Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Akik plasztika mániások azok...

Akik plasztika mániások azok lelki sérültek egyben? Nem furcsa egybeesés? (Cher+Michal Jackson)

Figyelt kérdés

Vegyük csak a világ két legtehetségesebb alakját , Michael Jackson , Cher.Mind a kettő személynek nehéz gyerekkora volt.

Íme az életrajzukból egy kisebb darab:


Cher:Az apja heroin függő volt , az anyja alkoholista.Az anyja 8x ment férjhez.Miután elvált Cher apjától annyira szegények lettek hogy Chert árvaházba kellett adni.(Sokáig neheztelt emiatt az anyjára)


"Nagyon szegények voltak, Cher sokszor szégyenkezett a ruhái miatt, és emlékszik rá, a cipőjét gumiszalagokkal kötözte át, hogy le ne essen a talpa. – Egyszer azt mondta az anyám, neked biztosabb jövő kellene, mire én azt válaszoltam neki: nem akarok biztos jövőt. Nem akarok olyanná válni, mint a szomszédaink."


Cher 2x volt férjnél.A második férjének a keze nem 1x járt el.Emellett egyedül nevelt fel 2 gyereket.A nagyobbik gyermeke leszbikus.


Michael Jackson:

Nehéz gyerekkora volt neki is "ackson többször nyilatkozott arról, hogy apja kiskorától bántalmazta őt fizikálisan és lelkileg; véget nem érő, folytonos próbákkal és verésekkel.[12] Egy korábbi veszekedéskor – emlékezett vissza Marlon Jackson – apja Michaelt egyik lábánál fogva, fejjel lefelé lógatva verte. Joseph többször elgáncsolta vagy falhoz szorította fiait. A családfő úgy akarta megtanítani gyermekeinek, hogy ne hagyják nyitva az ablakukat alvás közben, hogy egy éjszaka ijesztő álarcban kiáltozva mászott be az ablakon fiaihoz, elrettentve őket az esetleges következményektől. Michael évekkel később egy interjúban azt mondta, sokáig szenvedett rémálmoktól, melyekben elrabolták."


"ackson gyermekkori zaklatásáról először egy Oprah Winfreynek tett 1993-as interjújában beszélt.[13] Azt mondta, gyermekkora alatt magányos volt, többször sírt emiatt, és gyakran hányingere támadt, amikor meglátta az apját. Michael egy másik interjújában, a 2003-as Living with Michael Jacksonban arcát eltakarva sírt, mikor gyermekkori sérelmeiről beszélt.Jackson visszaemlékezett egy esetre, mikor apja egy székben ült, s egy övet tartott a kezében, amikor testvéreivel próbáltak, mert a családfő veréssel fenyegette meg őket, ha nem játsszák a dalokat tökéletesen."


Köze lehet ezeknek a gyerekkori traumáknak a plasztika mániához?



2012. márc. 5. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Akár...
2012. márc. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem van köze a plasztika mániához, de hangsúlyozom: csak a mániához. Ezek az emberek súlyos önértékelési zavarokkal küzdenek/küzdöttek. A plasztika pedig a legtöbb esetben nem segített a gondjaikon, ezért feküdtek újra és újra kés alá. Ami viszont pont az ellenkező hatást váltotta ki náluk: nem hogy szebbek lettek volna, hanem egyre torzabbá váltak.


Ha valaki valamit nem talál magán megfelelőnek, és ezt korrigáltatja, még nem biztos, hogy beteges. Én pl. a füleimet műttettem meg, mert nagyon elálltak. De ennyi, és nem tovább.

2012. márc. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Cher azért nem lett torz arcú de nyomoknak sem hasonlít régi önmagára.M.J. más kategória neki komolyabb lelki gondjai lehettek mint Chernek.
2012. márc. 7. 13:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az, hogy valaki megpróbál minél inkább az önmagáról elképzelt ideáljára hasonlítani, nem betegség. Ha van pénze rá és neki tetszik, akkor csinálja. De ha nem magának, hanem a tömegnek akar megfelelni és ezért plasztikáztatja magát, ott már bajok vannak.
2012. márc. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!