Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szeretnék műkörmöt építeni...

Szeretnék műkörmöt építeni itthon, de nem kell nekem a drága tanfolyam. Hogyan álljak neki?

Figyelt kérdés
Nincs szükségem az elméleti oktatásra anatómiából, egészségügyből. Csak a gyakorlat kell. Azt hol tudom megszerezni?
2012. márc. 12. 22:41
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
94%
Azt is otthon.
2012. márc. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
70%

nem csak anatómia ás eü van műkőrmös tanfolyamon elméletben, van még pár apróság, anyagismeret, stb.

aki meg otthon akar épiteni tanfolyam nélkül, az egy nagy hülye. Nem tudod a technikákat, oktató nélkül nehéz lesz elsajátítani + kizáró okokat se árt tudni.

+mondjak még valamit? netalántán sikerül elsajátítani, akkor tudod mi lesz? felbátorodsz és mindjárt másnak is akarsz csinálni, és csinálsz vele egy hosszú távú betegséget. nyugodtan tagadhatod hogy NEM , NEM így lesz, nem kell a hülyítés, tudjuk mi lesz a vége,

én és többiek(körmösök) óvni is akarunk téged/titeket a sok száz ilyen kérdést már feltevőknél.

ez tényleg nem egy olyan dolog ami pik pa egyik napról a másikra megy, zselé kötési ideje, előkészítés HELYES folyamata, körmöt nem lyukacsosra reszelni

2012. márc. 13. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
95%

...stb.stb.

fognak még ide válaszolni páran, ezt elmondom. és abból minimum egy hasonlót fog írni mint én...


nem kell megsértődni, ez épitő jellegű tanács, nem kell szomorkodni, még ha beszomorkodsz is.

tanfolyam nélkül nem tanácsos belevágni ebbe mert sok gondot lehet okozni tudás nélkül

2012. márc. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
64%

A kérdésedből 3 dologra következtetek:

- nincs szükséged elméletre: ezek szerint a megfelelő tudás birtokában vagy már, és csak a gyakorlatot kell elsajátítanod

- nem érdekel az elméleti része, vagyis egyáltalán nem tartod fontosnak a körmözést teljes egészében, tehát te is azok közé tartozol, akik azt hiszik, hogy az egész annyiból áll, hogy hogyan kell felkenni a zselét (a különböző körömproblémákat, kizáró, nehezítő tényezőket honnan fogod felismerni? Ja, hogy az sem érdekel?)

- nehezen megy a tanulás, ez nem biztos, hogy a te hibád, egyszerűen ilyen képességekkel áldott meg a sors, de így inkább olyan szakmát keress, ahol nem kell túl sokat tanulni


Csak ennyi lehetőség jutott eszembe, nem tudom, melyik lehet a valóság, de oszd meg velünk nyugodtan.

2012. márc. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
63%
Kedves előző! Szívemből szóltál!!! az ilyenek miatt hígult fel a szakma annyira, hogy a jó körmös is egyre nehezebben él meg!
2012. márc. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:

Na álljunk meg egy szóra:)

Ez egy szakma, nekem pedig hivatásom van. Hogy mi az? Orvos vagyok, ezért nincs szükségem arra, hogy aki nálam kevésbé ért hozzá (mert azt remélem senki nem próbálja nekem bemesélni, hogy egy műkörmös szakképzésen jobban megtanítanak engem betegségeket, rendellenségeket felismerni, mint az orvosi egyetemen tették).

Másrészt: az elmélet micsoda? Tulajdonképpen ez, ami a hivatásom, a másik pedig maximum gimnáziumi kémia, ami nem fog problémákat okozni, ha már leszigorlatoztam kémiából.

Elhiszem, hogy sok a bárgyú, ostoba műkörmös, aki nem csak az elméletet nem tanulja meg, de még kézügyessége sincs. Engem is irritálnak azok a szakmabeliek, akik átbukdácsolnak valahogy az egyetemen, kész, megvan a csinos kis dr. a nevük előtt, s már szép a világ.

