Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Inkább legyen valakinek az...

Inkább legyen valakinek az alakja tökéletlen, mint az arca? Tényleg azokat a hibákat toleráljuk jobban, amiken egyébként lehetne javítani?

Figyelt kérdés

Ha valaki túlsúlyos/vézna, arra sokszor azt írják itt az oldalon, hogy teljesen jó így is, fogadja el, holott mozgással, helyes étkezéssel sokat lehet javítani a helyzeten. Másrészt pl. párválasztásnál inkább elfogadnak egy rosszabb testi adottságokkal rendelkező embert, mint akinek az arca nem éppen előnyös. Tehát mondjuk egy lánynak legyen szép arca, a többi nem számít, holott az arcán kívül (és akkor most nem vegyük bele a plasztikai műtéteket), szinte bármin tud változtatni az ember.

Tényleg azt tolerálnánk jobban, ha valaki nem hajlandó tenni a fejlődéséért, holott tudna, míg azt szinte egyáltalán nem, amin igazából nem lehet javítani?


2013. nov. 19. 23:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nos én arcra sem vagyok egy jóképű és sajnos még túlsúlyos is vagyok, de a barátnőm aki egy vékony bombázó így is elfogad engem, persze én teszek is érte az igaz elején még nehezen ment én amikor elkezdtem vele ismerkedni egy társkeresőn én szinte az elején megmondtam neki hogy mi a helyzet, arcra neki bejövök meg ő neki inkább a belső a fontos meg ő bukik a nagyobb darab srácokra, persze ő is mondta hogy egy kis fogyás nem ártana, és a legszebb benne az hogy ő legalább segít is nekem a fogyásba, foglalkozik velem, egészséges kajákat készít nekem, meg én is meglepem őt ezzel azzal, cserébe lejön velem kocogni ő szertornázik tehát ő tud mozogni és a tornatermet ahol gyakorolni szoktak meg edzések vannak elkérte egy estére minden héten mehetünk oda és ott tornázunk még alap dolgokat plusz nekem is mutat pár dolgot meg tényleg nem hagyja hogy tönkremenjen az egészségem, szerencsére én izmos is vagyok mert kondiztam is régebben tehát nekem nincs úgy bajom a terheléssel csak ugye néhány zsír réteget kell lefaragni ami hosszú idő ugyan de már van eredménye jócskán. Ő elfogadna úgy is ha még nem fogytam volna de ugyanakkor elvárja ő meg sokan mások hogy tegyünk is ez ellen. mert korábban is volt egy barátnőm, és ő is csak azért fogadott el mert tudta hogy legalább próbálok tenni ellene becsülettel és belsőleg nagyon jó ember vagyok, nekem a kövérségem ellenére ezért ment elég jól a csajozás mert én mindent megtettem azért hogy külsőre is legalább megpróbáltam úgy hozni a dolgokat hogy bevágódjak egy lánynál. És sokszor már ez is nagy szó ha valaki legalább akar is tenni ellene és nem csak ül kövérsége ellenére otthon és nézi a TV-t közben tömi a fejét.
2013. nov. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A szépség szerintem sokkal inkább múlik az arcon, mint a testen. Illetve pont azt is lehet nézni, hogyha a srác egy kövér, szép arcú lányt választ, abból még lehet tökéletes alakú gyönyörű lány, ha mondjuk rábeszéli, hogy menjenek el együtt futni, de egy nem szép arcon nem tud változtatni. Szóval ha csak a külsőt nézi az ember, akkor teljesen érthető ez a viselkedés, persze, hogy azt tolerálja jobban az ember, amin tud változtatni. Ha meg a belsőt nézi valaki, akkor ezen kívül ott van még ezer dolog, ami többet számít.

Amúgy én se örülök ennek, mert az alakom egész jó, és küzdök a még jobbért, az arcom viszont nem a legszebb, szóval megértem a problémát. De istenem, ez van, el kell fogadni, az arcon egy kedves mosoly sokat segít. :)

2013. nov. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tényleg az a baj igazából ezzel (amennyiben tényleg így van), hogy akkor ennyi erővel formálhatsz akármit a testeden, ha balta arccal születtél kevesebbszer adnak lehetőséget, mint annak, akinek szép arca van, viszont a kisujját sem mozdítja, hogy valami előnyösebb formára fejlődjön, azzal a felkiáltással, hogy "majd ráveszem, hogy változtasson".
2013. nov. 20. 01:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem akarok csúnyát írni,de az arcon,csak a plasztika segít.A testen mi is tudunk.Meg amúgy is az embernek a fejét nézed,nem a lábát.;)
2013. nov. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy miért pont az alapján szelektáljuk negatívan a másikat, ami ellen nem tud tenni (arc), ami ellen meg tudna (test), az elnézzük.
2013. nov. 20. 09:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert normális esetben az arcához beszélünk, az arcát nézzük ha vele vagyunk, az arcát csókoljuk meg, stb. Az ember "lényege" a feje, nem a teste, ha valaki nem tetszik arcra akkor akármilyen teste lehet, undorodni fogsz tőle.
2013. nov. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!