Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » MIT TEGYEK? SEGÍTSÉG (SZŐRTELE...

MIT TEGYEK? SEGÍTSÉG (SZŐRTELENÍTÉS)

Figyelt kérdés

11 éves koromba borotváltam le először a lábam akkor még jó volt minden elég volt hetente 1-2X borotválnom. Most 17 éves vagyok egy fél éve elkezdtem epilátort használni mert a borotválástól szörnyű lett a lábam leborotváltam este reggelre már nem volt sima a lábam másnap már előbukkantak a szőrszálak.. ezért vettem az epilátoromat mivel sok helyen halottam ,hogy gyengíti a szőrszálakat lassabban nő vissza stb. Valahogy nekem ez sem vált be az igaz ,hogy sokkal gyengébbek lettek a szőrszálak de így is hamar visszanőnek a szőrszálak és ráadásul nagyon csúnya pirOs kiütéses a lábam és még szőrbenövéssel is tele van. KÖNYÖRGÖM SEGÍTSETEK TEGNAP A LÁBAM LÁTTÁN MÁR A SÍRÁS HATÁRÁN VOLTAM!!!! Nem tudnátok valami tippet adni mit csináljak mi lenne a legjobb ? Már nem tudom mióta küzdök a szőrtelenítési problémákkal..lehet én reagálom túl ,mert mások nem mondják de pl.nyáron nem mertem felvenni semmi rövidet mert úgy éreztem mindenki a lábamat fogja nézni (vagy a kis szőrszálakat,vagy a piros pöttyöket) SEGÍTSETEK :( GYönyörű sima lábakat akarok !!! :(

17/L



2013. szept. 5. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
a piros pöttyök természetesek epilálás utáni napokban. De 1-2 nap alatt elmúlik kenegesd testápolóval a lábad a terra naturi testápolókat ajánlom azok naturkozmetikumok és szép lesz tőle a bőr. Én mióta ezzel a testápolóval kenem szép a bőröm epilálás után is. A borotvát meg felejtsd el.
2013. szept. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen de sajnos nekem mindig piros pöttyös a lábam nem csak utána következő napokban. Valamint ott a csúnya szőrbenövés szerintem ez okozza a piros pöttyöket is vagyis ez is
2013. szept. 5. 16:41
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem is piros pöttyös volt a testápoló segített valamint az hogy gyakran epiláltam mert eleinte gyorsan visszanőt és most már egyre kevesebbszer kell és szép a lábam. Epiláld amilyen gyakran csak kell és testápolózd. Eleinte csúnya a lábad de szép lesz. Nekem igy volt legalábbis.
2013. szept. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És mennyi időbe telt mire szép lett? Lehet azért ilyen mert még nem rég kezdtem ? (max fél éve )
2013. szept. 5. 16:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom mennyire vagy fehér bőrű, de én annak köszönhetem, hogy nem csak közvetlen epilálás után, hanem jóval tovább maradnak meg a piros pöttyeim, bár valamelyest halványulnak, de így is elég feltűnőek. :(

A cukorgyantát próbáltad már? Abszolút természetes összetevői révén nem pirosodik ki annyira a bőr. Ezt garantálni tudom, mert én használtam, csak már nincs időm főzöcskézni, meg még pluszban felkenegetni-lehuzogatni. Ettől nem is nőnek vissza olyan gyorsan a szőrszálak. Az epilátorba az a baj, hogy annyira meggyengíti egy idő után a szőrt, hogy a szőrszál hamarabb szakad el tőbe, és kb ugyanaz, mint a borotva. Ettől a folyamattól össze vissza gyengülnek vagy épp erősödnek vissza a szőrszálak, attól függően, hogy kitépte tövestől, vagy csak épp leszakította. Tehát nem is egyformán fognak nőni! Ezért érzed azt, hogy tegnap epiláltál, de már ott van a kis rakoncátlan szőrszál kitüremkedő hegye! :)

A piros pöttyeidre próbáltad már a körömvirágos hintőport? Próbáld ki, azt is nagyon ajánlom. Most vettem új epillátort, ami a bikini vonalnál nagyon megtépázott, és mondanom sem kell, egybefüggő vörös dudor lett az egész terület! (oké, itt azért nagyon érzékeny a bőr, és nem igazán kíméltem) Utána bekentem bőven hintőporral, majd másnap ismét kb háromszor, és mára minden eltűnt. Szerintem arra is figyelj, hogy epila után minnél hosszabb ideig ne érje víz a szőrtelenített területeket! Én ezért este epilálok fürdés után, és 1 napig hagyom vízmentesen). A szőrbenövéseket jól lefertőtlenített tűvel biztonságosan ki el tudod tüntetni, meg fogsz lepődni 1-2 szőrszálad hogy megnőtt a bőr alatt :), s ha ezekután alkalmanként luffa-szivacsozod a tested, nem fog ilyen előfordulni! Remélem segítettem!

2013. szept. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szia! Pont ezért vagyok meglepődve mert kreolos a bőröm és soha nem tartoztam az érzékeny bőrűek csoportjába :S De az epilátor rajtam is kifog :/ .. Egyébként nagyon jó tippeket adtál ki fogom próbálni őket!!!! :)
2013. szept. 5. 17:05
 7/8 A kérdező kommentje:
ja egyébként az ilyen régebbi kis pöttyök már nem is pirosak hanem inkább lilásak :/
2013. szept. 5. 17:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, igen, nekem is lilásak, és olyan mintha mélyebben lennének, nem is a bőr felszínén!
2013. szept. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!