Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Akik rendszeresen jártok...

Akik rendszeresen jártok kozmetikushoz! Hogyan válasszak kozmetikust? Átlagosan mennyibe kerül egy arckezelés egy kisebb városban? Ti mi alapján választottatok kozmetikust? Mit tartalmazhat egy teljes arckezelés?

Figyelt kérdés

Nos, sosem voltam még kozmetikusnál, de úgy érzem, most már nagyon időszerű lenne. Az ismerősi körben mindenki máshoz jár, mindenki ódákat zeng a kozmetikusáról, ezzel jól megnehezítve a dolgomat.

Az ár nálam nagyon fontos szempont, nem engedhetem meg magamnak, hogy 5-6000Ft-ért járjak kozmetikushoz.


Láttam a minap egy hirdetést egy helyi újságba. Az egyik szalonba 3100Ft a teljes arckezelés. Ez mit jelenthet? Szerintetek érdemes lenne elmenni ennyi pénzért?


Egyébként inkább mitteszeres a bőröm, mint pattanásos, de azért van 1-2 pattanás is. És a szemöldökömet is szeretném formára szedetni.



2012. aug. 15. 18:51
 1/5 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam, hogy ezt a helyet érdemes lenne kipróbálni, mert itt tudom, hogy mennyibe kerül az arckezelés. Azt elég gáznak tartom, hogy bemenjek pár helyre és megkérdezzem, mennyibe kerülne egy arckezelés.

És egyébként hogy működik, besétálok a szalonba és mondom, hogy kozmetikust keresem és kérek egy időpontot, vagy mi?

2012. aug. 15. 18:53
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A 3100 forintos ar kisvaroshoz kepest szerintem atlagos.

Sokszor nem is a kozmetikus munkajanak a minosege hatarozza meg az arat, hanem az, hogy milyen a szalon, ahol dolgozik, mennyi a berleti dij, amit fizetnie kell, meg ugy osszessegeben a szalon milyen artartomanyt kenyszerit ki.

Pl videken voltam mar olyan kozmetikusnal, akinel 2500 forintbol megvolt a kezeles es a szemoldokigazitas, par kilometerrel arrebb 5000 forint volt ugyanez es nem volt jobb a kozmetikus.

Pesten az 5000 forint koruli osszeg altalanos, de par honapja talaltam egy kisebb szalont (csak ket fodrasz es egy kozmetikus van), ahol 3600 volt a komplett arckezeles szemoldok szedessel egyutt. Es a kozmetikus is szuper.

Nekem a kozmetikusnal fontos, hogy normalis legyen, mert megis ott fekszel elotte 2-3 orat is akar es kozben beszelgetsz. Nem mindegy, hogy kozben all a hatadon a szor a szemelyisegetol, vagy jol erzed magad.

Az arctisztitasra vonatkozoan pedig: egyszer voltam egy nocinel, konkretan egy ora alatt vegzett a tisztitassal ugy, hogy ebbol 20 perc volt a gozoles, plusz a szemoldok szedes, festes, szempillafestes is belefert az idobe.

Hat, inkabb hagyjuk. A pattanasok helye vegig kisebesedett, barbar modon nyomta ki, a miteszerek nagy resze felett pedig atsiklott. Alapban nincs sok baj a borommel, de az o munkaja utan egy hetig rossz volt tukorbe nezni. A szemoldokomet nem is szedte, mert kijelentette, hogy nincs mit szedni rajta (OK, folyamatosan rendben tartom, de nem tudok otthon 100%-os munkat vegezni, szoval lett volna mit csinalnia vele), de azert az arat elkerte, mintha szedte volna.

A szempillamat elvileg valamilyen baromi jo minosegu es tartos festekkel festette, ami dragabb, gyakorlatilag alig latszodott belole valami.

Hozza nem is mentem tobbet.

De sajnos ez csak utolag derul ki.

Szoval majd kitapasztalod.


De egy biztos: jo kozmetikust viszonylag konnyu talalni. Fodraszt, de foleg mukormost/pedikuros nagyon nehez.

2012. aug. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Akkor szerintem kipróbálom ezt a kozmetikust. Mondjuk a személyiségét is csak akkor tudom meg, hogy milyen, ha elmegyek egyszer. Remélem beválik. :)

2012. aug. 15. 20:11
 4/5 anonim ***** válasza:

szia!


a 3100 szerintem egész jónak számít. én városban lakom, de falura járok ki a kozmetikusomhoz, nem akarok máshoz menni :) arctisztítást szokott csinálni (mitesszeres az arcbőröm) és kiszedi a szemöldököm. ez kb 2500 ft-ba szokott kerülni. van egy ilyen kis táblája, és egyszer megnéztem, egy kezelés kb 5000 ft-ba kerül nála. :O gondolom ebben mindenféle pakolás, krémezés meg masszírozás is beletartozik... na mindegy, én mindig 2500 körül fizetek, volt már, hogy csak 2000 ft-ot kért... nem tudom mitől függ. :D szerintem érdemes megpróbálnod :) amúgy én nem is járok havonta, van, hogy fél évben csak egyszer voltam :)


16/L

2012. aug. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

Én se akarok havonta járni, annyira nem rossz a bőröm, meg pénzem sem lenne rá. Inkább 3-4 havonta mennék majd.

2012. aug. 16. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!