Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Műkörmösök! Hogy kell tövig...

Műkörmösök! Hogy kell tövig rágott körömre műkörmöt építeni? A vendégem zseléset szeretne. Ez megoldható? És ha igen hogy?

Figyelt kérdés
Nemrég végeztem el a körmös szakmát, de sajnos nem volt valami színvonalas oktatás. Például nem mutatták meg hogy kell rágott körömre műkörmöt csinálni. Elsősorban műkörmösök tanácsait várom!

2012. nov. 4. 12:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
Az egy dolog, ha nem színvonalas az oktatás, de ha ezt sem tudod, nem biztos, hogy máris körmöt kellene építened...
2012. nov. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem véleményt kértem hanem tanácsot. Egyszer el kell kezdeni valahol. Nem azért hogy fényezzem magam de akiknek eddig csináltam visszajárnak hozzám és sosem volt panasz hogy nem csinálok tartós körmöt. Szóval nem úgy állok hozzá, hogy ha nem mutatták akkor nem is csinálom. Igenis meg akarom tanulni, szóval legyetek szívesek tanácsot adni, aki meg csak fikáz ne is írjon ide.
2012. nov. 4. 12:38
 3/16 A kérdező kommentje:
Igaz még rágott körmöt nem csináltam de szeretném megtanulni.
2012. nov. 4. 12:39
 4/16 anonim ***** válasza:
9%
A kolleganőm gyakran csinál ilyet. Ugyanugy kell viszont el kell mondnai a vendégnem hogy nem lesz olyan tartós, mivel kicsi a felület amire tapad. Minimum 2 hetente szigoruan tőlteni kell (ami leesett úujra rakni) és pár hét alatt meg nő alatta akkorára a köröm hogy már ugyanugy tartós lesz mint annak akinek nem csutka körme van. Ja és tippel csináld.
2012. nov. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

NE csinálj tipeset!!! Ági, ha nem értesz hozzá, ne szólj bele..

A tip még jobban elgyengíti a rágott körmöt.

Nagyon szépet lehet rágottra is építeni.


A kérdezőnek: A vendég ne mondja meg, hogy milyen csinálj neki. Lehet persze, zseléből is, de rágott körömre jobb a porcelán.

A sablont a köröm éle elé tedd! Vagy pedig ne is tegyél sablont, csak icipicit húzd rá az anyagot a bőrére. onnan el is fog válni simán, és nem fogja zavarni. (zselével szintén meg lehet ezt csinálni, aztán alá is lehet már rakni a sablont. )

Rágott körömre ne építs hosszút, sőt, alig érjen túl az ujjbegyén. Mert 99%, hogy ha hosszú, nem fogja megszokni. Vagy netán le is rágja még azt is.


Ez pl csutkára volt rágva:

[link]

2012. nov. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat:) Még akinek van okos gondolata szívesen várom :)
2012. nov. 4. 15:59
 7/16 anonim válasza:
90%
Én tövig rágom a körmeimet. Egyszer elmentem hogy műkörmöt akarok. Megcsinálta. Nem értek a témához, de valami ovális matricáról kibökött középen egy darabot, és belenyomta a körmöm alá. Fájt, de tudtam azért, mert rövid. aztán elkezdte rakni rá a zselét. Se tip se porcelán. 5 hétig volt jó, utána én szedtem le, mert már nagyon lenőtt. Szerintem tökéletes munka volt :)
2012. nov. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, így is lehet. mivel rövid körmöt kell a rágott körömre építeni, elég a sablon közepéből a tojáskát odatenni, és arra építeni, akár zseléből is. (porcelánból sokkal egyszerűbb egyébként, ezért írtam azt)


az, hogy kinek meddig marad meg, egyéni. Van, akinek 2 hét múlva már tragédia, és igen, van olyan is, hogy simán jó öt hétig. De ez függ attól is, hogy mennyit van a szájában a keze, még akkor is, ha nem rágja, és hogy előtte mennyire volt rágott.

2012. nov. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én is rágtam a körmöm. Amikor először mentem műkörmöshöz előtte igyekeztem visszafogni magam, hogy ne tövig rágott körömre kelljen építenie. De így is túl rövid volt. Úgy oldotta meg, hogy műkörmöt ragasztott a körmeimre, erre épített tovább, itt egy link, hogy hogy kell csinálni: [link]
2012. nov. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Most látom, hogy a tipről nincs jó vélemény. Nekem úgy sikerült megnöveszteni a körmöm, hogy kb 5 hétig rajta voltak a műkörmök, majd magam szedtem le őket, mert lenőttek és nem akartam többet műkörmöt, tehát korrekciót sem. Kicsit fájt a leszedése, de végül az össz körmöm megmaradt. A tip felragasztása előtt csak minimálisan volt csiszolva a körmöm, tehát nem vékonyodott el olyan szinten, hogy letöredezett volna miután védelem nálkül maradt. Annyit tettem csak, hogy a tipek leszedése után felvittem 2 réteg multivitaminos színes körömlakkot. Ha be van festve akkor sokkal strapabíróbb a saját köröm, legalábbis én ezt tapasztaltam.
2012. nov. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!