Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit tennél, ha megtudnád,...

Mit tennél, ha megtudnád, hogy olyan kozmetikai szerek, amelyeket szeretsz és rendszeresen használsz állatkísérletek hosszú sora után kerülne a polcokra?

Figyelt kérdés
Nem tudtam jobban megfogalmazni, de ez a lényeg: [link] , és ezekről a termékekről köztudott, hogy ilyenek: [link] Továbbra is vásárolnád, nem érdekelne, vagy próbálnál tenni ellene valamit?

2013. jan. 25. 11:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
3%
A cipőmet meg kici ferdeszeműek gyártják sokszor rabszolga munkában...
2013. jan. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
44%
Természetesen érdekel, csak nem feltétlen elérhető és megfizethető az alternatíva, ami minőségben hasonló.
2013. jan. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
3%

Elmennék tüntetni, és felgyújtanám a kedvenc márkám gyárát, hogy ne legyenek ilyen gonoszak...


mégis, mit tennék vaze... semmit. Ha jó, venném. Gondolom, azért a kedvence az embernek.. egyébként meg, inkább állatokon teszteljék, mint mondjuk gyerekeken...

2013. jan. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
88%

ha megtudom h olyat használok, kidobnám és vennék olyat amit nem kisérleteznek állatokon:(

amugy nagyon brutálisak az állatkisérletek,olyanokat olvastam...:( a sampont pl nem csak az állat szőrén nyuszi szőrén tesztelik,hanem mondjuk a szemébe is beleba*szák stb...nagyon durva és keyetlen

2013. jan. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 cathilina ***** válasza:
21%
Én olyat nem vennék, amiről azt tudom, hogy embereken tesztelik már a kezdetektől fogva, anélkül, hogy bármilyen hatását ismernék. Mellesleg a listádon gyakorlatilag minden kozmetikai szereket gyártó cég szerepel. Gondolod, hogy mókából csinálják?
2013. jan. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
9%
Őszintén? Semmit. Természetesen az állatkísérletek ellen vagyok, de szerintem alig akad olyan cég, amelyik ne folyamodna ehhez. És sajnos számít az ár és a minőség is...
2013. jan. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
12%

örülök neki, hogy legalább nem rajtam kísérleteznek

még szép, hogy továbbra is vásárolnám, sőt olyat nem vennék, amit nem teszteltek le kellőképpen állatokon

2013. jan. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
83%
Nem értem miért vesznek ilyet az emberek, rengeteg természetes kozmetikum van, amihez nem kell állatoknak meghalnia. Aki meg mindenféle vegyi anyaggal telebaxott kencét vesz az buta és fogalma sincs róla hogy rá is károsak ezek a szerek, hiába hogy nem döglik bele, attól még elcseszi a bőrét, meg szerveit vele hosszútávon. Ennek értelme sincs.
2013. jan. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
58%

A természetesség drága, örülök, hogy tudok venni kozmetikumokat, nemhogy még bio is legyen, ami egy kisebb vagyon.

Imádom az állatokat, de sajnos ez van. Amelyik cégek nem teljesen biok, azoknak muszáj tesztelniük, maximum nem közvetlenül, mint a linkben is írták, hanem más cégekhez küldik. Úgyhogy amíg az ember nem ilyen Lush kategóriájú cuccokat vesz, addig biztos lehet benne, hogy állatokon tesztelték.

Gyógyszereket is rajtuk tesztelnek, most likvidáljam azokat is? És legyek vega? Ne egyek tejtermékeket? És a halálra dolgoztatott kínai gyerekek, akik a ruháimat(és a tieidet, és mindenkiét) gyártják? A miattuk való szolidaritásból járkáljak pucéran?

Szép dolog az együttérzés, a szolidaritás, a tolerancia. Az álszentség már kevésbé. Akik itt ezerrel pontozzák le a válaszokat, azok gondolkozzanak már el. Mert mindenki kihasználja az állatokat, a többi, rosszabb helyre született emberről már nem is beszélve. Hogy a fenébe lehetne ez ellen bármit is tenni?

2013. jan. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
88%

Én szinte az összes kozmetikai cuccomat lecseréltem már olyanra, amit nem tesztelnek állatokon (lásd dm és rossmann sajátmárkás termékei, vagy ha valaki bio-t szeretne, akkor nem kell messze mennie, ott vannak a Yamuna termékei, ami teljesen megfizethető árú, és magyar). Nekem elég volt látni, hogy milyen módon tesztelnek állatokon, nagyon durva. Gyógyszer témába nem megyek bele, pedig ott is tudnának más alternatívát találni a tesztelésre.

Egyébként a sok kísérletet támogató fejében az nem fordult még meg, hogy esetleg az állati szervezet másképp reagál különböző anyagokra, szerekre, mint az embereké? Ti ezt tényleg megbízhatónak találjátok??

2013. jan. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!