Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Az önbizalom tényleg megszépít?

Az önbizalom tényleg megszépít?

Figyelt kérdés
Ezt harsogják folyton. Önbizalom, és minden jobb, könnyebb. Szebb leszel tőle. Ez igaz? Mármint.. úgy értem, hogy ha a válaszolók közt akad valaki aki önbizalom hiányos volt és csúnyának érezte magát, de valamiért később tele lett önbizalommal, tényleg "megszépült"? A környezete is így gondolta/gondolja? Nyilván vannak visszajelzések..

2013. okt. 28. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fizikailag nem lesz ténylegesen szép. Csak szebbnek hiszed magad, másrészt meg egy önbizalommal teli ember megnyerőbb látvány, mint egy önbizalomhiányos kesergő.
2013. okt. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igaz. És ez nem azt jelenti, hogy ha nagy orrod volt, akkor ha önbizalommal teli leszel, lekeskenyedik az orrod, azt jelenti hogy a megnyerő személyiséged, a pozitív szemléleted és kisugárzásod és az önmagad iránti szeretet mellett senkit nem fog érdekelni.
2013. okt. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Való igaz, tapasztalom magamom is.
2013. okt. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hunbula ***** válasza:

Így van. Hiába vagy gyönyörű, ha nem mersz felállni a székedből, mert nem bízol önmagadban.

Az önbizalom elsősorban úgy tesz széppé, hogy háttérbe szorítja a hibáidat - tudod, hogy kicsit görbe az orrod, de nem érdekel, mert tudod, hogy így is te vagy a társaság középpontja, a buli lelke, stb. És, mivel te magad nem helyezed előtérbe, említésre méltónak sem tartod, más sem fogja hangsúlyozottan észrevenni. Vagy észreveszi, hogy "jé, annak ott meg görbe az orra, de neki van a legjobb szövege, vele a legjobb együtt lenni". Mivel nem a hibáidon keseregsz, sokkal több időd marad az erényeidet hangsúlyozni - és ez igenis szebbé tud tenni. Ez egy pozitív érzés, ami sugárzik rólad.

2013. okt. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha úgy megyek el otthonról hogy szarnapom van és mindenki bekaphatja akkor nem fordul senki utánam. Ha úgy megyek ki az ajtón hogy egy szexistennő vagyok minden lélek megfordul utánam ;) Nem lehet véletlen
2013. okt. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az önbizalom vonzóbbá tesz, de nem szépít meg.


Az emberek többsége nem szereti a befelé forduló, lehajtott fejjel járó, halkan motyogó, bizonytalan embereket.

2013. okt. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Persze, tudom hogy fizikailag nem változtat! :) Csak tényleg erre a "lélektani" részre voltam kíváncsi, hogy tényleg van-e változás amit a környezet is észrevesz..
2013. okt. 30. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!