Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A mai világban miért a sovány/...

A mai világban miért a sovány/vékony lányok a menők, csinosak? Az átlagos testalkatúak/nőiesek meg már kövérnek számítanak. Én 2 évig küzdöttem anorexiával emiatt a hülye divat miatt, és most, hogy 58kg lettem a 167 cm-hez kövérnek számítok.

Figyelt kérdés

2013. szept. 24. 00:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

"58kg lettem a 167 cm-hez kövérnek számítok"


HOL?

Mert ITT nem. Teljesen normális, egészséges súly.

2013. szept. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%
Nem tudom,mert birkák.Valaki elkezdte,többi csinálja.Bár az tény,hogy a cicanadrág a nőies lányokon áll jól,nem a deszkákon.Nem vagy kövér!
2013. szept. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Mert a társadalom azt sulykolja a nőkbe, hogy minél kisebb teret foglalnak el (és sajnos nem csak fizikailag, hanem szellemileg is), annál vonzóbbak lesznek a férfiak számára.

Természetesen egy vékony, sovány lány ugyanolyan jó, mint egy átlagos testalkatú, vagy egy kövér, egyikkel sincs semmi baj. Nem szabad az egyik csoportot úgy felemelni, hogy a többit meg levágjuk, mind egyformán jó - természetesen mindenkinek van olyan, ami jobban tetszik, de ez nem teszi a többit kevésbé jóvá.

Szerintem teljesen normális, átlagos súlyod van, de ha kövér lennél sem lenne semmi gond. A kövér egyáltalán nem negatív dolog, bármennyire is próbálják ezt az emberbe belesulykolni. Miért félnek az emberek attól a legjobban, hogy meghíznak, és nem attól, hogy elbutulnak, nem fejlődnek szellemileg, vagy rossz emberek lesznek?

2013. szept. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Itt a baj veled van, túlságosan meg akarsz felelni az embereknek. Küzdj azért, hogy olyan alakod legyen, ami neked tetszik, ha az a mostani, akkor pedig azért, hogy megtartsd. Ha nem tetszik valakinek az meg az ő baja, te kiegyensúlyozott és magabiztos tudsz maradni, mert neked tetszik, ahogy kinézel.
2013. szept. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tényleg ez a baj,hogy megakarok felelni az embereknek,deha valaki lehusiz vagy lekövérez,akkor természetes,hogy negatívként hat rám :S Az orvosom is azt mondta,hogy tökéeltes a testsúlyom,de nem akarok undorító lenni,mert a mai világban azt sulykolják az emberbe,hogyha nem látszik ki a csontja,akkor kövér és kevésbé vonzó
2013. szept. 24. 16:44
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
... de minden normális ember tudja, hogy ez hülyeség. A zsír, háj, ugyanolyan alap építője az emberi testnek, mint az izom vagy a csont. Mégis miért lenne az egyik rosszabb, mint a másik? Szeresse mindenki azt, amije kilátszik. Ha a csontja azt, ha a hájas feneke, akkor azt. Egyformán jó :)
2013. szept. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Hát, a vékony (igen, vékony, utálom a sovány szót!) meg pont fordítva gondolkodnak, ők meg azért küzdenek, hogy hízzanak, hogy megfeleljenek másoknak (már akik genetikailag ilyenek és nem szeretik). Nekünk meg emiatt van önbizalomhiányunk. Mert mostanában meg pont hogy a vékonyakat húzzák le a béka segge alá. Nem tudom ,miért nem lehet elfogadni valakit, úgy ahogy van. Vékonyan, átlagosan, kövéren. Ott az a rengeteg poszt (főleg Demotiválón), attól lesz a sok megfelelni vágyó ember... bármelyik testalkatból.

15/L/egy vékony lány

2013. szept. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Tudom,de én meg azt vettem észre,hogy ugye emiatt az idióta anorexiás modell korszak miatt,aki egészséges súlyú,de nem vékony az már kövér meg lenézőek vele szemben,mert csak a "vékony" a csinos.Vannak olyan lány ismerőseim,akik tök szép nőiesek meg tényleg van mellük,fenekük,de csomóan azt mondják rájuk,hogy dagadt ...én csak nézek ilyenkor :D A média is ezt veri belénk tudat alatt,lásd pl a teltté,husibbá vált műsorvezetőket eltávolítják vagy le kell fogyniuk,hogy újra szerepeljenek vagy pl az énekesnők(Britney,Christina Aguileria,Demi Lovato),kicsit meghíztak,szülés miatt ,stressz miatt stb és nem a hangjukat értékelik,hanem,hogy fogyjon le stb,habár nem is számít kövérnek a testsúlya alapján)

[link] na ő a kövér,és nem az olyan lányok,akik alkatilag Kim Kardashianhoz vagy Jennifer Lopezhez stb hasonlítanak alkatilag...

2013. szept. 24. 19:04
 9/15 A kérdező kommentje:
-alkatilag :D
2013. szept. 24. 19:05
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

Azt veszed észre, amit észre akarsz venni! Ezt hívják szelektív észlelésnek.


Bizonytalan vagy magaddal kapcsolatban, nem tudod elfogadni magad úgy, ahogy vagy... és ehhez egyszerűen külső megerősítést keresel.

2013. szept. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!