Piercing orrba?

Figyelt kérdés

Nos, több kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban. Először is mindenképp egy pici karikát szeretnék, és olyat lehet rögtön bele szúratni? A lövésen nem is gondolkozom, mindenképp szúratni szeretném. Egy tízes skálán a fájdalom mértéke mennyiben mérhető? És ha megunom és kiveszem mondjuk huzamosabb ideig tartó viselés után, nehezen forr össze? Mennyire marad utána csúnya heg?

Esetleg személyes tapasztalatok, érvek vagy ellenérvek is érdekelnek.:)



2013. febr. 10. 00:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogyha azon gondolkozol, hogy milyen lesz ha megunod és kiveszed, akkor hagyjad ezt az ötletet sztem!
2013. febr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet karikát csak nehezebben fog gyógyulni. Mindenkinek más a fájdalomküszöbe, a szúrás mindössze pár másodperc tehát kibírható. Az orrpiercingek után nagyon kicsi, szinte alig észrevehető pont marad. Ha szeretnéd csináltasd, nem tudok ellenérvet mondani. Megunod kiveszed, ennyi.
2013. febr. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem van orrpiercingem, már több mint 4 éve. Nagyon szeretem, egyelőre eszem ágában sincs kivenni, de ha kivenném ennyi idő után megmaradna a helye az biztos. Nagyon hamar össze tud forrni, egyszer nekem kiesett éjszaka, nem vettem észre, és hajnalban már nem volt túl kellemes visszatenni. A szúrás nem fájt, sőt semmit nem éreztem belőle, mert lidokainnal volt érzéstelenítve. 1-2 napig érzékeny volt meg kicsit piros, de hamar elmúlt. Hidrogénperoxiddal kellett áttörölnöm esténként, és szépen begyógyult. Amire a mai napig nagyon kell vigyázni az, hogy könnyen beleakad mindenbe, és akkor ki is szakadhat. De nekem még nem történt ilyen szerencsére.

Egyedül azt nem tudom, hogy tesznek -e bele rögtön karikát, de szerintem nem szokták javasolni, mert az jóval lassabban gyógyul. Szerintem ha szeretnéd, akkor csináltasd meg én imádom, hogy van.

2013. febr. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem akarok kötekedni, de esküszöm nem tudom honnan szeditek a hidrogénperoxidot piercing kezelésére.. Ki ajánlotta?
2013. febr. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem a piercinges ajánlotta az orrpiercingre és a tragus piercingre is. A gyógyszertárban vettem és rá is van írva, hogy külsőleg alkalmazva jó sebkezelésre.
2013. febr. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező!


Szuratást ajánlom én is. Elsőre kérj bele kicsi pöttyött, és kérd meg a piercert, hogy mondja meg, hanyas méretű karikát kell venned, és úgy vegyél hozzá golyózáras karikát (vagy pálcazárasat). Tudnod kell a szárátmérőt és a karikaátmérőt is. Ezzel a két adattal már tudsz akár neten is rendelni ékszert.

1 hónapon belül kb 3 nap és összeforr, fél év után kb 3 hónap alatt, sok év után kb 2 év alatt forr teljesen be a lyuk, ha totál nincs benne semmi sem. Ismerősömnek 17 éves korától volt 25-ig, kivette és a lyuk nem is látszik neki. Nekem is van az orromban, ha kiveszem, nem nagyon látszik a lyuk 50cm-nél távolabbról.

Fájdalom mértéke szúrásnál ha az 1 a szellő simogatja a karod és 10 amikor nyúznak, akkor 4, de ez kevesebb, mintha izomba kapnál védőoltást vagy szurit ;)


Bármi kérdésed akad, privátban elérsz.

Remélem hasznos voltam.

Off: Az oxi nagyon jó fertőtlenítő, de nem szabad nagyon töménynek lennie! Szóval a patikai tényleg jó rá. De szárít, így nem minden esetben.


- The Blueskin -

2013. febr. 11. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Kedves Blueskin!


Nekem kb. három hónapja vam ottpiercingem, és nagyon fáj a helyére tennem rögtön az után, higy mondjuk a törülközővel kirántottam a helyéről. (Igaz, hogy nem kezelem már kb. semmivel, de nem látszik begyulladtnak, és ,,fehér göböcskék" sincsenek.) Szeretném kicserélni ami benne van, de nem merem, mert annyira fájna, mint mikor először beletette a piercer, csak én még ügyetlen is vagyok, és megnyúznám az orrom. (Pár hete kicserétettem a piercerrel, ő mondta, hogy be van gyulladva, de én ezt nem látom. Eléggé fájt, ahogy matatott.)

2013. márc. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kinek hogy....:) Nekem kétszer lett kiszúrva,mert véletlen kirántottam,és nekem pár perc múlva már be is nőtt...aztán megcsináltattam megint,miután begyógyult.Nekem nagyon fájt mindkétszer,de talán a második jobban.

L/19

2013. júl. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!