Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Tényleg nagyon gusztustalan,...

Tényleg nagyon gusztustalan, vállalhatatlan, kövér vagyok?

Figyelt kérdés

A barátaim és a családom is épp, hogy nem szégyellnek. Elég bántó megjegyzéseket tesznek, nem akarnak megbántani, de néha kicsúszik egy-egy mondat. Akkor is elég hülyén érzem magam mikor egy ismerősön nevetnek, hogy meghízott. Akkor átfut az agyamon, hogy rólam is ez a véleményük csak éppen barátok vagyunk... Azt is többször hallgattam már, hogy miért nem vagyok olyan mint xy meg úgyse tetszek majd egy fiúnak se. Az osztályban is kedvelnek, de mellém ülnének utoljára mert azért az ciki, ha dagadt lány a padtársad... Én tudtam, hogy van mit fogynom, de azért ezt nem vártam volna... Most már semmi önbizalmam sincs és kezdem azt hinni, hogy tényleg vállalhatatlan vagyok. Igazuk van?


[link]

[link]

[link]

[link]


14/l



2013. okt. 24. 11:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

1. Elég rosszak a fotók, máskor ne sötétben fényképezd magad.


2. Igazán nem vagy kövér, szerintem max. 5 kg az, amivel lehetnél könnyebb.


3. VISZONT soakt segítene, ha NEM fogynál, hanem sportolni kezdenél, mert az alakodat azért lehetne formálni.


4. Szerintem NEM a kövérség miatt nem akarnak melletted lenni, valami más lehet emögött. (Esetleg nem megfelelö higiénia, vagy valami hasonló)

2013. okt. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Semmi baj sincs veled! Nem vagy kövér egyáltalán. Van rajtad egy pici felesleg, de ettől még nem vagy kövér. A szüleidnek meg a barátaidnak pedig nem gúnyolni kellene, hanem bátorítani és segíteni ha esetleg fogyni szeretnél.
2013. okt. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Kicsit húsos vagy, és? A kövérség nem rossz dolog, csak manapság negatív felhangja van. És akkor mi van? Ez olyan, hogy nekem meg kicsi a mellem. Egy időben, mikor még szarul érintett a dolog, a barátaim próbálták mondani, hogy de nem kicsi az. Persze semmit nem segített, mert igenis kicsi volt. Aztán rájöttem, hogy attól még, mert kicsi, ugyanolyan jó, mint a nagy, minden, csak hozzáállás kérdése. Egyik nap eldöntöttem, hogy b-sszák meg mások, igenis jól nézek ki, és onnantól kezdve jól néztem ki.

Egyáltalán nem gondolom, hogy undorítóan kövér lennél, szerintem nincs is olyan, hogy undorítóan kövér. Valaki vagy kövér, vagy nem kövér, és bármelyik teljesen rendben van.

Nincs rajtad sok felesleg, és egyáltalán nem kell mások miatt lefogynod. Ha a barátaid szégyellnek, akkor ajánlom, hogy másokkal barátkozz, és ha a jelenlétedben csúfolnak kövéreket, igenis állj ki mellettük, és magadért, hogy "És akkor mi van? Legalább ő ne, pletykál jelentéktelen dolgokról", vagy valami.

Olyan negatív töltetű lett a kövérség, pedig az egész élet lényege az, hogy az egyén jól érezze magát a bőrében. És ha xy-nak az a tökéletes életmód, és akkor érzi legjobban magát, ha teszem azt a nappaliban pizzát zabál, miközben olvas, és mondjuk nincs 50 kilós, hanem mondjuk 70-80? Akkor hagyni kell, hadd csinálja, ami neki jó.

Teljesen fölösleges és ostoba dolog rámutatni az emberek hibájára, az emberek nagy része úgyis tisztában van vele.

Egyáltalán semmi szégyellnivalód nincs, teljesen átlagos alkatod van, nincs veled az égvilágon semmi gond. Ha valaki a külsődet kommenteli, hagyd figyelmen kívül, vagy vágj vissza egy "Tudom, és?"-sel, majd befogja.

A legfontosabb, hogy ne zavarjon téged ez.

