Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Cipőtalp "csoszogásának"...

Cipőtalp "csoszogásának" megszüntetése hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Probléma az hogy ami rendes gumitalpú sportcipővel eddig találkoztam az mind hangos csoszogó hangot adott a tiszta, sima felületű parkettán, csempén és kövön ha a cipő talpa is tiszta volt. Mivel a legtöbb intézményben (hivatalok, iskolák, munkahelyek) ilyen a padló ezért elég kellemetlen úgy végig menni egy folyosón, szobán hogy nem tudsz semmit se tenni és elkerülhetetlen hogy "hangoskodj" a helyet szeretnél változtatni. Most a napokban telt be a pohár; könyvtárban jártam és a padló frissen mosott tükör sima kő volt, rajtam pedig sport cipő mint mindig... a könyvtárba ugye olvasni járnak az emberek; rajtam meg ez a sz@r... lényeg az hogy szerencsétlen olvasók (akiket tényleg sajnálok mert nem direkt csinálom és tudom hogy nagyon zavarja őket) szemei szó szerint szikrát hánytak....

Meg egyébként is ha nem is éppen könyvtár a helyszín, akkor is irritál ez a dolog mert parasztnak érzem magam azzal ha akárhol zajt csapok.


Gondolkodtam rajta hogy bezsírozom vagy beolajozom a talpát, de ez rossz ötlet mert 1. csak addig tartana a hatás míg "le nem járom róla a felvitt anyagot", márpedig ehhez egy kiadós séta bőven elég... 2. nagyban csökkenne a cipő talpának a tapadó képessége, vagyis úgy csúszkálnék mint a jégen jár... 3. lehet hogy ez a cipő talpának se tenne jót (a talp ugye gumi, a felvitt anyag pedig olaj akkor a guminak nem jósolok hosszú élettartamot)


vagyis semmi esetre sem szeretném ha a cipőm talpának a tapadása, minősége akármilyen kárt szenvedne


volt már valaki ilyen helyzetben? mik a tapasztalatok? légyszíves csak az segítsen akinek van használható tanácsa!



2012. szept. 4. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem a cipőtalp csoszog, hanem te. Próbálj másképpen járni.
2012. szept. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

háát... ezen most vitatkozhatnánk :D

egyébként más cipője is ad ki ilyen hangokat csak ahogy észrevettem; őket nem nagyon érdekli

2012. szept. 5. 06:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Én csak magamból tudok kiindulni, de a kopogós bőrtalpú öltönycipő kivételével bármilyen cipőben tudok hangtalanul menni. :)
2012. szept. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen problémám, az irodában ahol dolgozom a benti cipőm folyton csikorgott a padlón. Elvittem cipészhez, aki egy csiszológéppel lekoptatta egy kicsit a talpat, és azóta nem csikorog. Talán ezt próbáld meg...
2012. dec. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!