Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Kínaiba vásárolt 4 hónapos...

Kínaiba vásárolt 4 hónapos sportcipőm talpa keresztbe szétrepedt. Blokk megvan, doboza nincs. Levásárolható az összeg?

Figyelt kérdés

3.200 ft-ról van szó, ami nem nagy összeg, de ha jól tudom, fél évig szavatosságot kell vállalni minden termékért, ami rendeltetésszerű használat miatt ment tönkre.

De nincs meg a doboza...


2012. okt. 8. 19:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Elég jól bírta, ha 4 hónapig semmi baja nem volt.


Az én sarum talpa 2 hét után lejött...

2012. okt. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igazából már hamarabb jelentkezett a probléma. Csak eddig nem esett ilyen gyakran az eső. :D

Gondolom neked ment a csere, mert 2 hét az rövid idő.

2012. okt. 8. 19:42
 3/12 anonim ***** válasza:

nem fogják cserélni, 2 hét után sem, dobozzal sem, sem sehogy

erre nincs jótállás

2012. okt. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ezt nem jól tudod, bemásolom miről van szó, legközelebb te is élj a lehetőséggel:


"Nincs annál bosszantóbb, mikor egy szemmel láthatóan gyári hibás terméket visszavisz az ember, és az üzletben közlik vele, hogy csak szakvélemény ellenében javítják, vagy cserélik ki. Csakhogy a Ptk. szavatossági szabályai tisztán és világosan kimondják: fogyasztói szerződésben az első hat hónapon belül vélelem szól amellett, hogy a dolog hibája már a vásárláskor megvolt. Ez azt jelenti, hogy ha visszavisszük a cipőt, mert rendeltetésszerű használat ellenére például leesett a sarka, és a blokk szerint még nem telt el hat hónap a vásárlás óta, vagy eleget tesznek szavatossági igényünknek a fenti sorrendben, vagy megdöntik a vélelmet egy szakértői véleménnyel. Szakértő alatt sok mindenkit értenek manapság, mi első sorban a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság által javasolt szakértő intézmények álláspontját javasoljuk elfogadásra. Ahol más szakértő véleményét dugják az orrunk alá, ott többé ne vásároljunk, vállalkozó szelleműek pedig pereljék be az üzletet."


A kérdés továbbra is az, hogy kell-e a doboz is.

2012. okt. 8. 20:19
 5/12 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.


Nem cseréltettem ki, bevittem cipészhez és megragasztotta 500 Ft-ért. Az egész nyáron abban jártam és máig sincs semmi baja.


Próbáld meg visszacserélni, veszteni valód nincs.

2012. okt. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Atya Isten, mit vársz a kínaitól? Ekkora barom kérdést!!
2012. okt. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

te barom választ adó.

már minden kínai, nem tűnt fel?

te nagyon okos, tudsz válaszolni a kérdésre?

te tipikus magyar, gondolom neked minden mindegy.

büszke lehetsz a válaszodra.

2012. okt. 8. 22:19
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy kicserélik. Mondjuk ha már meg volt repedve a talpa nem kellett volna esőben mászkálni vele.

Rá mondják, hogy nem rendeltetés szerű használatból van a hiba. Esetleg fenyegetőzhetsz a fogyasztóvédelemmel, akkor talán levásárolhatod.


Az, hogy minden kínai az igaz, de kínai és kínai közt is hatalmas különbségek vannak. Nekem volt olyan márkás sportcipőm, melyet ott csináltak és 5 évig simán bírta napi szintű használat mellett, viszont a tipikus kínai boltos cipő szétment 5 hét alatt.

Kinek mi az igénye, de ha tudod, hogy alapból ócskát veszel, akkor ne lepődj meg, ha a félévet sem bírja ki.

2012. okt. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

aranyanya

te magadtól vagy ilyen ostoba, vagy segítenek?

az eladó az arcodba fog röhögni, te meg ide bemásolhatod a ptk. részleteit, nem érsz el vele semmit


azt fogja mondani az eladó, hogy menj oda ahova akarsz a hibás termékeddel, te azt sehogy nem bizonyítod be, hogy rendeltetésszerűen használtad és azért a 3ezer ftodért biztosan meg fogja neked érni a sok tízezres szakértői véleményt kiállítani, hogy azt a 3ezret levásárolhasd


ha annyiszor kapnék 1 ft-ot, ahány idióta van ezen az oldalon, már gazdag lennék

a logikus gondolkodás szikráját nem érzem benned

2012. okt. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
sem*
2012. okt. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!