Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit tudnék tenni gyulladt...

Mit tudnék tenni gyulladt fülpiercinggel?

Figyelt kérdés

Két hetes porcba szúrt fülpiercingem van. A lyukból folyamatosan sűrű, sárgás-véres váladék jön. A porc meg van dagadva. Lüktet és nagyon érzékeny, sötét, szinte lilás színű.

Tetrán, Octenisept semmit sem hat. :(

Titán banán ékszer van benne, de a szár teljes hosszában be van dagadva a fülem golyótól-golyóig.


Szeretnék tanácsot kérni mit tehetnék, mert nem tudok visszamenni oda, ahol szúrták, mert előre láthatóan dolgozom karácsonyig a nyitvatartási időben.



2013. nov. 29. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Orvos? Talán. Ami már így áll, ott már Ő tud biztosan csak segíteni. Inkább oda menj, segít és nem csak a sötétben tapogatózik meg mindenféle tanácsot ad amitől fikarcnyival sem lesz jobb...
2013. nov. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ha a piercer nyitvatartási idejében dolgozom, akkor nyilván a háziorvoshoz sem tudok elmenni. Az ügyelet pedig azoknak van, akik a halálukon vannak, nem azoknak, akik hobbiból átbökették a fülüket.


Köszi a választ, de nyilván van itt hozzáértő, aki találkozott már hasonló problémával, és esetleg tud valamilyen szert vagy praktikát, amivel csökkenthető a gyulladás.

2013. nov. 29. 21:26
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem is elég szépen be volt gyulladva anno..

1 hónapig vörös volt, vérzett, gennyedzett, fájt stb.. kivettem, kinyomtam belőle a vért, gennyet, leöntöttem fertőtlenítővel (meg még kenegettem vagy fél óráig), lefertőtlenítettem az ékszert is aztán visszatettem.. és megint lekentem szesszel..

mocskosmód fájt vissztenni, de na... de begyógyult így aztán 2-3 hét alatt.. :)

de ha már sötét lilás akk inkább én is elmennék orvoshoz... mondjuk ebédidőben.. vagy vennék ki egy napot.. vagy valami..

2013. nov. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szia! velem is hasonló a helyzet,de nem ennyire durva mint nálad. nekem picit van bedagadva de ennyi. én sósoldattal és betadine-nal kezelem úgy néz ki kezd hatni szerintem próbáld ki te is! :)
2013. nov. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Nekem is van több piercing, de ilyet még nem tapasztaltam mint ami veled van, és nem is hallottam. Ezért javasoltam az orvost. Ez már valami komolyabb fertőzés lehet az tuti...
2013. nov. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
13%

Sztem meg felejtsd el, h te azt hordani fogod.

A testünk telis tele van akkupunktúrás pontokkal. Ezért nem javasolják a piercinget egyáltalán. Meg ha ilyen rohadófélben van, sokáig sz.a.r.ozol vele és még a hege is csúnya lesz, sőt durcán elfertőződhet. De ha szeretsz szenvedni, akkor hagyd benne nyugodtan, próbálkozz kencékkel. Már sztem semmi értelme, rossz helyre ment a piercing, vagy rossz ember csinálta vagy rosszul csinálta, vagy az nem okés, ami benne van. Bármi lehet sajnos. De leginkább az, h nem vagy vele kompatibilis. Ez nem probléma. Nekem átl. 2 fülbevalóm van húsban, 3. szintés húsban, de az is hónapokig gyógyulgatott. Vmikor teljesen jó volt, de inkább érzékeny, fájó, gyulladt, mint nem... helyedben és kivenném, és ha nem tudnék nélke élni, akkor más ponton megpróbálnám ismét. Ha az sem stimmol, akkor tényleg hagyni! Egy divatlomért, ne b.a.sz.d tönkre a tested, gondolom még fiatal vagy. gondolj arra is, h jó munkahely kell normális környezetben és h mintaszülő is szeretnél lenni, akire úgyszint büszkék a szülei :) nem jobb érzés? Mielőbbi gyógyulást! :)

2013. nov. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!