Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért kell ennyire külső...

Miért kell ennyire külső alapján ítélkezni?

Figyelt kérdés

Egyre több "Szép vagyok?" kérdést látok az oldalon, kb. 50 hozzászólással. Ebből 27 hozzászólás csak a másik ócsárlása, a többi értelmes válasz.

Most ha valaki kitesz egy képet magáról, miért nem lehet benne a szépet megtalálni?! Nem rég olvastam egy kérdést, hogy egy lány tett ki képet, és csak csúnyázták, mintha valami boszorka lenne. Elhiszem, hogy vannak kevésbé szépek, de finoman is meg lehet mondani, ha már mindenképpen közölni akarod. Csak sokszor komolyan kiakasztó, hogy olyan dolgokért offolják a másikat, amiről alapjáraton nem tud változtatni (pl nagyobb orr).

Én sem tartom hűdeszépnek magam, ezek után nekem is félnem kéne az utcára is kimenni? Néha én is kíváncsi lennék idegen emberek véleményére, de mindig csak a rosszat veszik észre.

Mielőtt még azt hinnétek, nem, nem raktam fel magamról képet ide, nem azért írtam ezt a kérdést.

20/L


2012. márc. 19. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Itt a GYK-n mindenki a legkritikusabb szemével nézi a képeket. A fiúk és a lányok is. Könnyen mondják, hogy nekik ilyen meg olyan fiú nem kéne... Aztán meg a fél karjukat odaadnák, ha valaki leszólítaná őket. A fiúk ennyire nem kritikusak, de néha mi is túlzásokba esünk a válaszoknál.
2012. márc. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Itt mindenkit átlagoznak, meg csúnyáznak, megnézném azért azokat, akik a monitor túl végén ülnek... amúgy nem csak az interneten ítélkeznek külső alapján, hanem élőben is, és ez nagyobb gond.
2012. márc. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, én az ilyen kérdéseket már meg sem nézem, nem vagyok kíváncsi a 100. pózer képére. De! Itt csak külső alapján lehet ítélni, ha valaki szimpatikus az embernek, mert beszélget vele, máris szebbnek látja, elvonatkoztat a kisebb szépséghibáiról. Itt viszont csak egy képet látnak, semmit nem tudnak hozzárendelni, persze, hogy előbukik a nyers valóság.


Amúgy meg sok modell, akikre irigykednek, ugyanolyan "furcsaarcúak", hogy őszintén, néhánytól ijedeznék, ha leülne mellém smink nélkül.

2012. márc. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 mucus98 válasza:
100%

Az emberek ilyenek..egyesek folytona másikat bántják :(

a szepség az meg már létfontosságú lett.sok a tévében a sz**rrá festtet szépség, és mindneki rájuk akar hasonlítani :(

2012. márc. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A külső az, ami először legjobban szembetűnik az embernek. Vannak, akik már itt leragadnak, és vannak, akik tovább mennek a belső felé. Az hogy kritizálnak másokat, az többféle ok miatt is lehetséges: -Magukat próbálják jobb színben feltüntetni (Te rossz vagy, én jobb)

-Esetleg korábban történt sérelmek miatt (Más megbántott, én miért ne tehetném)

-Pusztán rosszindulatból (kifogásként: Én ilyen vagyok, nem tudok rajta változtatni)


A legnagyobb probléma, hogy az emberek többsége nagyon felületes. Már akkor képesek véleményt alkotni egy emberről, mielőtt még jobban megismerhették volna. Az úgynevezett "beskatulyázás" pedig társadalmilag bevett szokás.

2012. okt. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!