Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogy szokjak le a körömrágásról?

Hogy szokjak le a körömrágásról?

Figyelt kérdés
Most 12 éves vagyok, hatodikos. Elsős korom óta rágom a körmömet. Eléggé szégyenlem, mert elég hülyén néz ki. Nem csak a körmömet kágom, hanem a mellette lévő bőrt is. Húsvétra kaptam olyan körömlakkot,(átlátszó) amit hogyha rákensz a körmödre, nem akarod rágni, mert nagyon rossz íze van. Egy ideig használt, csak aztán most már sose kenem be. Tudnátok adni tanácsot, hogy hogy szokjak, le róla, mert nagyon idegesít.

2012. máj. 14. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Kb 6 éves koromig én is rágtam a körmöm de aztán kórházba kerültem miatta. Az oka az volt hogy megsimogattam a kutyát,macskát homokoztam ott ahol ők is feküdtek stb.. és utána rágtam a körmöm és valami bacilusok kerültek a szervezetembe. Semmi komoly csak 1 hét kórház és mindennap reggel&este gyógyszer... És mondták ugye hogy nem szabad (meg csúnyán néztek xDD) és leszoktam..

Aztán még mostanába néha-néha elkezdem rágni de olyankor eszembe jut annak a néninek a csúnya nézése és inkább nem rágom. Persze már nem "félek" tőle csak.. hát.. nem akarok mindennap 2x olyan szar gyógyszert inni :X

Amúgy azthiszem az segít hogyha a körmödet és a körmöd szélét beecetezed (a sebeidet csípni fogja). Vagy aloeverás növénnyel/krémmel bekened. A bőrödre pedig külön lehet kapni valamit. Nemtudom hogy mi de olyan mintha körömlakk lenne (olyan üvegbe van) csak más az állaga. Nekem az nagyon szépen levitte. 13/L

2012. máj. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Patikában lehet venni paprikás kenőcsöt, hidd el, utána nem fogod rágni!!! XD
2012. máj. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
hát nekem úgy sikerül,hogy tetettem fel magamnak műkörmöt, de te ehhez sztem még "fiatal" vagy, vagyis a sulidban biztosan nem örülnének neki...
2012. máj. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!