ilyesmit kapni, ha van valamilyen piercing stúdió, akkor ott biztosan. De netről is rendelhetsz.


20/L

2011. dec. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igazából tényleg azért kell, mert nagyon tetszik, nagyon régóta akartam, de nem mertem megcsináltatni, mert hát ha megfogom unni stb. De most elszántam magam. A celluxot is lefújtam fertőtlenítővel, ezt egy piercinges oldalon olvastam, h így kell csinálni, neked van? Az írásod alapján szerintem nincs, de ezt, hogy a szilikon eldeformálódik azt honnan tudod? Jó oké, h logikus, de nem hiába van olyan fültágító is, meg szerintem a fülben kialakított lyuk szorosan összetartja a formára.
2011. dec. 9. 12:44
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem nincs fültágítóm, piercingjeim voltak régen, de elég sok ismerősömnek van tágítója és mondjuk, hogy jártas vagyok a témában.

Ha már rendesen kiforrt a lyuk, akkor nem deformálódik, csak arra gondoltam, hogy kezdetben ne hasznlj szilikont.


Nem minden piercinges oldal mondja meg a tutit, orvosi szempontból, sőt... Ez a celluxos dolog hidd el, hogy hülyeség. Az a baj,hogy amíg az embernek nincs baja valamiből, ráadásul sokan csinálják, akkor nem fél. Fiatal is vagy, punk is :D De azért ne felejtsd el, hogy az egészség nem játék.

2011. dec. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem akarlak kiábrándítani a celluxból, de spec. az én fülem a lefertőtlenített bizsut sem bírja, begennyesedik tőle (nem friss a lyuk, hanem sok éves), kizárólag nemesfémeket.


Ettől függetlenül én tényleg sürgősen orvoshoz mennék a helyedben.

2011. dec. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
nem kell orvoshoz szaladni, csak vedd ki, ami benne van, ápold le házilag, majd kezdd újra normális körülmények között.
2011. dec. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is: szerintem a 6 mm-es még tényleg tud esztétikus lenni, de ahhoz olyan fajtát is kell beletenned!

Másodszor: teljesen normális, hogy hetekig fáj, ugyanis ez NEM TERMÉSZETES folyamat. Én mikor elkezdtem tágítani (normális, steril körülmények között, rendes fültágítócsigákkal) akkor 3-4 nap alatt teljesen begyógyult, de így is vártam mindig 1 hetet a 2mm+-al.


Várd meg, míg teljesen érzéketlenné válik, begyógyul, utána tágítsd! A fémet ajánlom én is, a szilikon eldeformálódhat valójában. Simán olyan mint egy fülbevaló, beteszed, rátekered a végét és ennyi. Nem tud kiesni! (a fém) Lehet benne aludni, persze.


Naponta fürdésnél mindig szappanozd, mossad. Tudom, nem kérdezted, de én nem ajánlom neked. Nekem csak 4 mm-es volt, de állandóan begyulladt, állandóan bűzlött, tisztítgatni kellett, a francnak se hiányzik.

2011. dec. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, még az érdekelne, hogy hogy-hogy bűzlött? Milyen szaga volt? Más is érezte?? Mármint messziről is lehetett érezni? A tisztítgatással nincs gondom, mert erre amúgy is kényes vagyok :)

Ja és az a csiga, ha vásárolni akarok egy 3mm-eset, akkor az a legszélesebb pontja, ugye? És ha nagyobbat veszek és nem húzom rá teljesen, akkor nem fog kiesni a fülemből?

2011. dec. 9. 20:34
 10/15 1 srác ***** válasza:
Szerintem nem lesz komolyabb bajod ha folytatod de menj be szalonba ott ki tágitják és kevésbé fáj és egyböl akkorára tágtiják amekkorát akarsz :) meg a szilikon szerintem jobb mert nem büdös és 12 es fülbe betudsz rakni 14 eset :D:D nekem legalábbis sikerült de a fémis jóh sztem és kaposváron szalonba is tudsz venni meg a kostuhon :)
2011. dec. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!