Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nagyon ronda vagyok. Hogyan...

Nagyon ronda vagyok. Hogyan tudnám így is elfogadni, és elfogadtatni magam? 13,5/L

Figyelt kérdés
A hajam ha közelebbről nézik 1-2 óra múlva összevissza áll,olyan mintha nem is fésülködtem volna.Ráadásul ha 1 napig nem mosom meg a hajam akkor teli van korpával,de akkor is van benne ha mindennap mosom.Az arcom pattanásos,és teli van régebbi pattanások nyomaival még pluszba.Az orrom mitesszeres,a fülem elálló.A hajam most formára van vágatva,de az összképen ez nem igazán javított semmit.Képet magamról nem tudok küldeni,mert a gépen sajna nincs,és usb-m sincs.Bár egy kép úgysem segítene mert akiknek 1-2 hónapja mutattam,mindenki csak azt írta hogy új frizura,szemöldök kiszedése/szedetése hogy normális formája legyen.Ezt megtettem,de nem ért semmit.Az iskolában az osztálytársaim szerint ronda vagyok,lányok és fiúk szerint is.A folyosón mikor végigmegyek,minimum 6 embertől hallom hogy milyen ocsmány vagyok stb...Ezektől a beszólásoktól csendes lettem,szinte már rá sem merek nézni egy idegenre sem az utcán,nehogy kiröhögjön.Igazából utálom az egész külsőm úgy ahogy van.
2013. márc. 19. 23:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
jajj istenem! :D Ez a kamasz kor velejárója. Majd kinövöd. Menj el kozmetikushoz. Hidd el, nagyon jót tesz az arcbőröddel. Sőt még a szemöldököd formára kiszedését is rábízhatnád. Ő biztosan jobban megtudja csinálni. Tinimagazinokban figyeld a divatot és próbálj meg úgy öltözködni. ha azt érzed, hogy szépen, divatosan fel vagy öltözve akkor olyan sok önbizalmat kapsz, hogy szépnek fogod magad tartani. Nem kell méregdrága rongyosboltba elmenned, elég csak egy turkáló is. Ott is csodaszép ruhák vannak és olcsóbb is.
2013. márc. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a leírás kicsit emlékeztet a gyerkkori önképemre. Ne félj! Lényeg az önbizalom!
2013. márc. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod kábé minden második tinire illik. Szóval semmi baj veled. Próbálj változtatni mindenen ami neked nem tetszik magadon... a korpás haj nem normális, száraz a fejbőröd, ezzel elmehetnél bőrgyógyászhoz mondjuk. Ott a pattanásra is biztos ajánl valamit. Talán az öltözködésed sem az igazi. Ennyi idősen keveseknek van stílusuk, próbálj szebb, nőiesebb ruhákban járni. Színezett hidratáló, korrektor is segíthet a bőrödön.
2013. márc. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek üzenem, hogy a korpás haj igenis normális. Annak a jele, hogy rendesen hámlik a bőröd, ez egyáltalán nem probléma, persze megértem, hogy zavar, mert tényleg nem egy szép látvány.

A többi problémádról meg annyi, hogy a mi sulinkban van egy veled egyidős lány, aki kb. ugyanezekkel a panaszokkal küzd, (úgy értem, pattanásos, zsíros haj, korpás fejbőr, és nem is mondható vékonynak) de mégis népszerű. Hogy miért? Ő az egyik legvidámabb ember, akit ismerek, ha az emberek a közelében vannak, nem a mitesszereit nézik, hanem a vicceit hallgatják és a mosolyára figyelnek. Meg ugye divatosan is öltözködik, az se mindegy! Ha tehetősebb vagy, vásárolj olyan helyeken, mint pl. Tally Weijl, New Yorker, H&M, C&A, Bershka - ezek népszerű ruhaboltok. Ha nem vagytok jó anyagi helyzetben, akkor sincs semmi veszve, a legtöbb turkálóban vannak használt, márkás, divatos ruhák - tapasztalat. Azt ajánlom, ne mosd gyakran a hajad, csak olyan samponnal, ami direkt mindennapos használatra van kitalálva. A pattanásaiddal - ha nem akarsz kozmetikushoz fordulni - annyit tudsz tenni, hogy korrektort veszel és az nagyjából eltünteti őket.

