Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Kontaktlencse? (több lent)

Kontaktlencse? (több lent)

Figyelt kérdés
Szóóval. Az lenne a kérdésem, hogy ugye egy huzamban a kontaktlencse reggeltől estig lehet bent, kb 12 órát... viszont ősztől egyetemre megyek, ahol hát vannak bulik, meg ott a gólyatábor is, amik nem este érnek véget, hanem hajnalban. Szóóval a kérdésem az, hogy az mennyire kivitelezhető, hogy úgymond becsapom a szemem, hogy bent van reggeltől mittomén estig, kiveszem kicsit, újra berakom, aztán hajnalban megint kiveszem?

2013. aug. 2. 07:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy idő után rossz lesz, sokat kell majd pislognod meg piszkálja a szemed meg minden. Ki lehet bírni, én is kontaktlencsében nyomtam végig a GT-t:)
2013. aug. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem venném ki a helyedben, néha benne lehet tovább is, mint 12 óra. Vegyél szemszárazság elleni szemcseppet, ami kifejezetten kontaktlencséseknek való és ha úgy érzed, hogy kiszáradt a szemed, akkor bárhol tudsz bele cseppenteni. Én 1500 Ft-ért vettem ilyet az Ofotértben.
2013. aug. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha 12 órás, már nem teheted vissza, ha egyszer kivetted.

Amúgy 1-2 órát még rá lehet húzni, nem lesz semmi bajod tőle. Többet viszont ne. Nekem egyszer 16 órát volt bent bizonyos okokból, de eléggé megbántam.

A végén már alig láttam, azt is csak homályosan, örültem, hogy végre megszabadulhatok tőle.

Nem véletlenül van ráírva,m hogy 12 órás.

2013. aug. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Olyankor inkább este vedd fel, napközben meg szemüveg, és másnap is, mert nem fogja bírni a szemed. :D Az ilyen helyek totál füstösek (szebály ide vagy oda... -.-), szóval pláne strapás a szemednek, főleg, ha előtte már egész nap kínoztad vele a szemed.

A kivevés-berakásnak az a problémája, hogy a legtöbb folyadékban alsó hangon is 4-6 órát kell áznia a lencsének viselések között. Ha erre jut időd, akkor nagyon irigyellek, mert egy napod tuti nem 24 órás. :D

Amúgy pedig cseréld le a lencsédet egy jól kiválasztott, kiterjesztett viselésűre, az jó esetben még 12 óra után sem zavaró - bár azért túl gyakran nem javasolt tovább fent hagyni. Esetleg szerezz be eldobható lencséket, buli után úgysem törődik azzal az ember, hogy szépen letisztogassa meg a helyre tegye, stb. Meg a füst miatt is célszerűbb. Viszont akkor utána nap ne használj nagyon lencsét, mert a szemnek pihenni kell, különben beereződik meg minden.

2013. aug. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Vegyél 24 órás kontaktlencsét. Én az Ofotértben vettem talán 16 ezerért fél évi adagot ápolófolyadékkal. De amúgy én a 8 órás lencsét is kb 12-ig hordom, meg mindig túlhordom. :D

Eddig még semmi bajom nem volt.

2013. aug. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! szerintem a gt-ben az lesz, hogy ameddig bírom a lencsében, addig abban leszek, aztán ha már nagyon homályos meg szar, kicserélem szemüvegre, az egyetemi bulikat meg majd megoldom :)
2013. aug. 2. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!