Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék végre egy JÓ...

Hogyan tudnék végre egy JÓ képet csinálni magamról?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem minden a fénykép, meg egy pillanatot öröktít csak meg, de...

Körülbelül egy éve nem sikerül normális képet csinálnom magamról. Nem a net az életem, de például a közösségi oldalakon se tudom frissíteni, mert egyszerűen nem sikerül egy jó képet se....vagy ha sikerül is, de nem űberli az előzőt.

Nem akarok tükörben fotózkodósat, se csücsörítőset, egy egyszerű, normális képet szeretnék, de nem jön össze...

Próbáltam napfényben, sötétben, lámpafénynél, webkamerával, a különböző szobák fényeiben, fürdőszobánál, de sehogy sem..

Nem érzem magamat különösen szépnek, de azért annyira csúnyának se, hogy sose sikerüljön egy kép se...létezik, hogy én ennyire NEM vagyok fotogén?

Konkrétan már megőrülök.

Barátokat azért nem kérek meg, hogy csináljanak rólam, mert olyankor mindig zavarban vagyok, és nem tudok normális fejet vágni...


2013. máj. 10. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Mivel szeretnéd csinálni? Fényképező, telefon, vagy micsoda? Illetve milyen minőségűek ezek? Az sem mindegy...


Lány vagy?

Szépen sminkeld ki magad, haj belőve, szép póló, jó fény, normális háttér (!!!!), aztán próbálkozz. Képszerkesztőben utána meg csinálgasd meg rajta, ami nem tetszik (pl szín, fényerősség, fölöslegesen belógó tárgy levágása, stb)

2013. máj. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Már midnkettővel próbáltam...:(

Igen, lány vagyok.:) Igazábóll úgy evszem észre, hogy a fényviszonnyal vagy az arckifejezésemmel van a baj. ha egyikkel se, akkor a testtartásommal. Akárhogy próbálkozom, valami mindig van. Volt olyan, hogy sikerült jó képet csinálni, csak túl kis méretben volt, és mikor felnagyítottam az egész homályos lett. Valahogy mindig elrontom.

2013. máj. 10. 20:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Normális képet magadról nem könnyű csinálni, mivel nem igazán tudod olyan szögből/magasságól/távból ellőni ahogy kéne. Ezért is lenne jobb ha megkérnél valakit, elmondanád neki is hogy egy normális képet akarsz, csinálnátok vagy 100-at és abból már ki lehet válogatni azért jókat. Fotózáson is így megy ez, pl a modellekről sem azt a 3 képet készítik amit egy újságban látni hanem vagy 100-at és abból válogatják ki azt ami jól sikerült.
2013. máj. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is ugyanebben a paszban vagyok csak én srác vagyok :(


Próbáld meg állítgatni a fényképezőgépedet,az enyémen is be lehet állítani egy csomó dolgot


Vagy menj el egy fotóshoz,ő úgyis ért ezekhez hiszen ez a szakmája.Igaz hogy pénzbe kerül de szerintem megéri


Ismerőseidet meg kérd meg hogy sunyi módon fényképezzenek le,mert amikor tudod hogy fényképeznek akkor lehet hogy tudatosan olyan arcot vágsz ami nem mutat jól a képen...mondjuk ez lehet hogy hülyeség volt amit most írtam :D


Vannak olyan emberek akik nem fotogének.Én is ezzel bajlódok,annyira szar képek készülnek rólam hogy már el is ment a kedvem az egésztől :(

2013. máj. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én is így vagyok, hogy elmegy a kedvem. Múltkor már kivoltam borulva.:D

De igazad van 2. válaszoló, lehet tényleg megkellene kérnem valakit.

Amúgy igen, ez néha olyan idegölő. Direkt csináltam egy videót, az bezzeg jó volt...kivágtam belőle egy képet, az már nem. Valahogy a pillanatkép nem jó rólam. Ha mások fényképeznek téynleg buta fejeket vágok. Poénból mondtam, hogy fényképezzenek le, erre a barátom fogta a telefonját és lefényképezett. Hát olan kép lett rólam, hogy sokkot kaptam magamtól.

2013. máj. 10. 21:55
 6/8 anonim ***** válasza:

ismerős szitu.. én is így voltam, nem tudtam kirakni egy nyomorult képet se mert nem sikerült egyik se -.-

sztem az a legjobb megoldás ha kimész egy barátoddal sétálgatni utcára, térre, parkba akárhová és csináljatok képeket.. a sok közül biztos lesz olyan ami jó.. nekem is így sikerült csinálni normális profilképet :D

2013. máj. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Üdv sorstárs, én is lány vagyok :) rólam már évek óta nem készült eddig egy normális kép. Nekem a bajom az, hogy nincs fotogén arcom. Lehet veled is ez lehet a baj, bármennyire is szép arcod van élőben. Nagyon gyűlöltem a fényképeztek, videóztak. De most vettem egy 14 megapixeles fényképezőt, nagyon jó kamerája van, sokkal jobb rajta a arcom. Szóval ez a fényképezőn is múlik, nem mindegy hogy 2 pixes, vagy 14.. valamint én sosem tudtam szobában, zárt helyen fotózni magam, mert rosszak a fényviszonyok, valamint sosem tudtam úgy állítani a kamerát. De azt tanácsolom, hogy fotózd magad szabadban, városban stb... nekem rengeteget dobott a fényképeimen, sokkal jobbak lettek ezáltal.
2013. máj. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én is így vagyok félig...a szelfik jók de azokat nem akarom feltenni sehova hanem ,olyat,hogy mások fenykepeznek de egyálltalán nem vagyok fotogen valahogy ha mas fenykepez az egyik szemem kicsi a masik nagy meg nagy a fejem es meg a szemoldokom is rossz XD pedig élőben azért jobb vagyok ..... előre is bocsi az ekezet hibákért telon vagyok😀
2017. jún. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!