Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit jelent az hogy egy szolári...

Mit jelent az hogy egy szoláriumcső EU szabványos?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tavaly nyáron voltam először szoliban és akkor őszintén nem foglalkoztam azzal hogy kell e hozzá krémet használni, milyen "óv intézkedéseket" tegyek a bőröm megvédése érdekében, illetve hogy milyen cső barnítja a testem. Idén újra elszeretnék menni, azonban észrevettem magamon, hogy jó pár anyajeggyel gazdagodtam tavaly óta, így elkezdett komolyan érdekelni, hogy miként lehet "egészségesen" szolizni. Utána néztem és ahova idáig jártam ott Choco Bronze márkájú cső van, és nem EU szabványos. Az érdekelne, hogy ez mit jelent pontosan? Károsabb mint az EU szabványosak? Keressek másik szolit?

Köszi előre is a válaszokat! :)



2013. máj. 7. 19:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A szabályozást azért csinálták, mert évről évre nő(tt) a bőrrákos megbetegedések száma és ennek a legfőbb oka a mértéktelen szolárium. Csökkentették a szoláriumozás alatti bőrt érő UV mennyiségét; az EU-s készülékek UV-teljesítménye azóta maximum 0.3 W/m2 lehet. Előnye, hogy nem olyan káros mint a nem EU-s cső (ez nem jelenti azt, hogy egyáltalán nem káros!). Negatívuma a felhasználók szempontjából, hogy míg egy normál bőrnek elég volt a régi csövek alatt 6 perc, addig az új csövekkel 9 vagy annál több perc is szükséges lehet ugyanolyan barnuláshoz, de ez a barnaság kissé tartósabb és mint már mondtam kevésbé káros is-dióhéjban ennyi. Ha már sok az anyajegyed, akkor jó úton haladsz a bőrrák felé. Ezért én javaslom inkább a szép szín eléréséhez a barnítókrémeket vagy az UV-mentes barnulást, vagy ha nagyon nem tudsz leszokni a szoliról, akkor a havi kétszeri alkalmat 6 percre, EU-s csövek alatt.
2013. máj. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Lantos Szilvia válasza:
Minél többet szolizol, tök mindegy milyen csövek alatt, egyre több és több festéksejtes elváltozás jön ki a bőrödön... a bőr nem felejt... inkább ne szolizz, legyél fehérebb, de egészséges...
2013. máj. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!