Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Fültágítás, hogyan?

Fültágítás, hogyan?

Figyelt kérdés

4 éve szeretnék fültágítót.

Csak nem tudom hogy hogyan álljak neki.

műanyaggal,fémmel,vagy szilokonnal tágítsak?

Milyen időközönként kell?

Nem vagyok jártas a témában,kérlek segítsetek :)



2013. febr. 9. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
nos elsőként én beletettem egy fültisztító pálcát amit kicsit kifaragtam hogy könnyebben belemennyen. ez benne volt 1napig ez alatt simán begyógyult nem fájt. aztán beletettem toll betétet majd kicsivel vastagabb tollbetétet és utánna már vettem egy normális tágítót.nem teljesen értem de úgy értelmeztem hogy te rendes tágítóval akarsz nekiállni ugye? akkor ez nehéz kérdés mert a szilikon bebüdösödik a műanyagot 1x leejted és széttörik a fém meg roncsolja a fület. szóval én inkább még is a szilikont mondanám mert nagyon kényelmes. nekem 8.as volt a fülem beletettem a 18.as szilikontágítót 3hét alatt begyógyult. és úgy nincs megszabva hogy milyen időközönként "kell" az a lényeg hogy amikor beletettél egy bizonyos méretet akkor azt csak akkor cseréld nagyobbra ha fájdalommentesen tudod furgatni huzogatni stb. ja és ügyelj a fertőtlenítésre. naponta legalább 10x
2013. febr. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy szép füled legyen, először a lyuknak kell jól elhelyezkednie, tehát pont középen kell lennie a cimpádon

Ha nem vagy biztos benne, inkább menj szalonba, ott lőnek egy fülbevalót 3hétig kell hordani, és utána megcsinálják neked elsőre 3-5mm-re, nem annyira fáj kilehet bírni

20/F

2013. febr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

huh köszönöm!

igen én rendes tágító szettre gondoltam ami hosszúkás.

Én most raktam bele 1,6mm nyelv piercinget mind a kettőbe.

tudnál ajánlani fertőtlenítőt?


hallottam olyanról is hogy van akinek ujra kell szúrni a fülét a tágítás elött mert nagyon közel van az arcához a lyuk.ezt hogy kell értelmezni?:S

2013. febr. 9. 19:36
 4/8 A kérdező kommentje:

rakok fel egy képet a fülemről.

hogy jó helyen van e a lyuk..

2013. febr. 9. 19:40
 5/8 A kérdező kommentje:
2013. febr. 9. 19:44
 6/8 anonim ***** válasza:
szia nekem is kicsit arcom felé volt a lyuk nem számít sokat nekem szépen kiegyenesedett vagyishogy nem görbe most van benne 10 es tágító 20 ig fogok menni vele neked a lyuk szépen van szúrva amúgy tök mind mivel tágítod csak ne otthoni szarságokkal mert nem fogod birni követni hogy mennyinél vagy... ha meg veszel tágítókat akkor az pontosan megvan hogy hány mm :) én a tüske fültágítót ajánlom nem a csigát de hát azt már te döntöd el :)
2013. febr. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Kedves kérdező!


A füleden a lyuk nagyon jó helyen van. Ha már vettél szettet is hozzá, akkor könnyebb lesz tágítani. Alap lyuk kb 1mm körüli, de aki rendesen hord is benne valamit, kicsit megtágul, akkor az 1,6 simán belemehet. Utána 2mm, majd 2->3mm, akkor várni 2-3 hétig, utána jöhet a 3->4mm és így tovább, 5mm lyuknál érdemes szilikonra váltani, mivel összenyomva rakod a lyukba, és a rugalmassága segít tágítani. 5-ről 6-ra majd 6-ról 7-re. A 7mm után már tágíthatod gyorsabban is, tehát 7->9, 9->12, 12->15mm.

A fontos kb annyi, hogy tágítások között várj, amíg jobban lesz a füled. 2-3 hét elég szokott lenni, van akinek kevesebb is elég. Az első tágításoknál 1mm-eket haladj csak, mert ha gyorsabban tágítod, akkor szakadni kezd a füled, ami nem gáz, csak ha kiveszed, akkor érdekesebb lesz a lyuk (mondhatni undibb). Tágításnál a füledet töröld át betadinnal, majd a lyukat és a tágítót orvosi vazelinnel, illetve erre külön kapható síkosító géllel.

Mit rakj bele? Ha tágító szetted van, akkor az alap első 4 tágításhoz a szetthez használt tágítórúd amihez kapsz gumipánkat, hogy ne essen ki, ha az annyira nem jön be neked, akkor csigát, az nem esik ki és jól szellőzik. Anyagban testbarát műanyagot, vagy fát. Fém, perselyes tágeszt csak akkor rakj a füledbe, ha már a lyuk meggyógyult, mert különben tényleg büdi tud lenni rendesen (ez az összes perselyes kialakítású tágesznél igaz!). Miután a lyuk meggyógyult (eltelt 2-3 hét), nyugodtan azt raksz bele amit szeretnél. Fontos, hogy a tágítási tépés után 2 hónapon át egyfolytában viseld a tágeszt, éjszakára próbálj nem fémet belerakni. A 2 hónap ahhoz kell, hogy a lyuk ne menjen összébb, utána már akár pár napig is kiveheted ha olyan kedved van, sőt utána célszerű nem tágeszben aludni, hogy szellőzzön rendesen. (Persze idővel ha kiveszed akkor szép lassan a lyuk összébb fog menni. Én egy hónapra kivettem a 16mm-t (fa) és elég nehezen ment vissza, míg a kivétel előtt kicsit lötyögött is.

Gyulladások elvárhatóak, de nem mindig, ha ilyen lenne, ápold betadinnal, amúgy elég ha rendesen tisztán tartod, és vigyázz, hogy a hajad ne tekeredjen rá ;)

Ha van még kérdésed, akkor privátban keress.

Remélem hasznos voltam:


- The Blueskin -

2013. febr. 11. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38%
Első vagyok: bemész a gyógyszertárba és kérsz egy üveg alkoholt. Az a legerősebb fertőtlenítő.
2013. febr. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!