Én meg magas vékony vagyok, világéletemben az voltam, és egy éve edzek is, mégsem lettem sokkal vastagabb. Nekem is van, aki azt mondja, hogy húú, jó vékony vagy, meg sovány meg mittudomén. Az, és, kit érdekel? Két hete csináltam meg a negyedik nyelvvizsgámat, arról nincs kedved beszélni? Te mit értél el mostanában saját erőből? Megfésülködtél? Nem baj, de legalább a társadalom és a média szerinti szép kategóriába esel, biztos büszke vagy rá, oké, szia.

Ennyi. Le kell szarni, mások mit gondolnak rólad.

A te életed nem azért van, hogy másoknak megfelelj, vagy meg akarj nekik felelni. Semmi felelősséggel nem tartozol aziránt, hogy ha mások rád néznek, akkor azok jól érezzék magukat.

Az ő szűklátókörűségük nem a te problémád, hanem az övéké.

2013. okt. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
49%
Ebben a felsőben semmi nem látszik a hasadból és a derekadból, pedig az sokat elárulna. De amúgy szerintem nem vészes. Én is azt mondanám, hogy kezdj el mozogni, sportolni.
2013. okt. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
65%
Nem vagy kövér, de a szüleid és a "barátaid" lenyűgözően bunkók. Egyáltalán nem vészes a helyzet, de az egészséged érdekében természetesen lehet, hogy fogynod kéne, de ha akarsz, magadért tedd meg, és ne ezekért az emberekért, akiknek elvileg fontos vagy.
2013. okt. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. okt. 24. 12:24
 7/20 anonim ***** válasza:
87%
Oké hogy nincs önbizalmad, de ha szeretnéd hogy mondjunk véleményt, akkor ad1; ne egy 3 számmal nagyobb inget vegyél fel, ad2; ne sötétben fényképezkedj és végül, ad3; a karodat nem kéne a hátad mögé dugdosni.
2013. okt. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
34%

Egyáltalán nem vészes, nyugi. És a megjegyzések sem hiszem, hogy olyan durvák és bántók lennének, csak olyan korban vagy, amikor mindent eltúlzol és magadra veszel.

Viszont ahogy látom, neked nem tetszik a helyzet. Akkor tegyél is ellene! Sok mozgás, egészségesebb ételek, nuku üdítő, cukros tea, stb, nincs állandó nasizás, és máris lemegy az a kis felesleg, a mozgásnak hála pedig formás is leszel. De fogyókúrát semmiképp! Az nem egy fejlődő szervezetnek való alapvetően.

Utána ha elérted a célt, akkor esetleg gondolkodj el egy kis stílusváltáson, lehetsz kicsit fiatalosabb, csajosabb, az is sokat dob majd az önképeden. Új frizura, ilyesmi. (ne vedd sértésnek, de ha nem tudom, hogy 14 vagy, a képek alapján 25-nek gondoltalak volna legalább:S)

Ha pedig melléd ülnek utoljára, az nem a súlyod miatt van. Valószínűbb, hogy tudják, hogy kis nebántsvirág vagy, esetleg baromi negatív, kellemetlen a leheleted, akármi. Volt tényleg túlsúlyos osztálytársam általánosban, de kedves lány volt, és szívesen melléültünk, a gimis barátnőm is kicsit testesebb volt nálad, mégis minden nap mellette ültem. Szóval gondolkodj más okokon is, az alkatoddal semmi baj nincs. :)

2013. okt. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A kép alapján elég magasnak tűnsz, szóval nem vagy aránytalan. Ha elkezdesz rendszeresen(!) mozogni, pár év alatt beállhat a szervezeted egy egészséges tömegre/alakra.


Nagyon messze vagy még attól, hogy valóban kövér legyél. Csontsovány valószínűleg nem leszel, de ne is akarj lenni. Most inkább csak teltnek mondanálak, és sokan szeretik ezt a fiúk közül. Ha sportolsz, akkor pláne egy vadító nő leszel érettségire.

:)

2013. okt. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
69%
szerintem rendben vagy
2013. okt. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!