Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ha egy órára rá van írva,...

Ha egy órára rá van írva, hogy Water Resist, az vízállót jelent? És tényleg az?

Figyelt kérdés
Nem szándékozom benne fürödni meg úszni, de ha kézmosásnál rámegy egy kis víz, kibírja?
2008. júl. 4. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:

elvileg akkor vizàllo,de ha annyira közel àll hozzàd az az ora akkor ne nagyon kockàztass.ha pàrcsepp viz éri,nem lehet baja,de tudod semmi sem tart örökké.

és ugye manapsàg minden termékre ràirnak dolgokat ami igazàbol nem az.ha dràga és màrkàs ora volt akkor biztos hogy viztulélö,de inkàbb ne tesztelj vele

2008. júl. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy a WATER RESIST 50M annyit jelent, hogy cseppálló (pl. esőben, vagy kézmosásnál nem lesz baja), a WATER RESIST 100M azt jelenti, hogy fürdeni, strandolni is lehet benne nyugodtan, a magasabb kategóriák(200M, 500M) meg már a búvárkodáshoz vannak kitlálva.
2008. júl. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem van 2 ilyen vízálló órám is, az egyik olcsóbb fajta volt, zuhanyozni is lehetett benne, meg minden, de úszni járok, azt már nem bírta csak 2 hétig.

A drágább viszont water resist 50m felirattal, az már lassan egy éves lesz és még mindig semmi baja, pedig rajtam van úszáskor, viszont merül az elem, és közölték hogy az elemcsere után már nem lesz vízálló.

2008. júl. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, az azt jeelnti. Minőségtől ártól gyártótól függ hogy amit ráírnak az meddig tart.:) Szóval csak akkor áztatgasd ha megbízható helyről vásárolt.
2008. júl. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Üdv! Nekem van egy Casio órám és csak annyi van ráírva hogy water resist, olyan nincs hogy 50 vagy 100m. Az üzlet ahol vettem az mondták hogy még zuhanyozni sem szabad benne, víz nehogy érje, most akkor nemértem... Water resist rávan írva, most ilyenkor mivan? Tud valaki segyteni?
2009. máj. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 DrTomix válasza:

Nincs deklaráció az óra szám/hátlapon (nem vízmentes)

az ilyen órát a környezeti hatások ellen védeni kell!


WATER RESIST (vízálló)

ez az óra csak vízcseppek ellen védett


WATER RESISTANT 30M vagy 3 ATM (vízálló 30m)

az óra viselése megengedett pl. autómosásnál, fürdésnél, zuhanyzásnál, hegymászásnál, ejtőernyőzésnél, sárkányrepülésnél vagy síelésnél. Ellenáll az izzadtságnak, kondenzálódásnak és esőcseppnek.


WATER RESISTANT 50M vagy 5 ATM (vízálló 50m)

az óra viselése megengedett úszásnál, autómosásnál, fürdésnél, zuhanyzásnál, hegymászásnál, ejtőernyőzésnél, sárkányrepülésnél vagy síelésnél. Ellenáll az izzadtságnak, kondenzálódásnak és esőcseppnek.


WATER RESISTANT 100M vagyr 10 ATM (vízálló 100m)

az óra viselése megengedett vízisportoknál, hegymászásnál, ejtőernyőzésnél, sárkányrepülésnél vagy síelésnél. Ellenáll az izzadtságnak, kondenzálódásnak és esőcseppnek.


WATER RESISTANT 200M vagy 20 ATM (vízálló 200m)

az óra viselése megengedett búvárkodásnál (oxigén palack nélkül), vízisportoknál, hegymászásnál, ejtőernyőzésnél, sárkányrepülésnél vagy síelésnél. Ellenáll az izzadtságnak, kondenzálódásnak és esőcseppnek.


WATER RESISTANT 300M vagy 30 ATM (vízálló 300m)

az óra viselése megengedett búvárkodásnál (oxigén palackkal), vízisportoknál, hegymászásnál, ejtőernyőzésnél, sárkányrepülésnél vagy síelésnél. Ellenáll az izzadtságnak, kondenzálódásnak és esőcseppnek.

2016. jan. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!