Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Álltál már ki a piacra a...

Álltál már ki a piacra a megunt ruháiddal? Milyen eredménye volt? Érdemes megpróbálni?

Figyelt kérdés
Szinte az egész szekrényemből kidobálnám a ruháim, annyira meguntam őket és változott az ízlésem. Jó lenne a sok régi árából pár újat venni, ami pont annyi lenne, mint amire szükségem van és tetszik egytől-egyig.
2012. márc. 28. 13:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
nem tudom hová valósi vagy,de van pl Szegednél a dorozsmai piac ott pár száz Ftért lehet venni,adni ruhákat csak eyg helydíjat kell fizetni elfoglalt terület szerint
2012. márc. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

pécsi vagyok és a pécsi vásárban nem kell adózni, én nem tudom, hogy hol kellhet.... na mindegy...


ott méterenként 500ft a helypénz és elég sokan szoktak lenni.

én jártam ki párszor, első alkalommal 5000felett kerestem, mondjuk vittem vagy 30kg ruhát cipőt vegyesen, és ált. 100ft/db áron adtam, nadrágok, cipők 300, az új dolgok 500-1000de ebből csak 2-3db volt.


aztán persze egyre kevesebbet, mert hétről hétre fogyott és átválogatták.


vaterán adtam el most 20kg ruhát kb 2000ft-ért...hát mondhatom, nem éri meg... :S

2012. márc. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
minden piacon kell adózni, mindenhol, szellemi fogyatékosok vagytok?
2012. márc. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nem az adózáson van most a hangsúly. 1000-ből egyet meg ha elkapnak. öregasszonyok meg egy csomó emberke árulja a tojásokat, zöldségeket, virágokat, amit a kertjéből hoz. nem adnak sosem nyugtát, mert nincs is nekik. és napról-napra látom őket. ekkora nagy veszélyben van mindenki...
2012. márc. 29. 10:51
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat :) !
2012. márc. 29. 10:52
 16/17 anonim ***** válasza:

Abból a helypénzből adóznak amit befizetnek, utána még egyszer már nem kell, és számlát sem kell adni.

Nálunk így megy az egri, az andornaki és a felsőtárkányi bolhapiacon is. És van régiség vásár is, ott is csak helypénz van (mivel az ország egyik legnagyobbja, ezért gondolom, legális a dolog)

És bármit eladhatsz tehát kiviheted a megunt holmijaidat, mi egy csomó ócskaságból majd 8000ft-ot kerestünk.

2012. márc. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Pontosan, menj csak ki, áruld, a legtöbb helyen helypénz van csak, abból fedezik az adót is. Épp az a bolhapiacok lényege, hogy nem számlaképes emberek árulják a megunt cuccaikat, meg ott vannak a lomisok is. A kedves adóvak jövő 40 valahány százalékos meg fogja már fel. Kösz!
2012. márc. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!