Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Baleset során ki milyen nagy...

Baleset során ki milyen nagy veszteségeket szenvedett? A testi sérülésekre gondolok, aminek később súlyos következményei lettek.. Mint nálam.

Figyelt kérdés

30 éves nő vagyok.

Gyerekkoromban (15)volt egy balesetem, felül az első négy fogam, ami már állandó volt, elvesztettem. A nagy foghiányt "áthidalták", úgy, hogy 3-3 egészséges fogat lecsiszoltak. A szüleimnek nem volt pénze az implantátumokra,(de gyereknek nem is szoktak felfúrni), a kivehetős részleges fogsor meg az iskolai csúfolódások miatt nem jöhetett szóba. Az évek alatt azonban mindig tönkrement 1-1 fog a híd alatt, 12 műtétem volt, mindig felvágták és kipucolták, ahol begyulladt, a hidat is többször lecserélték, egy vagyonba került! Most karácsony előtt annyira bedurrant, hogy megint le kellett szedni az idén februárban készített 250.000 Ft-os porcelán hidat, és három fogorvosnál is jártam, mindegyik foghúzást javasolt. Szomorú, de ha most kihúzzák az utolsókat, 10 fog fog felül hiányozni, csak a hátsó 3-3 marad! Hiába ápoltam a leggondosabban, ezek a lecsiszolt fogak 15 év alatt tönkrementek (pontosabban elhaltak és a szervezetem kilöki, mint idegen testet), és 30 évesen már kivehető műfogsorra kényszerülök!


30 évesen 170/50 modell alkattal és szép arccal (a többiek szerint) de kivetetős fogsorral? Nem tudom, hogy viseljem ezt el!

Az implantátum ráadásul még egy jó darabig nem jöhet szóba,mert az arccsontom is gennyes. Az alsó fogsorom hibátlan, még lyukas sincs! Most felül is ilyen lenne, ha nincs az a baleset....tudom, az a 6 fog csonkra csiszolása egy gyereknél nagy hiba volt, de a fogorvos azt mondta, a nyugdíjig tart majd....a másik, amit nem lehetett előre tudni, hogy nálam az összes gyökérkezelt fog kilökődik,az immunrendszer "megtámadja",így ha egy elromlott és kezelték, 3 hónap után ki is kellett húzni....

Járt már valaki hasonló helyzetben?

Sajnos ez mind, amit leírtam, egy baleset következménye, a csontok összeforrtak de a fogak nem regenerálódnak így! Lehet az én estem ritka, mint a fehér holló, talán nincs is még egy a Földön,de azért leírom.......hasonló tapasztalatok?

Másnak is így kilökődtek már a gyökérkezelt fogak? A családomban ez nem jellemző, az immunrendszer "nem támad",de ez vajon mennyire gyakori? Az implantátum emiatt megint csak kényes kérdés.....


2011. dec. 24. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Erre mondják azt,hogy senki sem tökéletes.
2011. dec. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Így igaz, senki sem tökéletes....a férfiak megfordulnak utánam az utcán, de ha tudnának a "fogyatékosságomról"! Ha kivenném azt csodás több 100.000 Ft-os porcelán hidat? Néha elnézem a filmszínésznőket, és elgondolkodom, hogy vajon hány igazi foguk lehet a csodás mosoly mögött?
2011. dec. 24. 22:42
 3/10 anonim ***** válasza:
mért vennéd ki a műfogsort...? nem értem... amiről nem tudnak az nem fáj.
2011. dec. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A sztárok se tökéletesek,láttad már őket smink nélkül?

A sok smink tönkre tette az arcukat,neked meg erről a hiányosságodról nem kell tudnia senkinek csak a párodnak ha el akarod mondani,de ő biztosan megérti,szóval fel a fejjel :)

2011. dec. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Más meg tiszta pattanás vagy már 20 évesen kopaszodik/őszül (akár lány létére is...). Tényleg senki sem tökéletes. A te "hibád" legalább elfedhető, és nem feltűnő. Gondolj bele most az egyiptomi buszbalesetben a kislány (ő is tizenéves) az egyik karját vesztette el...
2011. dec. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sajnos tudom, milyen önbizalomhiánnyal jár néhány ilyen hiba :( Nekem nem volt balesetem (kopkop), alapból csúnya vagyok, teljesen megértelek, de szerintem elég szerencsés helyzetben vagy. Az arcod szép, az alkatod jó, a fogad pedig önhibádon kívül lett ilyen. Szerintem, ha egy férfi beléd szeret, és van ennyi esze, nem fogja ez érdekelni. Az sokkal illúziórombolóbb lenne, ha például elrohadtak volna a fogaid, mert nem mosnád, vagy sok dohányzás miatt sárga lenne.

(Amúgy az egyik kérdésedre a válasz: anyunak nem lökődtek ki a gyökérkezelt fogai.)

2011. dec. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Figyelj! Akinek igazán számítasz, azt nem fogja érdekelni! A te hibád leplezhető, sőt a nagy hollywoodi színésznőknek már nem is lehetne művibb a mosolyuk, ki tudja nekik hány műfoguk van, meg agyon van fehérítve ami szintén erősen károsítja a fogzománcot.

Szerintem akinek feltűnik az sem fog rákérdezni, de nyugodtan elmondhatod, hogy neked egy baleset miatt kell. Szerintem ezt az emberek megértik. Mit szóljon az akinek műlába van?

2011. dec. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen. Szerintem is az emberek megértik, hogy a baleseted miatt van szükséged ilyesmire. Nyilván nem az igénytelenség miatt, mert ha az lennél, ne is csináltatnál műfogsort. Ez egyértelmű. (Vannak olyan nők/férfiak sajnos akik az igénytelenségből szétrohadt fogaikkal sem törődnek.)

Aki meg nem fogja föl az idióta, azzal ne is foglalkozz, fölösleges.

A kérdésedre szerencsére nem tudok válaszolni, mert nekem "csak" a kezem tört, mondjuk azt műtötték, szóval van rajta hosszában egy nagy kalózvágás, amit nyáron mindenki lát, de egyáltalán nem zavar.

Tudom ez nem vigasztal, de azért fel a fejjel. Soha ne legyen rosszabb! :-)

2011. dec. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos annyira elgennyesedtek ezek a fogak, hogy a fogorvos mondta, könnyen lehet szövődményként egy szívizomgyulladás belőle vagy az agyra is felhúzódhat a genny, emiatt "hagytak szenvedni" egy ideig és erős gyulladáscsökkentőket kaptam, mivel az injekciók során a genny az agyba ürülhet....egy hétig szenvedtem, amíg lelohadt annyira, hogy ki lehessen húzni a fogakat! A hajam már hullott, a bőröm ekcémás lett foltosan, a fejem állandóan fájt, ez is a fogaktól volt.....ahogy huzogatták ki sorban ezeket a fogakat, úgy múltak el ezek a tünetek is!
2011. dec. 28. 16:10
 10/10 A kérdező kommentje:
A legdurvább a szájpadlásom ekcémásodása volt fölül, szó szerint, az ezt okozó gennyes fogakat már eltávolították. Azóta teljesen rendbe jött. A fogtechnikusnál már jártam, mivel ő csinálta a korábbi pótlást is, most kapok kedvezményt is....azt hiszem, attól félek a legjobban, mit szól mindehhez egy férfi, ha éppen a nagy Ő-be botlanék.....én még úgy érzem, nem találtam meg életem párját, pedig több kapcsolatom is volt, de őszintén szólva egyik fiúba sem voltam igazán szerelmes! A nagy szerelem még várat magára!
2011. dec. 28. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!