Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit rontok el körömfestésnél,...

Mit rontok el körömfestésnél, hogy nem lesz tartós az eredmény?

Figyelt kérdés

Sok honlapon olvastam, hogyan kell szépen körmöt festeni, a zsírtalanítástól kezdve a rétegekig. Kezdek egy vékony átlátsz réteggel, majd egy annál is vékonyabb alapréteggel, majd egy borítóréteggel. Aztán csinálok rá mintákat és a végén még egy átlátszót teszek. De az eredmény nem lesz túl tartós, mert vagy összenyomom kisit a körmöm és egy darabban lejön az összes lakk, vagy ha még nincs kikeményedve akkor csíkokban le tudom húzni, mert az eleje elkezd leválni. Ha megpróbálom óvni, még akkor is látszik már egy nap után, hogy pattogzik lefele.

Mit rontok el?



2012. dec. 18. 23:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen, igaz sokat is pacsálok. Van akinek bírja pár napig van akinek nem. Ha túl sok a réteg az sem jó, olyankor tudod lehúzni egyben. A két réteg a szín alá tuti sok, nem csoda ha lejön egybe. 2-3 rétegnél ne legyen több a tiéd kb 5. Ja és fontos a jó minőségű lakk, sokszor nem az áron múlik de az igazán professzionális lakk tényleg jóval tartósabb. viszont az olcsó kategóriából ami nekem elég tartós 2-3 napig jó azok a kallos lakkok. fodrász kellékesnél lehhet kapni. A drogériákkban kaphatóak nekem mind kopnak egy vagy akár fél nap alatt is.
2012. dec. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
direkt vannak fedőlakkok hozzá, bár nem tudom az átlátszó lakk alatt azt érted-e.
2012. dec. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az első mindent leírt kb. Ennyi réteg lakk sosem szárad meg teljesen ezért gyűrődik fel és jön le darabokban. én csak két rétegben szoktam lakkot felvinni, alapozó lakkot nem használok. A minőség is tényleg nagyon fontos, a gagyi körömlakkok azonnal lepattogzanak, a minőségibbek pedig (igénybevételtől függően persze) kitarthatnak 2-3 napig is.
2012. dec. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én csak egy réteggel festem a körmöm, az mindig tartós, a legócskább lakkal is, szóval gondolom a sok réteg lehet a baj.
2012. dec. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy csinálom, ahogyan a harmadik válaszoló. Két réteget festek, fedőlakk nélkül, és nekem az mindig tartós. Nekem a leggagyibb körömlakk is bírja egy hétig is, ha szépen, gondosan festem ki, max. a lenövés látszik. Mondjuk nekem nagyon jó minőségű a körmöm, sohasem törik le, anyukámtól örököltem, szóval szerintem némiképp a genetika is közrejátszhat.
2012. dec. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a 2. réteg után várj negyed órát, a 3. után meg fél órát, és aznap már ne csinálj olyan dolgot, amivel karcolod, gyűröd. Most nagyon durva, amit írok, de van, hogy a 3. réteget másnap kenem rá és úgy sokáig bírja.
2012. dec. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon erős jó körmeim vannak, mégis 2-3 napig bírja csak a legjobb lakkal is. Embere vélogatja hogy kinek tartósabb, kinek nem.
2012. dec. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1. Kevesebb réteget használj

2. Lakkozás előtt egy kicsit reszeld meg a köröm felületét, mert a túlpolírozott felületen nem tud úgy megtapadni a lakk.

2012. dec. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálam átlagosan 4-5 napig bírja egy lakkozás,pedig én is úgy csinálom,hogy alapozólakk + 2 v 3 réteg szín attól függően mennyire fed jól az adott lakk + gyorsszárító fedőlakk. Tehát az én körmömön is 4-5 réteg csücsül egyszerre,még sincs vele gond. A köröm minősége nagy szerepet játszik ebben,azután jön a lakk milyensége és végül a technika,tehát valószínűleg vagy a körmöddel vagy a lakkjaiddal lehet a probléma. Azt mindenképpen tudom tanácsolni,hogy szerezz be egy olyan fedőlakkot,ami gyorsan szárít,mert azzal több réted lakk is megszárad 10 perc alatt, így kisebb az esélye,hogy belenyúlsz.
2012. dec. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ! :)
2012. dec. 19. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!