Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Oriflame tesztel állatokon?

Oriflame tesztel állatokon?

Figyelt kérdés
Mert több helyen, köztük az újság hátulján is fel van tüntetve, hogy nem tesztelnek, viszont az USA Peta listáján megtaláltam... Most akkor hogy is van ez? Mert nekem ez nagyon fontos, hogy csak olyan termékeket vegyek, amit nem tesztelnek... Valaki aki többet tud, kérem segítsen.

2013. ápr. 9. 09:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%

Igen, és az avon is sajnos.

Én ezért is pártoltam el tőlük, azóta mást használok, ami még a bőrömnek is tetszik (pl. avonos szemsminkektől folyamatosan könnyezett a szemem).

2013. ápr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A francba... De akkor az Oriflame is minek teszi ki a katalógusára a nem tesztelünk logót, és még oda is van írva... Én is azért álltam át az Avonról Oriflamére, pedig nagyon szerettem az Avon termékeit.... És miket használsz helyettük? Egyedül az Essence-t találtam, ami nem tesztel. Sajnos a Himalaya Herbals is némelyik termékét teszteli, és a Bourjois is :S De találtam már olyan listát is, ahol a rossz oldalon vannak a DM és Rossmann saját márkás termékei is :S
2013. ápr. 9. 13:38
 3/17 anonim ***** válasza:
81%
En meg ugy tudom, hogy nem. Az egyik ismerosom azt mondta, hogy azert nem avonbol rendel, mert ok tesztelnek allatokon, mig az oriflame nem!
2013. ápr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Például utánanézhetnél néhány natúrkozmetikumnak. Én a Laverát használom, sminkjeik is vannak (bár még nem próbáltam)
2013. ápr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Dm és rossman sajátmárkásait használom (az essence magyar honlapján le is írják, h nem tesztelnek), és van még sok gyártó - köztük magyarok is - akik nem tesztelnek, pl. Yamuna, Lady Stella, Ilcsi (bár ezt csak kozmetikustól tudsz venni), dr. Organic (biobl

2013. ápr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Bocs, véletlen előbb elküldtem

Szóval: bioboltokban és most már a tescóban is tudsz venni néhány termékét.

2013. ápr. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Én nagyon szerettem az Avont, de megtudtam, hogy tesztelnek, ezért áttértem az Oriflamére. Most megtaláltam őket is a Peta listáján sajnos a tesztelők sorába.

Yamunát ismerem, jó termékeik vannak, viszont az ásványi alapozójukról egy véleményt sem találtam sajnos sehol.

Régebben Maybelline Affinton alapozót használtam, Palmolive tusfürdőt, Colgate fogkrémet stb... Sajnos mind-mind tesztel. Ezért szerettem volna áttérni az Yves Rocherre például, de már arról is találtam kétes eredetű dolgokat, meg sajnos itt a 200 km-es körzetünkben nincs is üzlete. Bourjois termékekre kaptam most rá, igaz, kicsit drágák, de ha nem tesztelnek nekem megérni, és arról is találtam 1-2 furcsa dolgot :S

Himalaya Herbalsban bíztam végsősorban, de neten néztem, a gyógynövényes termékeit sajnos ők is tesztelik. Egyedül az Essence, Lush amiről nem találtam kétes tartalmakat, viszont Lush nincs a közelemben, és sajnos számomra már megfizethetetlen :S Tusfürdőt, sampont milyet használtok?

Balea is közvetlenül ha nem is, de közvetve sajnos tesztel... :S

2013. ápr. 10. 08:11
 8/17 Ori Feri ***** válasza:
67%

A PETA listán az Avon rajta van, de az Oriflame nincs és nem is lehet rajta!

[link]

2013. ápr. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Sajnos de :(

[link]


[link]


[link]

[link]

2013. ápr. 10. 13:33
 10/17 Ori Feri ***** válasza:
71%

Mi az Oriflame állásfoglalása az állatokon történő teszteléssel kapcsolatban?


Az Oriflame soha nem járult hozzá kozmetikai összetevők állatokon való teszteléséhez, és soha nem bízta meg beszállítóit ilyen jellegű tesztek elvégzésével.


Örömmel fogadtuk az EU Kozmetikai irányelvének 7. kiegészítését, amely szigorúan szabályozza az állatokon történő tesztelést, megfelelő egyensúlyt teremtve az állatok védelme és a fogyasztók biztonsága között. Ennek megfelelően 2009 márciusától kezdődően tilos a végtermékek és az összetevők állatokon történő tesztelése.


Az Oriflame tiszteletben tartja a különböző országok törvényi előírásait. Némely ország megkövetelheti, hogy állatkísérletekkel szerzett tesztadatok is rendelkezésre álljanak. Az ilyen követelményt támasztó országok számára a vállalat teljes körű termékregisztrációs információt biztosít, beleértve az Európai Kozmetikai Irányelvekkel összhangban lévő biztonsági értékelést is. Ez elviekben szükségtelenné teszi az állatkísérleteket, és vállalatunk minden igyekezetével azon van, hogy az illetékes hatóságok elfogadják ezeket az adatokat. Ahol mégsem sikerül a jóváhagyás, ott a termékeket további vizsgálatnak vagyunk kötelesek alávetni. Minden esetben támogatjuk azonban a helyi törvények megváltoztatását célzó munkát annak érdekében, hogy azok összhangba kerüljenek az európai előírásokkal.


Az Oriflame kozmetikumokat használhatják vegetáriánusok / vegánok is?


Az Oriflame Cosmetics stratégiája, hogy kozmetikai termékeihez nem használ fel halott állatok testéből kinyert összetevőket.


Kizárólag olyan állati eredetű „melléktermékek" kerülnek a kozmetikai termékeinkbe, amelyek kinyerése semmilyen tekintetben sem veszélyezteti az állatokat. Ilyenek például a tej, a méz, a lanolin, a méhviasz, amelyek igen jótékony hatást fejtenek ki.


Valamennyi kozmetikai termékünket használhatják a vegetáriánusok és a legtöbb termékünket a vegánok is.


Wellness-termékeinkben hal-olajat és hal-zselatint használunk. Az Italporok tojást, valamint zöldborsó, és tejsavó-fehérjét tartalmaznak.


Forrás: [link]


További linkek ezzel kapcsolatban:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. ápr. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!