Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szeretnék vállalkozni végleges...

Szeretnék vállalkozni végleges szőrtelenítésre. Eesetleg valaki volt már efféle "beavatkozáson"? Mennyibe kerűl? A különbség látható? 15 éves vagyok. így is vállalkozhanék?

Figyelt kérdés
2013. jún. 11. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem származásomból eredően vastagszálú, erős, fekete szőröm van, ezért én is már a te korodban nagyon fentem a fogam egy ilyen kezelésre. De persze nem mentem, mivel már egy-egy testrész lézerezése is százezres nagyságrendnél kezdődik, hozzáteszem jobb helyeken. Ha olcsóbb, akkor felmerülhet a gyanú, hogy valami nincs rendben a hellyel...

Néhány éve viszont sikerült megcsináltatnom a spórolt pénzemből és a család segítségéből, de talán ez volt életem legrosszabb döntése. Olyan négyszázezer Ft-ra jött ki a két lábam (értsd:a lábszárak és a combok) szőrtelenítése, és a fazon még nem is volt benne! Előtte le kellett borotválni és mivel gyantáztam az eljárás előtt, nagyon-nagyon szokatlan volt az a szúrós érzés és kellemetlen is, továbbá szoláriumoznom sem volt szabad. Habár kentek rám némi érzéstelenítéssel bíró gélt a lézer előtt, mégsem volt fájdalommentes a dolog, sőt... De úgy voltam vele, hogy ha a gyantát bírom, ezt is fogom, és ez legalább sokáig lerendezi a problémát. Csakhogy... ez közel sem ilyen egyszerű, mert rendszeresen vissza kellett járnom, hopp, itt még egy folton kinőtt, hopp, ott is... Sokáig tartott, majdnem fél évig, mire elértem azt az állapotot, amire azt mondtam volna, igen, ez egy szép, szőrtelen lábikó.

És ne haragudj, hogy kijavítalak, de inkább a tartós szőrtelenítés kifejezést ajánlanám használatra, mert ez a helyes szó rá. Közel sem végleges ez az eljárás, néhány év múlva újra kinő.

Nekem ez történt két évvel ezelőtt és már erősen gondolkozom, hogy mitévő legyek, mert kezd alábbhagyni a hatás. Amúgy bárminemű lézeres kezelést csakis szülő által aláírt jóváírással lehet végrehajtani, de alapvetően nem ajánlott 18 éves kor alatt. Én inkább ezt javasolnám Neked, hogy járj kozmetikushoz cukorgyantára, hátha ritkul a szőröd. Aztán ha picit idősebb leszel, akkor esetleg megfontolhatod egy otthoni gép vásárlását (pl. Philips Lumea) és csak végső esetben mennék esztétikai központba. Remélem tudtam kicsit segíteni... :) Szép napot!

2013. jún. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia, én IPL-re járok, meg E-lightra, azért meg lehet ezt úszni sokkal olcsóbban..nézz szét kuponos oldalakon, én pl olyat vettem, hohy 14990 ft-ből mind a két alsó lábszárammal mehetek 10 alkalommal. Ennyit nekem megér.
2013. jún. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Otthon is elvégezheted: [link]
2013. jún. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mi vettünk egy Philips Lumeat,en is es a lanyom is nagyon megvagyunk elegedve vele!Nem olcso.de ha azt nezed,hogy az elsö hozzaszolonak mennyibe került ez a beavatkozas,akkor mar nem is olyan draga.December ota hasznaljuk,en a labszaram utoljara kb:2 honapja "villantoztam",es meg mindig sima!
2015. júl. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!