Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szerintetek letudok fogyni?

Szerintetek letudok fogyni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kövér ,inkább átlagos testalkatú.160-163 cm vagyok és 45-46 kg.Azzal letudok fogyni kb.2 vagy 3 kilót ha nem eszem édességet,cukros üdítőt,sokat iszom,nem eszem este 6 után és mostantól ahová mennem kell oda gyalogolok?Úgyértem hogy ha mondjuk mennem kell a városba oda gyalog megyek.
2013. júl. 30. 14:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és 14 éves lány vagyok.
2013. júl. 30. 14:44
 2/8 anonim ***** válasza:
Minek akarsz fogyni, ha normális testalkatú vagy? Anorexiás akarsz lenni?
2013. júl. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem is normális testalkatú vagy, hanem egy kicsit sovány! Ha tovább fogynál, azzal az egészséged kockáztatnád!
2013. júl. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Én 15 éves vagyo162 cm 50 kiló és mindenki azt mondja hogy vékony vagyok szval ha fogyni akarsz ennyi kilóval akkor nem vagy normális... -.-
2013. júl. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ne fogyjál!

14 éves vagy,így is vékony vagy,azt meg a világért se nézed hogy a szervezeted fejlődésben van,szóval csak ártasz magadnak a fogyókúrákkal(mielőtt írnátok hogy ez nem az:táplálék megvonás,némi cukorra is szüksége van a szervezetének),a folyadék meg alap dolog

2013. júl. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"kb.2 vagy 3 kilót ha nem eszem édességet,cukros üdítőt,sokat iszom,nem eszem este 6 után és mostantól ahová mennem kell oda gyalogolok"


Rendben van, hogy nem iszol üdítőket, és minden cukros dolgot kerülsz.... de azért néha néha egy-kettő étcsoki kocka beleférhetne (esetleg 2-3 db szőlőcukor drazsé), mert ha hirtelen megvonod a szervezetedtől a cukrot, akkor rohamos falási vágyat fogsz generálni, lévén a cukor fontos a szervezetnek (agynak pláne), és öningerlésben fogja veled megszereztetni (nem elég neki a szimpla ételekben lévő, hiszen azokért javarészt dolgoznia kell, sokat bontani). Kerüld, vagy cseréld a fehér kenyeret is, de ne vond meg örökre az étrendedből, csak csökkentsd, vagy váltsd fel valamilyen magvas teljes kiőrlésűré....


A 6 utáni étel megvonás egyszerűen butaság..... minden étkezésnek meg kell lennie, szóval kell reggeli, ebéd, vacsora, sőt a közbeni étkezés sem árt. A kérdés csak az, hogy mennyit, és mit eszel majd. Éjszakára ne egyél nehéz dolgokat, hogy a gyomrodnak ne kelljen sokat erőlködnie az emésztéssel. A szervezetednek szüksége van, az adott időközönként történő táplálékokra, hiszen nem tud minden raktározni, de a sejtképződés szinte folyamat nélkül zajlik. Én zöldséget, vagy gyümölcsöt nyomok magamba, azzal nem szokott gond lenni.


A gyaloglás nagyon okos dolog, de mehetnél ezenfelül valamit sportszerűen is csinálni, akár futás, gyaloglás, kocogás, vagy bicajozás, úszás stb stb.... szóval a lényeg:


a szervezetednek van egy energia mennyiség amire a nap folyamán szüksége van, azaz teszem azt mondjuk 2500 kalória, ez az energia mennyiség szükséges a mindennapi folyamataidhoz, azaz gondolkodás, emésztés, keringés fenntartása stb stb és ehhez jön még hozzá a nap folyamán végzett tevékenységeid energia mennyisége, azaz ha kemény fizikai, vagy otthoni vagy irodai munkát végzel akkor ezek mind még energiába kerülnek. A fogyás az, amikor a bevitt energia mennyiség nem elegendő a nap során felhasznált energiával, azaz bevittél kb 2700 kalóriát, de felhasználtál 3500 kalóriát, azaz a deficit 800 kalória, ezt a szervezeted a felhalmozott készleteit kezdi el dézsmálni. A hízás az amikor többet viszel be, mint használsz el.

De! A szervezeted nem egyből a zsírt kezdi el bontani, hanem gyorsabban kezdi meg az izom tömeget csökkenteni, ezért fontos, hogy védd meg az izmodat, azaz be kell vinned a megfelelő mennyiséget. És ez vonatkozik mindenre (ásványi anyag, vitamin, fehérje, szénhidrát, zsír stb stb), hogy a megfelelő mennyiséget be kell vinned mindenből.


[link]

2013. júl. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem fogynod kellene ha úgy érzed nem szép a testalkatod, hanem sportolni.

És ezalatt nem a gyaloglást értem :D

2013. júl. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Okéé.köszönöm a válaszokat!!!
2013. júl. 31. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!