Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Egy lakás egyik szobájából...

Egy lakás egyik szobájából lehet-e kialakítani kozmetikához és műkörmözéshez helyiséget? Elfogadja-e az ÁNTSZ?

Figyelt kérdés

2013. szept. 13. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, de a pontos szabályozásnak utána kellene nézned, mielőtt belevágsz.
2013. szept. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha meg tudod oldani a külön vizesblokkot, ès külön bejáratot, meg a többi szabályt akk igen
2013. szept. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
milyen szabályok vannak? engem is érdekelne ez,leírná valaki?
2013. szept. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Természetesen pontosan utána fogok járni a helyi ÁNTSZ-nél is, mert gondolom, hogy ennek elég komoly szabályai vannak... De szeretnék előtte egy kicsit képbe kerülni. :) A lakás így néz ki: [link]

A zölddel jelölt rész a bejárat, a sárga pedig lenne az a helyiség ahová a kozmetikát és műkörmöst gondoltam. A piros jelzésnél leválasztanám a teret, mert ott most csak egy folyosó van ajtó nélkül. Viszont a kisebbik szoba akkor csak a folyosó felőli oldalról lenne megközelíthető, mert ott van ajtó, a konyha és fürdőszoba felőli falat pedig nem lehet bontani. Tehát ez így teljesen szabálytalan ezek szerint, mivel a lakórésznek, és a szolgáltató résznek igazából egy bejárata van?

2013. szept. 16. 09:06
 5/5 anonim válasza:
Engem is érdekel ez a kérdés. Igazából olvasgattam, keresgéltem ezzel kapcsolatban, de egyre inkább összezavarodtam. Elég bonyolult szerintem... :( Én úgy tudom, hogy a lakás és a üzlet egyáltalán nem lehet egymással összeköttetésben! Ezt a cikket tudom ajánlani, itt sok minden le van írva, de nem tudom, hogy azóta voltak-e változások: [link] A nyitási engedélyekkel kapcsolatban pedig azt tudom mondani, hogy szerintem szépségszalon nyitásához csak az ÁNTSZ engedélyére van szükség, de bizonyos átalakításokhoz a helyi önkormányzat műszaki-építési osztályának beleegyezése is szükséges + társasház esetén a közös képviselőt ajánlott megkérdezni, mert előfordulhat, hogy a lakóközösségnek is rá kell bólintania a dologra...
2013. szept. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!