Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A fogszabályozás menete?

Fritz Roland kérdése:

A fogszabályozás menete?

Figyelt kérdés

Ma rakták fel a rögzített fogszabályzómat(porcelán)

Akinek már volt vagy van leírna a menetét nagyjából (tudom hogy személyenként változó)Valamit cserélnek e a fogszabályzón mennyi idő mire felrakják az alsót mit lehet enni inni mennyi időnként kell tisztítani stb. Természetesen beszéltem az orvossal is csak kíváncsi vagyok olyanok véleményére akik e közben vannak :)



#fogszabályozás #fogorvos #menete fog #evés stb.
2013. okt. 25. 23:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A gumikat cserélik havonta, az íveket meg amikor a doktor úgy látja. A porcelánra jobban kell vigyázni, könnyebben leesik, szóval minden fel kell vagdosni kis darabokra, nem haraphatsz keményebb dolgokba (pl. alma, szendvics). Nekem fém volt, azt mondta a fogorvos, hogy rágózni sem lehet, de nem bírtam ki, szerencsére nem lett baj belőle. Én minden étkezés után fogat mostam.
2013. okt. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
De cuki a neved! :D
2013. okt. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A gumi az mikor lesz vagy hogyan van ez?
2013. okt. 26. 00:42
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

A gumikkal rögzítik az ívet.

[link]

Habár ez attól is függ milyen fajta, lehet, hogy a tiédre nem kell gumi.

2013. okt. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem fém volt, eleinte 6 hetente gumi csere, és 12 hetente ívcserém volt, a végén már hónapokig volt ugyanaz a gumi fent nekem… fél év után került fel az alsó, de oszt. társamnak, akinek porcelán van, egyből. Nekem 2 évig volt fent. Ha leveszik, figyelj arra, hogy hordd rendesen az éjszakait!

Én egész alma kivételével mindent ettem, de én folyamat visszajártam, mert leszakadt folyton. :( Általában kenyérhéj meg friss kifli/bagett volt nekem a bűnös. Egyszer rágó, meg egyszer mogyorós csoki, bár előbbit szerintem lehet, mert csak azt szedi le, ami meg van lazulva, annak meg már mindegy, csak idő kérdése…

2013. okt. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A tieden nincsenek gumik.. A hozzászóló butaságot írt.

Nekem is porcelán van. Az is baromság, hogy mindent fel kell vagdosni, meg nem haraphatsz bele egy szendvicsbe....


Nekem 4 hetente van aktiválás, ez annyit jelent, hogy az ívet, amitől mozog a fogad lecserélik. Illetve valóban felraknak néha gumit, de azt csak pár fogra, amit épp mozgatni szeretne. Nekem az első félévben raktak fel ilyet 3 fogamra, mostmár nem szokott ilyet a doki, csak ívet cserél. A felsőn azt sem minden alkalommal.


Az alsó felrakás a dokidtól függ, nekem 3 hónappal később tették fel.


Ha fogat húznak esetleg, akkor nem ehetsz tejterméket egy darabig, nem ihatsz tejet, mert olyan baktériumok vannak benne, ami gyulladást okoz, tehát meg kell várni míg begyógyul, illetve nagyon pici magvas dolgokat sem lehet enni, nehogy belemenjen a sebbe.


Tisztítani elvileg minden étkezés után kéne, amit eleinte tartottam is, de ma már csak reggel és este mosok fogat, mint egyébként is. Ugyanúgy szép tiszta, a dokim mindig megdícsér, hogy milyen tisztán tartom.


Enni pedig bármit ehetsz igazából, csak van egy két dolog, amit fel kell vágni. Tipikusan az alma, körte, vagy a keményebb nektarin. Ezekbe inkább ne harapj bele.

Na meg ne rágcsálj csontokat. :D Van akinek szokása, hogy lerágja teljesen a libacombot, de azt inkább ne csináld.

Rágózni pedig tényleg nem szabad. Meg ha esetleg rágtad a körmöd, akkor ez a tökéletes időpont leszokni, mert a körömrágás fogszabályzóval nem kivitelezhető.


Ennyi azt hiszem. :)

2013. okt. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ami az éjszakait illeti..az még úgyis odébb van, de pl. nekem már nem is éjszakaim lesz, hanem belülre felragasztanak egy-egy ívet. Retenciós lemeneznek hívják. Elvileg a fogszabályzási idő dupláját kell fent lenni, de igazából egy életen át fent maradhat.

Szóval én biztos nem fogom levetetni 3 év után, csak ha egyszer gond adódik vele évek múltán, pl. leesik, akkor lehet nem fogom visszarakatni.

2013. okt. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se a gumis fajta már, csak az ívet cserélik havonta, meg tesznek rá gumiláncot, hogy összehúzza a fogaim közti rést, de ez máa vége felé.


Az idő tényleg változó, nekem másfél év lesz, barátnőmnek 3 év volt.

Rágózni nekem is mondták, hogy nem szabad, nem is teszem. A keményebb kajákat felvagdosni, de egy szendvicset simán meg lehet enni. Nekem eddig két kis cucc esett le róla, az egyik ázott müzli evés közben, a másik meg egy sajtkrémes rúd áldozata lett, raktak másikat következő héten, semmi kellemetlenséggel nem járt.

Mosni 3-4szer szoktam naponta 3 percig, ilyen kis speckó kefével is ki szoktam tisztítani a helyeket ahova nem érek el, szeretem.

Az alsót ugyanannyi idő felrakni mint a felsőt.

Ha a harapásoddal is baj van, és említette a dokid, akkor majd kapsz kis gumikat egy idő tán, amiket magadnak kell feltenni, állandóan hordnai kell, kivéve evédhez, bár én se bírom betartani sajnos... Ha nem kapsz ilyet, az se gáz, nem mindenki kap, de én nagyon előre haraptam :)


Nem tudom, mi a különbség a porcelán és a fém között, nnekem fém van, de az árából ítélve jónak kell lennie :D De azért vigyázz rá, majd megszokod mit lehet, és mit nem.

2013. okt. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat mindenkinek!
2013. okt. 26. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!