Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért nem turkálóban vásárolna...

Miért nem turkálóban vásárolnak a fiatalok?

Figyelt kérdés
Nem rég voltam turiban és hihetetlen olcsón vásároltam. Vettem 1 farmert meg egy nadrágot, kíváncsiságból megnéztem, hogy mennyi lenne a márkaüzletben a ruha. Farmer 14000ft, póló 10000ft én fizettem értük 2800ft-ot. De mind a kettő újnak látszik. Miért vásárolnak a diákok inkább plázákban,ahol alig vesznek vmit, és már el is ment a nyáron megkeresett pénzük .
2013. szept. 13. 00:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Honnan tudod, hogy elmegy a pénzük?
2013. szept. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki veszi meg a 10e ftos pólót..én pl a múltkor márkás boltban vettem egy felsőt 290 ftért. Kb mindent leárazva veszek. Múltkor bementem egy turiba, kinéztem 1-2 cuccot és drágább volt, mint, amit én újonnan (bár leárazva) veszek. Ettől függetlenül ki lehet néha fogni jó dolgokat, pl. pont ma vettem egy farmerminit 1499-ért. Ugyanakkor néztem pl egy jó leggingset is a turiban, ami 3000 volt. Ez viszont röhejesen magas ár..

Szerintem jó néha benézni, ki lehet néha fogni ezt-azt nem drágán, de azért az se igaz, hogy a turi mindig olcsóbb.

2013. szept. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Például azért, mert még soha az életben nem találtam magamra turkálóban semmit.

Rendes üzletben is nehéz jó ruhát lelnem, mivel nem vagyok konfekcióméret (alacsony, vékony).

Mondjuk nem is vettem még soha 14 ezres farmert és pólót sem 10-ért.


Az, hogy valaki nem turkál, nem jelenti azt, hogy vagyonokat hagy ott új ruhákért.

2013. szept. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
kilós turira gondoltam, azt ált. olcsóbb, mint a darabáras, ott tényleg magas árak vannak
2013. szept. 13. 01:09
 5/13 anonim ***** válasza:

Hali

Én már nem is veszek ruhát magyarországon. Külföldről szoktunk rendelni hihetetlen olcsón. Ráadásúl házhoz jön és nem kell szenvedni 10-20kg ruhával a városban.

2013. szept. 13. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mert nem találnak magukra ruhát.
2013. szept. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy valaki diák, nem feltétlen csóró is. És még ha az is, miért vásároljon használt dolgokat, ha épp ellenére van? Ismerek nem egy olyat. Meg olyat is, aki azért megy el dolgozni, hogy végre ízlése szerint vehessen pár dolgot, amit kinézett esetleg.

Nekem van egy pár cuccom turkálókból, de zömében ronda cuccokat találok, ami meg kicsit is kinéz valahogy és még jó állapotban van, az véletlen se jó rám, ha meg elviszem méretre szabatni, már drágábban jövök ki. Kilósban meg válogasson, akinek van türelme, nekem nincs. :D

Más emberek, más ízlések, ennyi. Nekik így jó, te most épp találtál valamit, jó neked, de attól másnak még nem. :D

2013. szept. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mert nem mindenki fog ki jó cuccokat. Én pl ha 5 alkalomból 1szer tudok venni egy darab felsőt magamnak a turiban, akkor még lehet, hogy sokat mondtam. Magas vagyok és vékony, a legtöbb ruha 38-40-es vagy nagyobb. Ezek rólam leesnek. Húgom megoldja úgy, hogy megveszi a nagyobb ruhákat, mert szereti, ha bő, meg laza rajta a ruha, én nem.

Az árakat szerintem egy-egy nullával benézted amúgy.

Egyébként nem feltétlen megy rá az ember pénze. Én leárazva is szoktam jó cuccokat találni, meg igazából, ha látok valamit, amire régóta vágyom, akkor nem sajnálom magamtól, és megveszem. Szívesen nézelődök üzletekben is, meg turkálókban is, csak míg egy üzletben lehet 10 perc elég, hogy találjak magamnak mondjuk 2-3 tetsző darabot, a turkálóban fél óráig túrok egy ruhát, amiről kiderül, hogy nagy.

2013. szept. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
mert a fiataloknak a márka is fontos sok esetben,vagy nem szeretnének turkálóból öltözködni,a márkaboltban több méret van,és leárazáskor tényleg nagyon jó áron hozzájuthatsz a cuccokhoz,én személy szerint még sosem vásároltam turkálóban,de egyszer voltam,és nem találtam semmi olyat ami a stílusomhoz illett volna,van egy kedvenc márkaboltom,általában oda járok,ott mindig találok magamnak valamit,akár sportos,akár elegánsabb ruhákról van szó,meg azért is szeretem,mert az ilyen boltok általában követik az aktuális trendeket,tehát divatosan fel tudok onnan öltözni,és nem is kell tízezreket elköltenem
2013. szept. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én turiban vásárolok,piacon, pulcsikért kb 400-500 forintot szoktam fizetni,polókért 200-300-at.Én nagyon szeretem a turikat,van,hogy nem találok semmit,de van,hogy nagyon jó,márkás,szinte új dolgokat fogok ki.Én szeretem a turit,nem szívesen adnék ki több tízezret egy farmerért,ötezret egy pulcsiért,stb.Pénztrárca kímélő.(:
2013. szept. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!