Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy míg másokna...

Miért van az, hogy míg másoknak a szépség egész egyszerűen adottság, én komoly erőfeszítésekkel (sok edzés, torna, rengeteg ápolásba fektetett munka stb. ) sem tudok szép lenni?

Figyelt kérdés

Lehet persze azt mondani, hogy fogadjam el magam, de ezt csak akkor tudnám elhinni, ha nem tapasztalnám folyton a mindennapi életemben, mekkora hátrány az előnytelen külső. Mert igenis az embert a külseje alapján ítélik meg, illetve engem inkább el. "Nem a külső a fontos, hanem ami mögötte van" -- szól erről ezernyi tanmese, de ha nem vagy szép, senkit nem érdekelnek a belső értékeid sem. Pszichológiai kísérletekkel is igazolták, hogy ha egy szép ember hibázik, neki mindjárt könnyen meg is bocsátják, ismeretlenül is mindig számíthat segítségre stb. Még a fizetésük is mérhetően magasabb.

Vélemények, tapasztalatok?


2013. jún. 22. 21:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen sajnos ez így van. És nem csak a felnőtteknél, nálunk az iskolában is ezt tapasztalni, bár itt nem (csak) a külső miatt, hanem egész egyszerűen vannak emberek, akik bármit tesznek az úgy jó. Ezek a népszerűek, menők, tőlük indul ki, hogy mi az elfogadott egy közösségen belül, és, hogy mik az elvárások.

Az ilyen emberek mindig mindent könnyebben megkapnak, mindent elnéznek nekik, és többet érhetnek el az életben.

2013. jún. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én nem egészen így látom. Azok a menők és sikeresek akiknek jó természetük, jó dumájuk van, érdekesek meg ilyesmik. Nem feltétlenül kell szépnek lenni hozzá.
2013. jún. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!