Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Bőrt mennyire nehéz varrni?

Bőrt mennyire nehéz varrni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 13. 16:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem rég írtam le egy másik kérdéshez:


A tévhitekkel ellentétben bőrt lehet otthoni, háztartási, és nem csak ipari varrógéppel is varrni.


Ami kell hozzá:

vastag, 11-16-os tű, a bőr vastagságától függően

szintetikus cérna, mert az organikus 100%, hogy szakadni fog,

lazább öltésfeszesség, ha szorul a cérna (ez bőrnél gyakran megesik, főleg, ha vastagabb).


amit még fontos tudni: mindig az anyag hátulját jelöljük meg, mint máskor is,

sose tűzzük össze a bőrt! a bőrön mindig meg fog látszani a gombostű nyoma, ezzel el is ronthatod az egész ruhát.


A keményebb bőrökkel meg lehet küzdeni otthon, főleg, ha a varrógéped nem olyan jó minőségű (műanyagalkatrészessel meg sem próbálnám, csak tiszta fémmel), pl lehet, hogy nagyon szorul majd a bőr az anyagtovábbítón, stb.

Olajozd be előtte jól a gépet és tisztítsd is ki.

A vékonyabb, rugalmasabb bőrök varrása nem okoz különösebb nehézséget.

Számomra a vastagabb olyan, mint a téli szövetkabátoké pl :)

2012. szept. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

aúú :'( :D

amúgy én már varrtam kézzel is, a bőrszoknyám oldalát vettem be, kész kínszenvedés volt, mire a végére jutottam.

2012. szept. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!