De azért ne misztifikáljuk túl azt se, hogy jóval képzettebb vagyok, mint az ott oktató tanárok. Ennyit erről.

Továbbá: nekem tényleg a gyakorlat kell, s elhihetitek, nem leszek orvosból műkörmös, mert igen, alig van pénzem s sok jó körmös röhögve többet keres nálam, de nem viccből tanultam eddig hat évet, s tanulok majd még ugyanennyit. Tehát nem fogok maszekba mások körmével szórakozni, egyszerűen csak érdekel a dolog. Mert szépek. Még magamnak se csinálnék, mert a saját körmeim erősek, fölösleges lenne bármit rátenni.

Nem vagyok konkurencia senkinek, legalábbis műkörmösöknek nem:) Én ezt otthon gondoltam csinálni, saját szórakozásomra, mert szép.

Mielőtt támadtok, én a helyetekben végiggondolnám, hogy érdemes-e. S egyáltalán jogos-e:)

2012. márc. 13. 13:40
 7/54 A kérdező kommentje:

Igen, meg tudnám találni magam is, csak épp feltételeztem (naivság a részemről), hogy itt esetleg segítenek az emberek, nem pedig vérszemet kapott kopókként fröcsögnek. Természetesen az én hibám volt, hogy arra ragadtattam magam, hogy megkérdezzem a hozzáértőket.

Mert ugyebár az élet nem így működik, az ember nem a hozzáértőt kérdezi, hanem a saját szakállára kezd el kutakodni. Ezért jön be a beteg azzal, hogy fáj a veséje, miközben csak a dereka fáj.

Már csak abban reménykedem, hogy én orvosként nem így fogok viszonyulni a hozzám jövő beteghez, még ha frusztrált is vagyok, s a munkám sincs megbecsülve.

2012. márc. 13. 14:09
 8/54 anonim ***** válasza:
55%
A hozzám jövő vendéghez én sem így viszonyulok, de ahhoz igen, ha belekontárkodnak a szakmámba. Mint ahogy te is pont így viszonyulnál ahhoz, aki a tiédbe tenné ugyan ezt.
2012. márc. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:

Pont, hogy nem:)

Én otthoni szórakozásra, művészkedésre gondoltam. Nem igazi körmökön, nem használatra - hanem afféle festészetként, mert így is lehet csinálni.

Ahogy nem kell egy betegnek hat év egyetem ahhoz, hogy beadjon magának heparin profilaxist, hogy megelőzze a véralvadást, így profi műkörmösnek sem kell lenni ahhoz, hogy az ember otthon körmök díszítésével szórakoztassa magát.

Véleményem szerint ez egyértelmű.

2012. márc. 13. 17:03
 10/54 anonim válasza:
62%
Kedves kérdező! Tökéletesen egyet értek veled, és hogy végre valami építő jellegű választ is írjak elmondanám, hogy jól teszed, hogy nem dobsz ki X összeget a tanfolyamra, mert tényleg elpazarolt pénz. Jómagam és az egyik osztálytársam is körmözünk. Gyakorlati tapasztalatot úgy tudsz szerezni, ha a megfelelő eszközökkel nekilátsz és gyakorolsz. Rengeteg videó van fent neten, amiket ha végig nézel lesz némi fogalmad róla. Mindenhol nagyon hangsúlyos a köröm megfelelő előkészítése.Bolyhozás, általában bufferral (olyan mint a körömreszelő), akár csiszolóval is, de az szintén drága. Utána gombaölő/zsírtalanító szerrel kell bekenned a körmöt stb.stb. Ha érdekel vannak fent torrent oldalakon komplett oktató dvd-k. És sok sikert, azokkal, akik meg olyan hű de nagy dolognak gondolják a műkörömépítést ne foglalkozz.
2012. márc. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!