Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Milyen az emo stilus? Az emo...

Milyen az emo stilus? Az emo mitöl emo?

Figyelt kérdés
2008. jún. 27. 08:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

szia! bemásolok neked egy netes szöveget!

Napjaink talán legfelkapottabb stílusáról beszélünk. Az emo kifejezés az EMOTIONAL (érzelmes) szóból származik. Gyökerei Amerikában erednek.

Az emo stílus megnyilvánul mind zenében, öltözködésben és egyfajta életszemléletben.

Zenében a punk rock, hardcore vonalait követi, azonban szövegei pop zenék szövegére emlékeztetik a hallgatókat, mivel minden számban egy ember érzéseivel, bánatával találkozunk. Emo stílusú zenekarok például a Panic! at the disco, From first to last, My chemical romance, AFI…


Az emok öltözködése is nagyon jellemző. Fiúknál és lányoknál is a csőnadrág szinte „kötelező”. Ezt színes övekkel, kitűzőkkel díszítik. Felsőnek általában feszülős pólót, vagy kapucnis pólót viselnek. Ruhák mintázatában gyakoriak a pöttyök, csíkok, halálfejek (esetleg mesefigurák).

Az emok hajviseletükben is mások. Általában felül tépett, tupírozott, alul pedig hosszúra hagyott, „szembe lógó” frizurát hordanak.

Sokan úgy gondolják, hogy az emok mind depressziós, örökké búslakodó emberek. Ez azonban szerencsére nem így van. Az emok is ugyanúgy tudnak örülni, ugyanúgy vannak boldog pillanataik, csak –a nevük is erről árulkodik- érzékenyebbek az átlagnál. Ezért olyan (rossz) dolgokon, amin mások észrevétlenül átsiklanak, az emok képesek napokon keresztül gondolkodni, törni magukat. Ebből adódóan sokan depressziósnak, lelki betegnek hiszik őket.


Mivel ez a stílus igencsak elterjedt, megjelentek a pózerek. Ők azok, akik nem látják az emo lényegét, és csak öltözködésben válnak azzá. Sok embert zavarnak a pózerek. Véleményem szerint nem kell velük foglalkozni. Nekik az EMO csak egy olyan „ruhadarab”, amit addig viselnek, míg ki nem megy a divatból. Azonban akik érzik a stílus lelki hátterét is, azok megmaradnak majd emonak akkor is, ha majd ismét a „bőszárú nadrágok korát” éljük.


és egy kép: [link]


de ha iwiwen beírod a keresőbe h "emo" nagyon sok emo-t kidob majd. remélem segítettem:)

2008. jún. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
18%
az emo stílust azért találták ki h az emberek kimutassák vele bi- illetve homoszexualitásukat..amit má rózsaszín pólóval nem lehet..mert a rózsaszín póló már divat..
2008. júl. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
Az elöttem sóló sík hülye el ne hidd egy szavát se, az első válaszoló viszont hasznosat írt.
2008. júl. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Talán két vicc is segít megérteni (nem rossz szándékból, csak válaszképpen):


- Hogy néz ki egy emós (ejtsd: imós)?

- Egyik szeme sír, a másik haj.


- Hogyan cserél ki egy csapat emós egy kiégett villanykörtét?

- Sehogy. Sírva összekuporodnak a sötétben.

2008. júl. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Ugye nem gondoljátok komolyan h kérdez valamit és ti akik SEMMIT nem tudtok az emóról nagynak képzelitek magatokat és alázzátok őket?!

Az emo szerintem:

Az emo lényege hogy mi nem titkoljuk az érzéseinket... Felvállaljuk hogy nem vagyunk tökéletesek és érzékenyebbek vagyunk mint az "átlag ember"...Nekem legalábbis (és az ismeretségi körömbe tartozó) emoknak ezt jelenti... Fontos hogy egy emo nem depressziós...Legalábbis nem mind...Akik depressziósak azok nem "menők" köztünk...De megértjük őket is...A depresszió nem alapvető "kelléke" az emonak, ez a lényeg... Attól még hogy sírunk nem vagyunk depisek...

Igyekeztem jól elmagyarázni, dehát ebben sosem voltam jó és egy "életérzést" nehéz megmagyarázni...Nagyon...

2008. nov. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Az utolsó válaszoló nagyon igazat mondd az Emoról!

Nem is tudjátok, és máris beleszóltok...-.-

2011. jan. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
74%
Ez a stílus magában hordozza a zárkózottságot, érzékénységet amit sokan párosítanak a mániákus öngyilkos hajlammal. Az emo követői sokat gondolkoznak az élet nagy dolgain, főleg az emberi érzelmekkel és lét céljával kapcsolatban. Emós képek. Az emo felszólalás, vagy inkább felkiáltás a mai ember nemtörődömsége ellen. Szomorú küllemük ellenére a boldogságot és szabadságot részesítik előnyben, a tévhittel ellentétben, miszerint sarokbafordulnak és sírnak. Az emok öltözködésük és meglátásaik miatt kitünnek a tömegből, akárcsak a punkok akik ennek a műfajnak az őseinek tekinthetőek.
2011. márc. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 zsofi.lili ***** válasza:
19%
Az 'emo' egy régi angol szó eredete ami azt jelenti hogy érzelgos . Az emot onan lehet felismerni ha ojanokat halgatsz pl.: no thax vagy afc meg hogy a sotétbe szoktál sírni kivasalt haj fekete-fehér ruha . Remélem kérdésedre válszt adtam :) . (amugy én is emos vagyok)
2012. júl. 18. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 zsofi.lili ***** válasza:
94%
És még a pirszing is elengedhetetlen kellék.
2012. júl. 18. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 dawid123 válasza:
76%
Elore is bocsánatot kérek a hibás írásomert, mivel Szlovák vagyok, és még csak most tanulok magyarul írni. Nem vagyok émós, sem semien divat kovetoje . Viszont bevallom hogy az egyik haverom az emós. Én azt vettem észre hogy ezek az emberek nagyon szeretnek barátkozni, és új dolgokat megismerni . Én mongyuk igazából nemkovetek semien divatot (max ha a nagy izomzatot divatnak lehet hívni :D ) viszont nemítélek el senkit a természete végett ( csak ha valaki b.zi,cigány vagy zsidó :D ). De hidjétek el, ha elkeztek melózni, és nem ezzel foglalkozni, nemfogtok anyira már a divattal foglalkozni :) . Udv felvidékrol !
2012. dec. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!