Ja, és van még egy lány a sulinkban (14 éves), aki 1-2 éve szegényke nagyon kis csúnyácska volt, most viszont mindenki, egytől egyig a suli legjobb/legszebb csajának tartja.

Miért? - kiszedette a szemöldökét

- divatosabb, feltűnőbb ruhákat hord

- a pattanásait korrektorral kezeli

Semmi nem akadályozhatja meg, hogy szép legyél, egyedül te magad! Ha nem teszel érte semmit, akkor bizony így maradsz...

Még valami: ennek a lánynak gyönyörű szép tengerkék szeme van; ha neked is van valami szép jellegzetességed, akkor azt ne tüntesd el, csináld úgy, hogy vegyék észre!

Sok sikert! ;)

2013. márc. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jajj!!! Hidd el nagyon átérzem:(( 15 éves vagyok,első gimis, de ami velem 8ikban volt... na az valami borzalom volt. Utáltam magam, tele voltam pattanással a fejem is korpás volt és nem szedtem a szemöldökömet se, valamint csak melegítőfelsőket hordtam csőgatyával és tornacipővel.. És teljesen magamba fordultam. Beszóltak nekem hogy ronda a szám, meg hogy sosem mosolygok és egy fiú mondta hogy ronda vagyok... DE TÚLTETTEM MAGAM RAJTA,AZÓTA NAGYON SOKAT VÁLTOZTAM:)! És még most is ,,depis" vagyok , de büszke vagyok magamra:)) Ha érdekel küldök képet magamról , előtte-utána jelleggel, de még mindig nagyon csufinak érzem magam... nem tudom megmondani miért igazából... a hajamra azt mondják hogy nagyon szép, de naponta mosom mert korpásodik:(( és már nem is dús, régebben nagyon puha és dús volt ,most hogy ombremelír van benne sz.rabb lett a minősége, na mindegy.. szóval átérzem ,hidd el, írj privit ha szeretnél. :)) 15/L
2013. márc. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Megfogadom a tanácsokat,és fokozatosan elkezdek megcsinálni mindent amit írtatok.Vagyis kozmetikushoz nem tudok elmenni a pattanások miatt,két alkalmat tudtak a szüleim fizetni,és utána már mondták hogy nem tudják.


2.Sajnos az önbizalomból mostanság nincs semennyi.


3.Az én sulimban rajtam kivül egy lánynak mondják hogy csúnya,a többieknek épp az ellenkezőjét.Szóval azért annyira nem megszokott ez.A korpa miatt elmegyek bőrgyógyászhoz,ez jó tanács.A pattanásokkal már voltam,a Roaccutan-t ajánlotta télen.Akkor nem volt rá pénzünk,most pedig hogy jön a meleg nem lehet szedni,a bőrgyógyász mondta.


3.Kicsit pontosabban tudnál ajánlani olyan turkálót ahol nagyrészt jó ruhák vannak? A korrektor tényleg eltünteti valamennyire a pattanásokat? Mert az ismerőseim azt mondják hogy több lesz tőle,de neten sokan írják hogy eltünteti.Ami szép rajtam az talán nekem is a szemem(barna).

2013. márc. 20. 18:53
 7/7 anonim ***** válasza:
4#-es vagyok. Bármelyik Hádában találsz divatos ruhákat! A korrektorról meg annyi, hogy jó minőségűt kell venni, ami persze nem azt jelenti, hogy drága legyen, sőt! Menj be dm-be, vagy valamelyik ilyen hasonló üzletbe, kérdezd meg, mit ajánlanak, persze csak bizonyos kereteken belül. Nekem Avonos van, nem volt drága egyáltalán, de pontosan nem emlékszem, mennyi volt. Még az anyajegyeimet is eltávolítja, úgyhogy ezt a fajtát bátran tudom ajánlani!
2013. márc. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!