Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért vagyok 16 évesen ennyire...

Miért vagyok 16 évesen ennyire ijesztően félős?

Figyelt kérdés

Egyedül nem tudok ismerkedni, sőt, még ha a barátnőimmel megyünk oda egy új lányhoz, akkor se nyitom ki (nagyon) a számat. Amúgy is ha sokan vagyunk, 3-4-5 stb. akkor is inkább csendesebb vagyok, nem én tartom fent a témát, csak hozzászólok dolgokhoz.

Bulizni egyáltalán nem járok, a táncolás+piálás nem az én kombóm, apukám régen eléggé alkoholista volt, szóval semmi igényem sincs a piára. Egyébként sem bírok túl sokáig társaságban lenni (rokonoknál persze igen) a két napos osztálykirándulás végénél már konkrétan sírok magamban, hogy hagy legyek már egyedül legalább 1 percig, mert egyszerűen nem tudom mit mondhatnék még a barátaimnak, vagy mit válaszoljak vissza, ha ők beszélnek.

Az osztálytársaim nem nagyon szólnak hozzám, inkább csak a barátaimhoz, ők mondták azt is, hogy én milyen csendes vagyok, meg hogy sosem röhögök.. Pedig nem egy olyan szünet volt már, mikor sírva röhögtem egyik barátnőm viccén. Ha pedig olyan óránk van, ahol nem vagyok a barátnőimmel, akkor javarészt csak csendben ülök, maximum a padtársammal beszélgetek, de vele is csak annyit, hogy ez a házi, és mit nem ért. Nem nagyon közeledem a többi osztálytársamhoz, inkább csak csendben ülök egyedül.

Kezdetben az egyedül vásárlástól is féltem, de most már inkább egyedül szeretek vásárolni, se az anyukámmal, barátnőmmel nem tudok annyira 'laza' lenni.

Vásárláson, sétáláson, és ilyesmiken kívül nem merek egyedül elmenni, pedig nagyon szeretnék önkénteskedni a kutyamenhelyen, és már kötelező is, de egyedül.. Dolgozni is szeretnék, keresni egy kis pénzt, mondjuk az egyetemre. Meg éttermekbe, és kávézókba sem ülök be egyedül, inkább elvitelre kérem az ételt. Viszont utazni (buszon, vonaton) egyedül szeretek a legjobban!

Régóta van amolyan 'szokásom', hogy nem köszönök senkinek, de ma már ez csak úgy van, hogy a rokonaim társaságában nem köszönök annyira, más esetben igen. És ha a rokonaimhoz jönnek látogatóba, akkor nem nagyon tudom, hogy kezeljem a helyzetet, inkább elmegyek sétálni, vagy átmegyek egy másik szobába.

Ilyen 'hivatali' dolgokat sem tudok elintézni, pl. nem tudom, hogy mit mondjak, ha vonatjegyet veszek, vagy ha csekket kell fizetni, és hasonlók.

Ráadásul elég érzelem nélküli ember vagyok, nem tudom, hogyan nyugtassam meg azt az embert, aki sír, rosszul érzi magát, vagy ha valami baja van. A gyerekekkel meg pláne nem tudom bánni, fogalmam sincs, hogy viselkedjek velük, egyedül a kishúgommal tudom, hogyan kezeljem a dolgokat.

Öltözködésileg is inkább visszafogott stílust képviselek, a suliban pedig pláne. A magassarkúk, kis ruhák, műkörmök szerintem messze nem iskolába valóak.. Mutogatni meg nem is szeretem magam, pedig többen is mondták már, hogy öltözhetnék kicsit 'szabadabban'.. 170 cm és 55 kg vagyok, nincsen bajom a külsőmmel, de akkor sem fogom kitenni a mellem/seggem, mint egyesek.

Nem tudom, hogyan küzdjem le, lépjek túl ezeken a gátakon, remélem adtok egy-két jó tanácsot!



2013. aug. 5. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában nem akkora probléma ez, rengeteg korod beli gyerek feszeng, hallgatag nem is gondolnád hogy mennyien, csak ez egyéni probléma, anno nálunk is volt olyan az osztályba aki úgy mond "világi k*csögnek" tűnt a viselkedésével, nagyon stréber visszahúzódó volt, igazi kis nyálas gyerek

Ezeket úgy tudod leküzdeni ha direkt beleugrasz ezeknek a sűrűjébe, próbálj te is középpontban lenni egy 2-3fős csevej alkalmával, én mindig löktem a dumát hülyeségeket, talán ezért is voltam kedvelt nagy szám volt, nevettem mint egy birka, szerethettek mert voltak érdeklődések felőlem

Egyébként egy vonatjegyet nem lehet bonyolult venni, szeretnél kérni egy diák jegyet budapest-debrecen vonalon, a többit meg úgyis kérdezi hogy oda-vissza stb

CSekk befizetéssel meg ilyenkor úgy kell elindulni hogy ahány csekket feladsz, annak kiszámolod az összegét és bemész a postán odaadod, van kijelölt számla befizető részleg

Én sem vagyok teljesen normális életű, mert nálam meg az okoz gondot hogy idegen emberek között igen csak ideges vagyok, de ez nem vág át beszariságba

Srácként lehetett volna alkalmam nekem is vigasztalni egy-két embert, de sose volt bennem érzés hogy odamenjek


Úgy tudsz elejét venni a mostani problémákon, hogy szembe fordulsz velük, mert én is elhatároztam hogy reggel felkelek és megváltozok, mégsem sikerült hisz magamban ugyan megtettem a lépést, de a gondhoz nem jutottam el

21/F

2013. aug. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A feléig olvastam el, de szerimtem ez valószínűleg szociális fóbia! :)

Ha gondolod írj! Nekem is az van... :S

2013. aug. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy az első hozzászóló is írta vágj bele a dolgok közepébe,másként soha nem fogsz kikerülni a mostani helyzetedből.Mivel most nyár van,így gondolom nem is igazán találkozol a barátnőiddel,tervezz meg velük egy nap közös programot ;). Ha a rokonaitokhoz jönnek,ne bújj el,mutatkozz be,figyelj arra,hogyha beszélgetnek,és igenis szólj hozzá a témához,legjobb ha kérdezel valamit,(pl. mi a foglalkozása)így jobban megismered az illetőket,és lehet,hogy tök jófej emberek közé kerülsz.Éééés ezentúl fizesd be a csekkeket te;).(Legalább párszor,mert ez nagyon alap dolog,szerintem).A menhelyes munka jó ötlet lehet,főleg ha szereted az állatokat,új embereket ismerhetsz meg a menhelyi segítők személyében,keress egy közeli menhelyet,hívd fel,és kérdezz rá,biztos,hogy nagyon szívesen fogadnak,mert ilyen helyeken örülni szoktak az önkénteseknek.(Ha esetleg nagyon zavarba jönnél telefonálás során,előre le is írhatsz pár sort,hogy XY vagy,szeretnél segíteni a menhelynek önkéntesként stbstb.(:
2013. aug. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én elolvastam az egészet, szerintem szociális fóbiád van. Nyugi, nekem is az van... :D persze, ez nem hivatalos diagnózis, se semmi, de olvass utána: [link]


Ha szeretnél beszélgetni, írj nyugodtan. :)

2013. aug. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!