Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Tegnap lett egy köldökpiercing...

Tegnap lett egy köldökpiercingem, és azóta is egyfolytában fáj. Szinte kiegyenesedni se tudok. Ez normális?

Figyelt kérdés

Meg egy kicsit piros körülötte a bőröm. Ez nagyon sokáig így lesz? Kaptam rá egy kenőcsöt (Tetran), ezt hogy kell alkalmazni? Körülötte bekenem és kész?

Esetleg pár tanácsot is elfogadnék ezzel kapcsolatban, hogyha tudna valaki. Köszi előre is!



2013. nov. 28. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is nagyon érzékeny volt utána, hosszú hetekig vérzett és gennyezett. Én is Tetrannal kentem, azt mondják, hogy ez a legjobb rá. Ne add fel, tisztogasd rendszeresen, körülötte, ne szedd ki, amíg be nem gyógyul teljesen.


Én volt, hogy tettem rá kötést, hogy a felsőim ne piszkálják, de elvileg nem okozhatna ez problémát.

Nem tudom, hogy végül mitől gyógyult be, ugyanazt csináltam végig, lehet, elég érzékeny a bőröm, lehet, hogy csak több idő kellett neki, valószínűleg nálad is ez a helyzet.


Szóval, amit tudok tanácsolni az az, hogy kenegesd, amíg be nem gyógyul, mert be fog, csak lehet, hogy rossz helyre szúrta, ezért nehezebben gyógyul :)

2013. nov. 29. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem is igy volt, aznap este annyira fajt mikor Megkaptam hogy ki akartam venni, nem tudtam állni, ülni, feküdni, nagyon rossz volt, de most majd lassan 5 éve hogy meglesz, légy vele türelmes és Bird kicsit a fájdalmat, lassan de biztosan meggyógyul, nekem fél év volt mire teljesen begykgyult, addig folyamatosan nyomkodni kellett a genyt:/ de mindenképp kenegesd kenőccsel, aki csinálta biztos mondta milyen fajta jó rá:)
2013. nov. 29. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ja és a kenőccsel leginkább felül kenegesd ott lesz jobban mindig piros és gennyes, az nehezebben fog gyógyulni, de alul se felejtsd kenegetni picit, kicsit osszecsiped a bort akkor nem csak az alsó es felso golyo fog látszani hanem a kis fém rúd ami a bor alatt van, fulpiszkával a kijött rudat kend be es akkor biztos hogy mindenhova kerülni fog.

sok sikert és tarts ki, megéri :)

2013. nov. 29. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Eszedbe ne jusson kinyomkodni a gennyet!! Ne tetrannal kend, hanem octenisepttel, gyógyszertárban kapható és nagyon hamar rendbe teszi a piercinget. Ha bele van száradva a trutyi, akkor ne mozgasd mert bereped és belemegy a sebbe a retek, addig kenegesd amíg felpuhul és takarítsd meg fülpiszkálóval. Reggel-este érdemes ezt mindig megcsinálni. Leragasztani csak akkor kell, ha irritálja a ruha vagy beleakad, de akkor sem ragtapasszal, hanem tiszta gézlappal, hogy ne tudjon beleragadni. A köldökpiercing sokáig gyógyul, és nem is mindenki szervezete tudja befogadni, nem a szúrás vagy az ékszer hibája ha kinő, sajnos ez egy ilyen terület. Ha nagyon nem gyógyul, gyulladt, vörös, gennyes és fáj 2-3 hét múlva is, akkor vedd ki, mert csak rosszabb lesz. Illetve akkor is érdemes megszabadulni tőle, ha nagyon elvékonyodik a bőr ami tartja, vagyis kinő, mert akkor könnyen beleakad bármibe és még baromi ronda is.


egy piercer

2013. nov. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan "kenegessem"?

tehát húzzam ki egy kicsit függőlegesen és alá fülpiszkálóval?

Meg azt is hallottam hogy néha tekergetni kell.

Csak megfogom a végét és elkezdem valamelyik irányba forgatni?

2013. nov. 29. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!