Apollo_Moon kérdése:

Férfi kozmetikus?

Figyelt kérdés
28 éves férfiként gondolkodom a kozmetikus OKJ-s végzettség megszerzésén. Jelenleg masszőrként dolgozom otthon, magamnak, illetve a környéken házhoz is kijárok (Budapest, belváros). Elsősorban egyéni vállalkozásként űzném tovább kozmetikus-masszőr szolgáltatást nyújtva. Hölgyek mennyire igényelnék férfi kozmetikus munkáját? Számít a szolgáltató neme számukra? Mennyire mobilisak a kozmetikához szükséges gépek, mivel saját lakásban/albérletben szeretnék egy kezelőszobát összeállítani!? Milyen engedélyek szükségesek és egy alap gép/eszközpark összköltsége mennyire jönne ki (a gépekel inkább megvásárolnám)? A gépek mennyire speciálisak (elektronikai technikus végzettségem van eredetileg, akár még saját magam is sösze tudnám rakni, ha a működésük egyszerű)? Szívesen fogadom már gyakorló kozmetikusok véleményét.

2013. márc. 27. 03:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Èn nőként nem szívesen mennék el egy férfi kozmetikushoz. De ez csak az én véleményem! Sok szerencsét! 22/N
2013. márc. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyet értek az elsővel, masszőr az oké,de azt nehezen tudom elképzelni, hogy egy pasi gyantázzon mindenhol vagy épp szedje a szemöldököm. Lehet csak nem vagyunk még hozzászokva,de így elsőre furi.
2013. márc. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

Van 1-2 férfi kozmetikus, de nem tudom, hogy járnak-e hozzájuk. Intimgyantára ne hinném, hogy sokan mennének pasihoz. Én tuti nem.


Egyéni vállalkozóként hivatalosan otthon nem csinálhatod, max, ha kialakítasz egy ántsz által jóváhagyott helyiséget, külön mosdóval, elválasztva, átjárást nem biztosítva a lakáshoz. Albérletben kb kizártnak tartom, hogy a főbérlő beleegyezne. Üzlethelyiséget kell bérelni hozzá.


A gépek közül 1-2 mobilis, de nem hinném, hogy egy vapozone-t utaztatnál állandóan meg még a többit. Értelme nincs!

összerakni nem fogod tudni.

Az árak... legalább fél millával számolj sztem. Ennyi minimum kell. Csak egy alap vapozone olyan 40 ezer körül van, ennél minden csak drágább, némelyik több száz ezer.

A kozmetikus okj változni fog szeptembertől, ahogy most áll a helyzet, 2 éves lesz, és amíg nem töltöttél el 2 évet mester mellett, elvileg nem is fogsz tudni dolgozni vállalkozóként, csak alkalmazottként.

Egyébként kozmetikusból is dunát lehet rekeszteni, ahogy az összes szépségipari szakma, ez is tele van. Ha nincs megfelelő tőkéd, bele se vágj, mert nem éri meg!

2013. márc. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

gépek,árak:

[link]

[link]

2013. márc. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát én simán mennék pasihoz kozmetikushoz :DD Most miért ne? A lényeg, hogy jól végezze a munkáját és ne csessze el az arcomat. Mondjuk azért intim gyantát kérni pasitól elég furcsa lenne. XD

19/L

2013. márc. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi tanácsokat. Azt hozzá teszem, hogy nem kellene feszélyezve éreznie magát nálam nőnek, mert nem jelentek rájuk "veszélyt", talán értitek mire gondolok.
2013. márc. 27. 13:51
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem zavarna a férfi kozmetikus. Egy kozmetikus legyen kedves, ápolt és főleg: jó szakember. Én inkább szimpátia vagy ajánlás alapján választok kozmetikust és nem a kozmetikus neme szerint. Lehet, hogy itt Magyarországon furcsa, de pl. Németországban sok férfi kozmetikus van. Szerintem megérné megcsinálni az OKJ-s képzést! :)
2013. márc. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Épp akartam írni, hogy engem intim gyantánál sem zavarna ha pasi a kozmetikus, főleg ha a saját nemét szereti.. :D Nőgyógyászhoz is elmegyek és az is férfi..

Itthon mondjuk nem biztos, hogy nagy sikered lesz, de ha ez minden vágyad akkor hajrá, vágj bele! ;) Drukkolok, hogy sikerüljön!

2013. ápr. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Viszont pasiként én járnék hozzád:-D.
2018. aug. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Engem az érdekelne hogy elvégezted? Kozmetikusként dolgozol? Egy elérhetőség akkor jöhetne :)


18L

2019. márc. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!