Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Rosszul érzem magam a szépség...

Rosszul érzem magam a szépség jelenlétében, akármikor szó van a szépség bármilyen formájáról, én akarva-akaratlan is elég kényelmetlenül érzem magam. Rossz ez? Előfordult már valakivel ilyen, vagy ehhez hasonló negatív érzelem?

Figyelt kérdés

Szia!


Nem voltam sosem az a extrém szépséggel bíró lány,

de azért nem vagyok az a csúf béka sem, magamat olyan

átlagos, elfogadható külsejű lánynak mondanám, de nem

olyannak, akihez lépten-nyomon odafordulnak, akinek

fütyülnek az utcán, vagy éppen akivel kedvesebben

diskurálnak egy szupermarketben!


Viszont ápolt, normál ember/nő vagyok. Sosem hanyagoltam

el magam, mégis sokszor érzem, hogy a szépség milyen fontos, vagy legalábbis mennyire előnyösebb az az ember,

aki mondjuk Angelina Jolie szintű szépség!


Továbbá van egy születési rendellenességem is, minek következtében rövidebb nyakkal születtem, ez egy kromoszóma-rendellenesség, bár gyerekkoromban hallottam már erről cifra elméleteket, amelyekkel szemben csak fogtam a fejemet, de ennek is érzem a hátrányát, sok

szituációban nevetségesen, oda nem illőnek érezem magam,

vagy egyszerűen van hogy hülyének néznek, de olykor a meglepett fejeket sem tudom elkerülni!


Épp ezért sem érzem jól magam a szépség jelenlétében!

Attól tartok, én nem tudok ennek maradéktalanul

megfelelni, és így talán engem nem fognak úgy szeretni,

mint más szép, egészséges embert!


Ennyi. Mi a véleményed?


2012. febr. 13. 01:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Önmagában nehéz kérdés a szépség?
2012. febr. 13. 02:07
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne érezd magad kellemetlenül! Lehetsz attól még nagyon vonzó nő, mert nem tökéletes a külsőd. Senkié sem az egyébként.

Mondok egy példát. Igaz, férfi az illető, de végül is hasonlóan érezhette magát rosszul, mikor az iskolában csúfolták.

Volt egy párom. Sajnos nem hosszú ideig, de életemben nem voltam még annyira szerelmes senkibe, mint belé. Ő szintén rendellenességgel született, az egyik lába nem fejlődött ki, vagyis térdtől lefelé el van deformálódva teljesen. Az egyik kezén csak 3 db ujj van, valamit a többi ujjait késsel kellett szétválasztani mert minden ujja egybe volt nőve születésénél. A lábán műlábat hord, de a kezét nem tudja takargatni. Mégis annyi barátnője volt, mint csillag az égen. Nem egy Brad Pitt, de olyan kisugárzása van, hogy teljesen jelentéktelenné válik a testi fogyatékossága.

És a te eseted még nem is ilyen durva.

Még jobban is szerethetnek téged, mint mást! Mondom én őt szerettem a legjobban, vele volt minden a legjobb. Csak szerezz egy kis önbizalmat! :))) Nincs okod rosszul érezni magad.

24/N

2012. febr. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez velem is hasonloképpen van, habár nekem nincs rendellenességem .. Van egy barátnőm, aki nagyon szép, lépten,nyomon csak dicsérik, még akkor is ha csupán csak melegitőben, és semmi smink nélkül lép ki az ajtón.. És mikor megyek vele valahova, olyan érzésem van, hogy engem csak levegönek néznek észre sem vesznek .. Persze nem is vagyok az huhh, mindjárt elájulok tőle szépség, átlagos vagyok semmi különleges kinézet nem párosul hozzám .. És belöle meg sugárzik a nőiesség is .. Könnyebben el tud érni bármit, és tapad rá mindenki .. Nekem ez kicsit rossz érzés, hogy én ezt nem tudom elérni, és olyankor rosszul is érzem magam, szégyellem a testem, mindenem :(
2012. febr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Első válaszoló köszi a pozitívumot, kedves vagy! :)


Második válaszoló együttérzek veled, ha gondolod,

hosszabban is elcseveghetünk ezen emailben?!

Engem is szokott foglalkoztatni ez a dolog.. már

csak azért is! No? :))

2012. febr. 13. 23:20
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem, hát nem! :)

Én próbáltam

barátkozni.

Ciao.

2012. febr. 16. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!