Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyire fog fájni az első...

Mennyire fog fájni az első tetováltatás? Hogyan készüljek előtte és utána?

Figyelt kérdés
1hét múlva tetovaltatok egy fekete macskát a vallamra.Hallottam,hogy előtte sokat kell inni(folyadékot nem alkoholt) utána fóliával eltakarni langyos vízzel óvatosan mosogatni gyulladáscsökkentível kenegetni....stb. Mit kell meg tennem?
2012. jan. 6. 07:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ajánlatos előtte enni is.
2012. jan. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kb. ennyi. Ja, meg kipihenten kell menni. Amúgy nem tudom, mennyire fog fájni, mindenkinek változó a fájdalomküszöbe, meg helytől is függ. Nekem az első a ujjamon van, az iszonyatosan fájt.
2012. jan. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem is a vállamon van. Nem mondom hogy egyáltalán nem fájt, de simán ki tudtam bírni. Barátnőmet meg eléggé megviselte ő rosszul is lett. Szóval embere válogatja.


19L

2012. jan. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Csontnál fáj, bár ez is egyénfüggő, illetve ott ahol vékonyabb a bőr, pl csukló. Nagynénémnek lapockán van és azért kicsordult a könnye.
2012. jan. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem egy barátom körülbelül meg akart halni, mikor a karja belső felét varrták, nekem a kulcscsontom se volt vészes:) Tehát embere válogatja.
2012. jan. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Majd megírom 1hét múlva,hogy hogy viseltem...Kicsit félek,de az akaraterőm erősebb...
2012. jan. 6. 14:54
 7/15 SzilKa ***** válasza:

Vállra nem olyan vészes, a csontközeli részeken azért fájni fog, de nem kibírhatatlanul.

Hogy kevésbé fájjon:

-szedj C vitamint, legyél maximálisan egészséges

-legyél kipihent, nyugodt

-ne menj étlen-szomjan a tetoválóhoz

-ha lány vagy, ne akkor jöjjön meg a havid


Bemásolom, hogy az utókezelésre én mit szoktam adni a vendégeimnek:


Utókezelés menete:


Hozzávalók: 

- bepanthen kenőcs (gyógyszertárból, kicsi is elég, kb. 800Ft)

- folpack

- ragasztószalag (érzékeny bőrűeknek leukosilk javasolt)

- clarasept szappan (de jó a tusfürdő is szerintem)

- papírtörlő (sima konyhai)


TETOVÁLÁS UTÁN


-tetoválást 3 napig fóliázni kell (ebbe nem számít bele a tetoválás napja)

-a 3. napon éjszakára még maradjon rajta a fólia

-naponta 3x kell cserélni a fóliát (reggel, délben és este), már a tetoválás estéjén is

-fóliacsere menete: régi fólia levétele, clarasept-es lemosás, papírtörlős szárítás, 2-3 percig szabad levegőztetés, vékonyan bekenni bepanthen-nel, majd új fólia rátétele

-zuhanyozni lehet, de a tetoválást áztatni nem szabad 2-3 hétig!

-fóliázás idején sportolni nem javasolt (beizzad alatta a tetoválás)

-3 nap elteltével fóliázni már nem kell, de bepanthen-nel továbbra is kenni kell, amíg le nem jön egy vékony hámréteg

-az első két hétben szoláriumozni, uszodába, strandra menni tilos! 

-a továbbiakban testápolóval érdemes kenni (fél év, mire teljesen meggyógyul a bőr alatti rész!)

-a tetoválást követő nyáron magas faktorszámú naptejjel kell kenni a tetovált részt (az erős napfény fakítja, tönkreteszi a mintát)

2012. jan. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én úgy kezeltem, hogy minden fóliázás előtt, amit kb. 2-3 napig kell, popsitörlővel letörölgettem, majd vékonyan Bephanten és fólia fel.

Ha zuhanyoztam óvatosan lemostam, óvatosan megtöröltem és a többi, amit írtam.

A fájdalom egyénfüggő, de gondolom nem lesz nagy és mivel nem színes, ezért hamar végezni fog, szóval, ha nekem készülne semmit nem éreznék belőle.

Nekem mindkét felkarom (is) tömve van, színes mintákkal, első pár órát alig éreztem, de aztán ugye többször is visszatér egy helyre, na az már elég kellemetlen a vége felé. (utolsó 1-2 óra)

2012. jan. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
én csuklóra tetováltattam és egyáltalán nem fájt pedig nagyon vékony a csuklóm.
2012. jan. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek a segítséget,a jó tanácsokat!!!!Amint kész lesz,belinkelem róla a fotót!=)
2012. jan. 8. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!