Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit gondolsz a hírességről?...

Mit gondolsz a hírességről? Lennél híres? (Kifejtés lentebb. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A véleményetekre vagyok kíváncsi a következőkben:


Mit gondoltok a hírességről és a hírességekről?


Napjaink hírességeinek hány százaléka lett ismert jogosan, (tudományos, művészi, stb.) teljesítménye nyomán?


Szerinted mi a híresség / híressé válás alapja, s miért fontosak a hírességek számunkra?


Lennél híres? Mi motiválna ebben? Ki lenne a példaképed hírességként?


Hogy éreznéd magad, ha például egy divatlapok címoldalán szerepelnél, vagy több oldalon foglalkoznának veled a divatlapokban (interjú, cikk, bulvár, stb.)?


Megköszönném, ha korotokkal és nemetekkel is kiegészítenétek.


Ha gondoljátok privát üzenetben is válaszolhattok.


Köszönöm!



2012. okt. 23. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Gondolkodás nélkül,simán rávágnám hogy lennék híres.

Örülnék neki hogy ha a címlapokon lehetnék.Viszont teher is egy idő után.Persze jó érzés lenne a rajongók kiabálása.Az hogy csinálhatok semmit úgy,hogy az ne kerülne a világ szeme elé,nagyon zavarna.

Vissza lehet gondolni hány igazi híresség halt meg a drogoktól...


A mai hírességek nagyon fel vannak fújva a semmiért.1-2 évig jól mennek aztán elfelejtik őket.

Szerintem 20-30% az aki tényleg megérdemli a hírnevet, mert jó is,nem csak a semmiért lett híres.

Híresség... mi lehet... egy jó személyiség,utánozhatatlan tehetség,kiemelkedik pl a táncban/zenében/festésben az átlagos táncosok/énekesek/festők közül.

Példaképem sosem volt,sosem lesz.Nem akarok senkire sem hasonlítani.

2012. okt. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő válaszod! A korod és nemed is megtudhatnám a teljesség kedvéért? :)


Mások válaszát is örömmel és hálával olvasnám.

2012. okt. 23. 16:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Mit gondolok róla?

Fontos és hasznos bizonyos szempontból. Ha sokan ismernek és szeretnek sokakat is tudsz befolyásolni, ami részben jó. Gondolj csak bele, hogy hányan küldenek pénzt vagy ruhákat szegényebb országokba, vagy beteg embereknek csak mert XY híresség ezt kérte. Viszont ugyanezt a befolyásodat nagyon gonosz célokra is felhasználhatod, ami semmiképpen sem jó. Épp ezért veszélyes is. Ráadásul rengetegen nem tudják kezelni, hiszen ha híres vagy alig van magánéleted és az emberek valamiért imádnak a hibáidon élcelődni. Ez elég nyomasztó és sokan pont ilyenek miatt roppannak össze, használnak drogokat, vagy lesznek öngyilkosok.

Szerintem sok híresség nem érdemli meg a hírnevet. Rengeteg a "celeb" aki csupán a létezésért, a semmittevéséért híres. Szerintem a hírnévnek nem célnak, hanem következménynek kéne lenni. Egy tettnek a következménye, valami olyannak, amit nem tud mindenki. Dögleni és káromkodni mindenki tud.


Hány százalék ismert jogosan?

Húú, nem tudom. Mivel nem nézek TV-t és olvasok pletykalapokat nem tudom, de szerintem kevesebb mint 50%.


Mi az alapja?

Ha ragaszkodok az első pontban felvázolt "igazi hírnévhez", akkor a teljesítmény. Valami amire fel lehet figyelni. Ami új, egyedi és érdekes, nem fontos, hogy gigászi legyen. Engem nem zavarnak az egy nyári sztárok, mert némelyikük tényleg szórakoztató. A baj mindig a túlértékeléssel van, ami inkább a médián és az embereken áll.


Miért fontosak?

Jó kérdés! Kinek miért. Van aki inspirálódik, van aki csak szórakozik, van aki példaképet keres.


Lennék-e híres?

Nos, nem. Vagy legalább is akaratlagosan nem. Csak csinálni akarom azt, amihez értek és amit szeretek. Ha ez hírnévvel jár együtt, ám legyen. Mint már írtam, számomra ez nem cél, hanem következmény.


Divatlapos kérdés:

Nos ez érdekes, ugyanis nem tudom elképzelni a szituációt. Illetve, eltudom, csak nem életszerű. Teljesen más pályát tervezek magamnak, valahogy sohasem vonzott a szeszélyes divatvilág, ahol szinte mindenki rivális és folyton különböző elvárásoknak kell megfelelned. Viszont ha mégis interjút akarnak velem készíteni... Nem hiszem, hogy bármit is éreznék.


16, nemsokára 17/L

2012. okt. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia!:)

Én sem lennék híres, nincs is túl nagy véleményem a hírességekről. Szerintem undorító, hogy pénzért mikre vállalkoznak (akkor is, ha nincs szükségük rá), és, hogy visszaélnek azzal, hogy mások esetleg példaképnek tekintik őket. Ha én híresség lennék, biztosan vállalnám a felelősséget azért, hogy sokan figyelemmel kísérik a pályafutásomat. Az embereknek köszönhetném a sikeremet, és ezért igyekeznék minél hálásabb lenni.

Másrészt pszichológiailag nagyon gyenge személyiségek, akik feltűnősködni akarnak, és csak ritkán van igazi tehetségük. Abban keresik a megnyugvást/boldogságot, hogy mások istenítik őket (pl. a testüket, "egyéniségüket", de nem kifejezetten az állítólagos tehetségüket).

A kivételezés is zavar, illetve néha a túlzott kritikák. Pl., ha ismert vagy, szinte büntetés nélkül, nyilvánosan drogozhatsz. Túlzott kritika pl., ha egyszer nem kifogástalan a megjelenésed - hetekig beszélnek róla.

Röviden a kérdéseidre.

1. Hogy befolyásoltak, bármennyire is az ellenkezőjét mutatják.

2. Nagyon kevés százaléka.

3. Alap: Pénz, fedezet, jó test, belevalóság, befolyásolhatóság. Számunkra fontosak, mert: a tömeg kedvére tesznek, tévesen példaképeknek ítélhetjük meg őket.

4. Híres író, költő lennék szívesen (nem olyan, mint Stephenie Meyer, aki nem is jó író, de ennek ellenére előszeretettel levetkőzött). A pozitív visszajelzések motiválnának, hogy van, aki olvas szépirodalmat. A példaképem talán Antoine de Saint-Exupéry vagy J.R.R. Tolkien.

5. Nagyon, nagyon rosszul. Kiszolgáltatottan. Egy irodalmi folyóiratban oké, de rosszul lennék, ha a magánéletemmel foglalkoznának.


nem szeretném megadni a korom/Lány

2012. okt. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon örülök a részletes válaszaitoknak. Mikor kicsivel több időm lesz, szebb választ is írok. Valamivel mégis illik viszonozni. :)


Addig is várom mindenki véleményét. ;)

2012. okt. 31. 20:08
 6/6 Channing válasza:

Soha ne akarjatok híresek lenni, legalábbis ne itt! Sajnos ha nincs ismeretségi köröd akkor szó szerint b*hatod..

Ami kívül szép lehet hogy belülről már nem is olyan jó.. ha értitek!

2013. márc. 28. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!