Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogy tanulhatok meg varrni?

Hogy tanulhatok meg varrni?

Figyelt kérdés
Már tudok egyenesen varni,de mondjuk a beszegés nem nagyon megy,mert nem tudom,hogy kell. Kaptam egy elég jó varrógépet a szüleimtől,mert tudják,hogy ruhatervezéssel szeretnék foglalkozni. Nem tudom,hogy kell szabásmintát készíteni,szinte semmit nem tudok,leszámítva a varrógépről(tudom az orsóval való dolgokat stb.). Hogy tudnám megtanulni?Szeretnék magamnak is varrni ruhákat. Tanfolyamokra sajnos nincs pénzem,és a közelben nem is nagyon van://

2013. jún. 17. 12:44
 1/2 anonim ***** válasza:

HA komolyan gondolod, és gyorsan szeretnéd, akkor iratkozz be egy tanfolyamra.


Ha otthon, akkor kezdd az alapokkal. Vegyél egy jó kupac burda újságot, kezdetnek lehetőleg a burda easyt (múlt hónapban jelent meg pont, évente 2x van csak). Az easy-ben értelemszerűen a legkönyebb minták vannak.


A burdák azért jók, mert mindent leírnak részletesen: anyag és kiegészítő szükséglet, méretezés, felfektetési rajz, van hozzá szabásmintaív, és sokszor ábrákkal is meg van jelenítve mit-hogyan kell, de emellett van leírás is.


A szabásminta szerkesztést tedd félre az agyadban egy ideig.


Először kövesd az utasításokat, és ha majd eljutsz arra a szintre, hogy a legnehezebb mintákat is problémamentesen varrod, akkor gondolkozhatsz a szerkesztés megtanulásán különböző könyvekből - ugyanis ehhez jó tér-és síklátás, geometriai tudások és hajszálpontos méretezés kell. Szabni nem mindenki tud megtanulni sajnos! Mindenesetre ha már haladó szinten varrsz elkezdhetsz a minták átalakításával, módosításával kísérletezni, ezzel rengeteg tapasztalatot tudsz szerezni.


A beszegés sokféle lehet, melyik nem megy? Mivel varrásnál a videó sokszor jobban segít, mint a leírás, keress rá youtube-on, hogy hem stich (ez a beszegés). Ha spec. dologra vagy kíváncsi, akkor pl. hem trousers, hem t-shirt hem underwear, és így tovább. Ha jól tudom, egyébként a burdákban az ilyen alapdolgok le vannak rajzolva részletesen.


Ha érdekel egyébként nekem megvan a burda - varrás kézikönyv kezdőknek és haladóknak digitálisan, ha érdekel valami, írj egy privátot, mert itt nem reklámozhatom illegális tartalmak feltöltését :)))

2013. jún. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tapasztalt személyt keresek aki ing szabásmintát át tudna alakítani. Tudsz ajánlani valakit?
2013. okt. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!