Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A divatnak az a célja, hogy...

A divatnak az a célja, hogy mindenki egyforma legyen, vagy mi más?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy én értelmezem félre, de én azt veszem ki a divatból, hogy végső soron ugyanolyanná akarja tenni az embereket, nem hagyva nekik önálló egyéniséget/stílust. Jól gondolom, vagy más a célja? Ha más, akkor mi?
2012. jan. 7. 20:38
 1/6 mus musculus ***** válasza:
47%
Mintha csak én írtam volna a kérdést. Találó kifejezés rá a sablonosító eljárás.
2012. jan. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Eredetileg az önkifejezés lenne a célja ami itthon nem igazán valósul meg. Mondjuk úgy, hogy nem igazán nyitottak az emberek legtöbbje erre még nálunk.
2012. jan. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen célja a profit. Komplett iparágak települtek a női hiúságra, mi pedig lelkesen tápláljuk a világgazdaság jelentős szeletét, a gyapottermesztőktől és a birkapásztoroktól a nagybefektetőkig.

Amúgy szerencsére senki sem tart pisztolyt a fejünkhöz hogy megvegyük a legújabb göncöket, a különböző korok és stílusok pedig szabadon kombinálhatók. Egy teljesen átlagos cipőboltban is min. 100 különböző stílusú lábbeli található, klaszikus, sportos, éppen trendi, lapos talpú, tűsarkú, kettő közt minden létező átmenet, min. 20 színárnyalat, stb., szóval az eredmény inkább attól függ hogy ki mit vesz le a polcról, mit akaszt le a fogasról. Sztem az adott társadalomtól függ, hogy az emberek mennyire merik felvállalni önmagukat, mennyire merik megmutatni az egyéniségüket. Ebben mi magyarok nem járunk az élen, de sztem ennek történelmi okai vannak, amibe most nem mennék bele. De hát a fiataloké a jövő, hajrá-hajrá! :)

2012. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem mondták, a profit a lényeg.

Egyébként nekem az a véleményem a divatbolond emberekről, hogy beképzelik maguknak, hogy ezzel ők magukat fejezik ki, és nekik ez tetszik, ez áll jól, ez a stílusuk, közben pedig nem veszik észre, hogy ők maguk is tucatáruk lettek. Na meg hogy az orruknál fogva vezetik őket a médián és a divatcégeken keresztül. Ahogy kijön az új trend, már rögtön megváltozik a véleményük és a stílusuk, de azt hiszik ezzel eredetiek, egyediek. Egy darabig. Amíg el nem kezd megint mindenki egyforma cuccokban járni. Mire feltűnik nekik jön a következő irányzat, és így tovább, kezdődik elölről.

De ez csak az én elméletem. :D

2012. jan. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Teljesen igaza van az utolsónak,és szerintem nem az a baj, hogy kitalálnak új dolgokat hanem, a profit érdekében már mindenkit mindenre rá akarnak dumálni. Gondolok itt ezekre a kivágott pólókra például. Az én véleményem szerint ez undorító egy fiúnak, de valami b*romállat divattervező kitalálta, hogy márpedig most ez a jó. Innentől fogva az emberek nagy része minta droid, megy és veszi magára. Tökmindegy, hogy az most jól áll neki vagy előnyös, vagy hülyén néz ki benne, ez a divat és ha beledöglik sem enged ebből. Ráadásul a sztárok meg a híres emberek is követik a divatot az meg ugye hatással van a többi emberre, mert ők a sztárra akarnak hasonlítani, mert olyankor valahol úgy érzik, hogy olyanok, mint a híresség. Szerintem. Meg a tv is ezeket nyomja. Ja és ahogy az utolsó írta nem egyediek, hiába hiszik azt. Ha minden 2. vagy 3. emberen ugyanaz van, meg ugyanúgy néz ki, akkor az mitől egyedi?
2012. jan. 9. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Teljesen igaza van az utolsónak,és szerintem nem az a baj, hogy kitalálnak új dolgokat hanem, a profit érdekében már mindenkit mindenre rá akarnak dumálni. Gondolok itt ezekre a kivágott pólókra például. Az én véleményem szerint ez undorító egy fiúnak, de valami baromállat divattervező kitalálta, hogy márpedig most ez a jó. Innentől fogva az emberek nagy része minta droid, megy és veszi magára. Tökmindegy, hogy az most jól áll neki vagy előnyös, vagy hülyén néz ki benne, ez a divat és ha beledöglik sem enged. Ráadásul a sztárok meg a híres emberek is követik a divatot az meg ugye hatással van a többi emberre, mert ők a sztárra akarnak hasonlítani, mert olyankor valahol úgy érzik, hogy olyanok, mint a híresség. Szerintem. Meg a tv is ezeket nyomja. Ja és ahogy az utolsó írta nem egyediek, hiába hiszik azt.
2012. jan. 9. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!