Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mikor sminkeled magad és...

Mikor sminkeled magad és hogyan? Mi számít sok sminknek? Nem ártalmas? Korod?

Figyelt kérdés
2012. nov. 5. 18:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha emberek közé kell mennem, akkor sminkelem magam.

A bőröm mitesszeres, pattanásos, elég csúnya, BB krémet használok alapozóként, korrektor, púder is kell mert zsíros a bőröm és fénylik állandóan nélküle. Ezen kívül szemcerkával szoktam kiemelni a szemem és kész is. Mást nem használok.

26L

2012. nov. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Én ha elmegyek itthonról akkor egy pici alapozót(csak a pattanásaimra),szintén csak egy kevés pirosítót és egy kis (szinte alig látható) szempillaspirált.Nekem eddig nem történt semmi a bőrömmel,csak a múltkor rossz alapozót használtam és sok pattanás jött ki az arcomon.13/L:)
2012. nov. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó minőségű sminket használsz akkor nem ártalmas, az az ártalmas ha nem mosod le este és nem tuszitítod reggel este az arcodat. Én korrektort használok a szem alatti karikákra, enyhe bőrhibákra, szemcerka és rúzs. ha valami komolyabb a program akkor szemhéj púder is, alapozó és spirál, néha kis pirositó. 28 vagyok
2012. nov. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha elmegyek otthonról mindig ki vagyok sminkelve. Általában a szememet hangsúlyozom: szemhéjalap,szemhéjpúder,szemceruza, néha szemhéjtus, szempillaspirál. Ezen kívül még pirosító, szemöldökceruza és szájfény. Ha épp a számat szeretném hangsúlyozni,akkor a szemfestést szolidra veszem és rúzst vagy ajakfilcet használok. Különlegesebb alkalmakra felkerül az alapozó is,de azt nem szívesen használok,mert régebbi tapasztalataim szerint nem tesz jót a bőrömnek. Nyilván a többi smink sem,de az alapozót nagyobb felületre kenjük,mint a szemhéjpúdert. Ha valaki rendszeresen sminkel,akkor különösen fontos az arc megfelelő tisztítása, ápolása. Egyébként szerintem akkor sok a smink,ha ránézel valakire és ordít a vakolat. Tény,hogy én elég sokféle dolgot használok a sminkelés során,de mindent mértékkel, így nem tartom soknak,max az átlaghoz képest.

20 éves vagyok.

2012. nov. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hétköznap nem sminkelek, csak hétvégén ha megyek valamerre. Nyáron nem használok alapozót, így ősszel és télen szoktam, hidratáló alapozót, mert nagyon fakó és száraz a bőröm ilyenkor, de szinte alig látni. Korrektort a szemem alá, mert nagyon karikásak akármennyit is alszok. Szememet felül szoktam kihúzni fekete vagy barna szemceruzával, és szempillaspirál, jaj és színtelen Labello :)

20/L

2012. nov. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Minden nap sminkelem magam, így jobban érzem magam.

Amit használok: Alapozó/BB krém, púder, néha bőrszínű(nude) szemhéjpúder, tus, szempillaspirál, szájfény.


18/L

2012. nov. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mielőtt kilépek az utcára...

A mindennapi sminkem (suliba): fekete szemceruza vízvonalra,nude színű szemhéjpúder tus a felső és alsó szempilla tövekbe (felül félvastag, alul vékony), szempillaspirál, szájfény, vagy nude rúzs...vagy a kettő kombinációja...

Koncertekre általában ugyanígy, csak a nude színeket leváltom sötétre...pl a szememet gyakran feketére vagy sötét lilára festem, és füstös sminket csinálok...a számra meg erős rúzst szoktam rakni...:D

Ha csak haverokkal megyek le, akkor a mindennapi sminkemet dobom fel, egy nagyon erős (általában bordó) rúzs segítségével:)

17/L

2012. nov. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Korrektor, púder, szempillaspirál, nagyon vékony barna szemhéjtus, szemöldökceruza(szőke szemöldököm van eredeti sötétbarna hajhoz...)

Télen pirosító és epres labello/ természetesebb színű szájfény.

Alkalmon alapozót és valami erősebb szájfényt használok.

2012. nov. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap sminkelek, már ha megyek valahova. Itthonra nem szoktam, legfeljebb csak akkor, ha vendégek jönnek. De ha pl. csak a boltba megyek, akkor is sminkelek, legfeljebb 1-2 dolgot elhagyok. Nálam általában a smink ezekből áll: primer, alapozó, kontúr, pirosító, highlighter, szemöldökceruza, ruhához illő színű, vagy natúr szemhéjpúderek, tus, fehér szemceruza, szempillaspirál, rúzs (erősebb szemfestéshez nude, natúr szemfestéshez valami izgalmasabb). Egy egyszerűbb "boltba szaladós" sminkez csak színezett hidratálót használok, pirosítót vagy bronzosítót, szemöldökceruzát, tust és szempillaspirált valamint ajakápolót. De ez a ritkább. Szeretek sminkelni, és jól esik, hogy mindig megdícsérik a sminkem. 18 vagyok, kb. 12 éves korom óta sminkelek de akkor még nagyon amatőr voltam, fokozatosan fejlődtem, de nagyjából két éve már így sminkelek, ahogy leírtam fentebb.
2012. nov. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ha egész nap otthon vagyok akkor nem sminkelek, de arckrémet használok akkor is.

Ha csak sima hétköznap van pl boltba megyek postára ilyesmi, akkor alapozó korrektor púder szempillaspirál

ha csak egy picit extrább sminket akarok akkor fekete vékony tussal dobom fel az alapot és egy színezett labellot szoktam használni.

Nagysmink az nálam annyi hogy a tus fölé rakok még a kedvenc szürkés bronzos fénylő szemhéjpúderemből.

30 éves vagyok

2012. nov. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!